Wspomnienie jest formą spotkania.
– Khalil Gibran
Ostatni tydzień października, to czas wspomnień tych, którzy odeszli od nas, czas na zadumę, rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych oraz zachowania się w takim miejscu, jakim jest cmentarz lub grób pamięci.
1 listopada to szczególny czas, kiedy pamiętamy o zmarłych, odwiedzamy cmentarze i miejsca pamięci. Poprzez odwiedzanie lokalnych miejsc pamięci zgłębiamy ich historię.
W tygodniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych uczniowie klas I-III razem z nauczycielami wybrali się w odwiedziny w miejsca pamięci narodowej, celem uczczenia pamięci zmarłych. Uczniowie zapalili znicze i oddali się zadumie…
Z okazji Światowego Dnia Rolnika w naszej szkole najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ogłaszamy konkurs plastyczny pt. "Praca rolnika oczami dzieci", celem którego było promowanie talentów plastycznych dzieci oraz upowszechnianie i wzbogacenie wiedzy dzieci o wsi i pracy rolnika.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-1 oraz 2-3.
W kategorii klas 0-1
1 miejsce - Szymon Domański
2 miejsce - Barbara Wiencek
3 miejsce - Gabriela Frąckiewicz
wyróżnienia: Greta Kudlik, Alicja Markowska.
W kategorii klas 2-3:
1 miejsce - Wiktoria Szlaska
2 miejsce - Anna Sobczak
3 miejsce - Amelia Śnieżek
wyróżnienia: Nina Kudlik, Maja Kątna, Adrian Markowski, Hanna Piotrowska.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
Czytaj więcej: Wyniki konkursu plastycznego "Praca rolnika oczami dzieci"
Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr", który odbędzie się 16 - 17 listopada 2021 r.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Zadania konkursowe
Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu. Rozwiązania można poprawiać.
Udział w konkursie jest bezpłatny.
Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Z przyjemnością informuję, że uczennica naszej szkoły Julia Taranta z kl. 4a zdobyła nagrodę w kategorii plastycznej VII edycji PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY Z OKAZJI ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO WARSZAWO MA...organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ochota oraz Młodzieżowy Dom Kultury Ochota pod honorowym patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 października o godz 11:00 w siedzibie organizatora.
Laureatce serdecznie gratulujemy.
Przemysław Runo
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie multimedialnym „REKLAMA MOJEJ SZKOŁY” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Prusa w Kałuszynie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępny poniżej: