Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.
Podstawową metodą Narodowego Spisu Powszechnego jest samospis internetowy. Osoby starsze mogą prosić dzieci lub najbliższych o pomoc w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.
Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Dzielnicy, w którym jest przygotowane specjalne stanowisko do spisania się. Warszawa uruchomiła 18 punktów samospisowych – po jednym w każdej dzielnicy – na Białołęce w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Modlińskiej 197.(wejście C)
Więcej informacji:
INFOLINIA SPISOWA 22 279 99 99
12 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy 1b mieli przepyszną lekcję.
Przygotowaliśmy desery, których bohaterem była czekolada. Z pomocą plakatu wykonanego przez Julkę omówiliśmy etapy powstawania czekolady - od drzewa do tabliczki. Zaprezentowaliśmy właściwości czekolady oraz ciekawostki na jej temat. Były czekoladowe piosenki i czekoladowy taniec, a także czekoladowe cytaty. Była wizyta w manufakturze czekolady.
Rozsmakowaliśmy się w babeczkach, sufletach, cieście czekoladowy (była nawet wersja fit), murzynku, brownie, lodach, ciasteczkach, fondue, bułeczkach, gorącej czekoladzie, budyniu, musie, puddingu, chrupkach.
Dzieci nie mogły się doczekać tej lekcji, powód jest oczywisty. Czekoladzie ciężko się oprzeć.
Pod linkiem znajdziecie fotorelację z naszego dnia i kilka przepisów.
Wszystkiego czekoladowego życzy klasa 1B
Magdalena Brzezińska
W Roku świętego Józefa w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny na wykonanie figurki patrona Rodzin.
I MIEJSCE:
Julia Stankiewicz, klasa 1B
II MIEJSCE ex aequo:
Nina Kudlik, klasa 2C
Natalia Kwiatkowska, klasa 1B
III MIEJSCE:
Antonina Bowtruczuk, klasa 2C
GRATULACJE dla zwycięzców!
Renata Morawska
W zeszły piątek (9.04.) uczniowie klasy 6a wzięli udział w wielkanocnej lekcji muzealnej przeprowadzonej przez edukatorkę z Państwowego Muzeum Etnograficznego. Lekcja odbyła się już po Wielkanocy, dzięki czemu mogliśmy ponownie poczuć świąteczną atmosferę. Rozmawialiśmy o dawnych i obecnych tradycjach związanych z Niedzielą Palmową, Wielkanocą czy Lanym Poniedziałkiem, a na koniec każdy wykonał świąteczną ozdobę.
To nie jest pierwsza lekcja muzealna w klasie 6a w tym roku szkolnym. W styczniu rozmawialiśmy o Harcerskiej Poczcie Polowej podczas lekcji przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i zastanawialiśmy się, jakie cechy mieli Zawiszacy (odwaga, rozsądek, odpowiedzialność).
A w lutym udaliśmy się na wirtualny spacer po pałacowych ogrodach i parku podczas lekcji pt. Wilanowskie Obserwatorium Przyrody przygotowanej przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczyliśmy się rozpoznawać rośliny oraz zwierzęta występujące w królewskich ogrodach.
Cieszymy się, że chociaż muzea zamknięte, mogliśmy zdalnie się z nimi połączyć i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
Aleksandra Lis
Drodzy Uczniowie,
mam wielką przyjemność ogłosić wyniki szkolnego konkursu informatycznego na "Najpiękniejszą kartkę wielkanocną" w edytorze grafiki.
I miejsce:
Marta Giel, klasa IVb
II miejsce:
Aneta Kołakowska, klasa VIIc
III miejsce:
Marcin Ziemiński, klasa VIIa
Wyróżnienie:
Przemysław Malinowski, klasa VIc
Sebastian Podgórski, klasa VIb
Serdecznie gratuluję i zapraszam do kolejnych projektów i konkursów,
rozwijania zainteresowań oraz osiągania sukcesów!
Poniżej zwycięskie prace:
Agnieszka Jakubowska