W roku szkolnym 2021-2022 po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, którego autorką jest Ludmiła Fabiszewska nauczycielka Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim.
Projekt w naszej szkole będą realizowały dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III. Działania projektowe są okazją, by budzić wśród najmłodszych poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.
Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”
Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie,
serdecznie zapraszamy uczniów klas VI i VII na warsztaty inżynieryjne w dniach 18 i 25 września.
Wszystkie informacje w dokumencie poniżej oraz w wydarzeniu na Facebooku www.facebook.com/events
W naszej szkole odbyła kampania edukacyjna nt. bezpieczeństwa na drodze „Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Białołęka”.
Zajęcia odbyły się w postaci akcji profilaktyczno-edukacyjnej, promującej postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz instruktaż nt. bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Uczniowie z klas VII i VIII mogli dowiedzieć się i poczuć na własnej skórze, dlaczego warto zapinać pasy bezpieczeństwa, dzięki symulatorowi dachowania.
Czytaj więcej: Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Białołęka
W naszej szkole odbyła się akcja przesiewowa badania słuchu.
Uczniowie z klas I i VIII uczestniczyli w programie polityki zdrowotnej w zakresie wczesnego wykrywania zaburzeń słuchu. Gdy usłyszeli dźwięk w słuchawkach, dawali sygnał poprzez podniesienie ręki.
Nasza szkoła wzięła udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji Narodowego Czytania. Akcja jest organizowana przez Prezydenta Polski od 2012 roku.
4 września Para Prezydencka czytała dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Gabriela Zapolska żyła w latach 1857 – 1921. W tym roku przypada więc setna rocznica jej śmierci. „Moralność pani Dulskiej” napisała jesienią 1906 roku. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z największych osiągnięć twórczych pisarki. Dramat był i jest bardzo często wystawiany w teatrach i cieszy się dużą oglądalnością.
Aby umożliwić pełniejszy odbiór dramatu, postanowiliśmy przedstawić jedną ze scen dramatu. Sztuka została odegrana 6 września.