Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

W czwartek 16 grudnia w świąteczny nastrój wprowadziła nas przepiękna inscenizacja w wykonaniu dzieci z grupy 0B. Program inscenizacji przedstawiał w  sposób oryginalny historię Bożego Narodzenia oraz polskie tradycje i wierzenia związane z tym wydarzeniem. Grudniowe święta nierozerwalnie związane są z kolacją wigilijną, charakterystycznymi potrawami, dzieleniem się opłatkiem i śpiewaniem kolęd, ubieraniem choinki, składaniem życzeń i o tym opowiadały wiersze pięknie recytowane przez dzieci.

Uroku inscenizacji dodały kolędy śpiewane przez dzieci, piękne dekoracje i starannie przygotowane stroje oraz taneczne życzenia świąteczne do muzyki z filmu: Rockin around the christmas tree. Po występie ciepłe słowa i życzenia świąteczne skierowali do dzieci zaproszeni goście. Po występie dzieci znalazły prezenty pod choinką, a po obiedzie był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Halina Skrzecz
Anna Twardowska