Dołączamy do akcji SZLACHETNA PACZKA!

Czasu na zebranie potrzebnych funduszy jest niewiele, ale wierzymy, że z Waszym wsparciem osiągniemy cel. Bo kto, jak nie My??!!

W przyszłym tygodniu w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Bożononarodzeniowy.

Zachęcamy Was i bardzo prosimy, abyście przygotowali ozdoby świąteczne (choinki, bombki, stroiki itp.) oraz słodkości (ciasta, ciasteczka, muffinki, pierniczki na choinkę) i w ten sposób wsparli nas w zebraniu funduszy na zakup produktów z listy potrzeb rodziny Pani Alicji (mikser, żywność, ubrania, pościel, chemia). Historię rodziny możecie przeczytać na tablicy Samorządu Uczniowskiego. 

Jako społeczność szkolna zebraliśmy misie dla dzieci z Warszawskiego Dziecięcego Hospicjum Domowego.

W ramach akcji Samorząd Uczniowski naszej szkoły zajął się organizacją kiermaszu ciast, podczas którego zebrano 1301,78 zł! Cała kwota została przekzazana na zakup misiów.

Zakupione przez rodziców, uczniów i nauczycieli z SP 110 oraz Panią Wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka - Izabelę Ziątek misie, zostały umieszczone w tymczasowym domku - przy wejściu głównym.

Z góry dziękujemy za dary, a Pani Burmistrz za podsumowanie akcji.

W dniu 18.11.2021 r. odbyła się wycieczka Szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”, w której wzięły udział klasy 8b i 8c z naszej szkoły.

Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili miejsca związane z wydarzeniami z życia młodych ludzi z Szarych Szeregów: Zośki, Rudego i Alka, którzy w czasie wojny w różny sposób walczyli z okupantem. 

Obejrzeli szkołę – Liceum im. Stefana Batorego, w której Alek, Rudy i Zośka, gdzie rodziły się ich wspólne przyjaźnie, gdzie zdobyli wyśmienite wykształcenie i nauczyli się, jak być dobrym Polakiem.

Odwiedzili Muzeum Więzienia Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alejach Szucha - dawny budynek Gestapo, w którym katowano Rudego, aby wydobyć od niego informacje o podziemnej polskiej organizacji. Zwiedzając wnętrza muzeów uczniowie mogli wyobrazić sobie jak wyglądały realia życia w skrajnie trudnych warunkach więziennych. Wysłuchali jak wyglądał dzień na Pawiaku, oraz jak wyglądały przesłuchania na Szucha.

Nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, podczas której wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. 

Dzięki tej akcji włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasza szkoła włączyła się do programu "Arsenał Warszawa", w ramach którego naszą szkołę z "Lekcjami na wynos" odwiedził pan Michał Rybak z Muzeum Niepodległości Polski. 

W zajęciach wzięły udział klasy: 1b, 3a, 7a i 7c. Edukacja wczesnoszkolna przeprowadziła wraz z naszym gościem "Śledztwo w sprawie Orła Białego", natomiast klasy starsze poznały "Polskie drogi do Niepodległośći".