Dzień Życzliwości przypada 21 listopada.

W naszej szkole mówi się o tym już od dawna. Miesiąc temu w klasach I-III odbyło sięlosowanie na miłą kartkę dla innej klasy.

Uczniowie zaangażowali się bardzo i powstałypiękne, radosne laurki-niespodzianki. Trzy tygodnie kartki wisiały na korytarzu, a 21 listopada trafią do adresatów.

Efektem wspólnej pracy 200 uczniów z klasmłodszych są: życzliwe słowa, gesty i uśmiechy.

W SP 110 „na niezgodę życia szkoda”, a życzliwością dzielmy się codziennie.

„Piękna Nasza Polska Cała
Dumna, wolna dobra jak Mama.
Kocham Cię Polsko, Tyś mą Ojczyzną
Tak bardzo sercu bliską…”

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
 projektowe listopadowe działania w edukacji wczesnoszkolnej i oddziale przedszkolnym

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasz Polska Cała” klasy I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały wiele cudownych zadań związanych z wyjątkowym dniem – Świętem Niepodległości.

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. 

Realizując treści projektowe „Pięknej Naszej Polski Całej” mamy na uwadze wychowanie młodego pokolenia w duchu wartości. Doskonałą okazją do realizacji tych treści było wspólne świętowanie. Z tej okazji uczniowie klas I-III oraz nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego wykonali wiele wspaniałych zadań projektowych:

„Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci.
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.”

Uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły niezwykłą podróż w czasie, podczas której miały okazję poznania dobranocek z dawnych lat. 

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” dzieci wraz z nauczycielami przygotowały projekcję filmową „W starym kinie”. Sale lekcyjne zamieniły się w kino. Za pomocą projektora i taśm filmowych oraz tablicy interaktywnej dzieci miały okazję odkryć jak przed laty wyświetlane były bajki oraz jak bardzo różne są one od tych oglądanych obecnie. Projekcja dawnych dobranocek spodobała się dzieciom, zwłaszcza że mogły poczuć się jak ich rodzice, gdy byli mali.

10 listopada cała szkoła, zgromadziła się na boisku, aby uczcić nadchodzącą 103 rocznicę odzyskania prze Polskę Niepodległości. 
W promieniach słońca wszyscy wyglądali odświętnie. Dzień ten poprzedzony był przygotowaniami, wspólnym dekorowaniem szkoły, własnoręcznym wykonaniem kotylionów przez uczniów klas starszych z młodszymi. 

Po wspólnym zaśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego o 11:11 Pan Przemysław, nauczyciel historii wygłosił przemówienie szerząc w sercach uczniów i nauczycieli ducha patriotyzmu, wspominając lata drogi Polaków po odzyskanie niepodległości, aż po współczesną sytuację w kraju i obronie polskich granic. Bardzo dziękujemy za ten uważny głos.

Młodsze klasy zaśpiewały dla wszystkich patriotyczne piosenki, a starsze wtórowały im w refrenach i dopingowały podczas recytacji wierszy. 

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za obecność, za chęci, za ładny śpiew, za oklaski, za dźwięk, za uśmiech, za zdjęcia i za wsparcie. 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

miło mi poinformować, że do drugiego etapu konkursu informatycznego InstaLogik zakwalifikowało się dwoje uczniów z naszej szkoły:

Kinga Deptuła – klasa 8b
oraz Piotr Giel – klasa 8a.

Kolejny, drugi etap konkursu odbędzie się 11 grudnia 2021 r. o godz. 10.00-11.30.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny koordynator konkursu,
Agnieszka Jakubowska