„Świat już pachnie wakacjami,
Słońce woła w głos,
że rok szkolny się zakończył,
że nauki dość.
Książki i zeszyty będą nam potrzebne lecz,
wcześniej przygód przeżyjemy ile tylko chcesz…..
Złote słońce, złota plaża,
srebrne grzywy fal.
Zieleń łąk i zieleń lasów, kwiatów tysiąc barw.
Szczyty gór, aż tak wysokie,
że sięgają chmur.
Błękit jezior, czar ogniska,
co dogasa już…
Radosnych, spokojnych, bezpiecznych oraz pełnych przygód wakacji!!!
Życzymy Wam?
Izabela Radziszewska z klasą 1A
Dnia 21 czerwca uczniowie klasy VIIb, VIIc oraz VIIIb wyjechali na wycieczkę do Lublina.
Głównym punktem wycieczki było odwiedzenie Regionalnego Muzeum Cebularza. Tam, pod czujnym okiem pań prowadzących pokaz, dzieci poznały tajniki tworzenia, a następnie pieczenia tego lubelskiego rarytasu. Najpierw wysłuchały historii o Esterze i początkach cebularza, którego zjadł król. Potem odmierzały poszczególne składniki, tworzyły ciasto, wałkowały i piekły próbne cebularze. Na koniec poczęstowano wszystkich smacznym i chrupiącym cebularzem. To była piękna lekcja historyczno – kulinarna.
W dalszej części uczniowie zwiedzali lubelskie Stare Miasto, Bramę Krakowską, Bazylikę Ojców Dominikanów, Archikatedrę oraz Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim.
Na koniec wycieczki wszystkich czekała świetna zabawa w Escape Roomie, gdzie uczniowie musieli rozwiązać zagadki, aby wydostać się z pokoju. Niezwykle przydatna była tam praca zespołowa oraz logiczne myślenie.
Był to bardzo miło spędzony czas, który na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.
Małgorzata Pietrzak
Agnieszka Jakubowska
Kamila Ciepichał
W czwartek 17 czerwca uczniowie klasy 6a udali się na wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Przy bramie zoo powitała nas sympatyczna pani przewodnik, która zabrała nas na spacer i opowiadała ciekawostki dotyczące świata zwierząt. Odważni mieli okazję wziąć do ręki karaczana lub węża, co było jedną z największych atrakcji tego dnia. Po pożegnaniu z przewodniczką zrobiliśmy sobie małą przerwę na lody i zasłużony odpoczynek w cieniu drzew, a potem zadowoleni (i trochę zmęczeni) wróciliśmy do szkoły.
Aleksandra Lis
W naszej szkole realizujemy program „Trzymaj Formę!”. Program ten obejmuje takie zagadnienia, jak:
• Pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety dla zdrowia.
• Pogłębienie wiedzy o znaczeniu aktywności fizycznej dla zdrowia.
• Kształtowanie postaw i zachowań związanych z aktywnością fizyczną.
Szkoła Podstawowa nr 110 otrzymała certyfikat:
K. Jurys
21 czerwca nasz klasa wybrała się na wycieczkę, której celem było przypomnienie omawianej w tym roku szkolnym lektury. Wprawdzie II część „Dziadów” Adama Mickiewicza omawialiśmy pod koniec października i powtórzenie tematyki dramatu miała się odbyć w listopadzie, ale rzeczywistość epidemiczna nam to uniemożliwiła. Zostaliśmy jednak nagrodzeni niecodziennymi okolicznościami, w których to przypomnieliśmy sobie słynne dzieło Mickiewicza.
Na ulicy Światowida 14 powstał działający od niedawna Teatr Ekologiczny Bohema House. Tam właśnie pan Maciej Orłoś przeczytał nam „Dziady” część II, angażując nas do wygłaszania fragmentów, w których wypowiada się Chór. Odbywało się to w nastrojowej sali, przy blasku świec. Mogliśmy więc poczuć atmosferę cmentarnej kaplicy oraz doświadczyć aktualności nauk moralnych płynących z utworu naszego Wieszcza.
Z pewnością była to inspirująca lekcja literatury w niecodziennej scenerii i pięknej interpretacji Pana Redaktora.
Klasa VII D z wychowawczynią