Dnia 16.04.2024 uczniowie  klasy 2b odwiedzili "Zwierzoo Mini Zoo" znajdujące się na warszawskim Tarchominie.  To szczególne miejsce, gdzie z bliska można zobaczyć i lepiej poznać takie zwierzęta, jak króliki, szynszyle, świnki morskie, kameleony czy gekony 🦎
Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się jak należy opiekować się zwierzętami. Z zainteresowaniem słuchali informacji o różnych gatunkach i z uśmiechem na twarzach karmili oraz głaskali przyjazne zwierzaki. To było niezwykłe doświadczenie.

Małgorzata Mazurek

W poniedziałek, 15 kwietnia, w naszej szkole odbył się apel, upamiętniający 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 14. rocznicę tragedii smoleńskiej, w której zginęła para prezydencka oraz delegacja lecąca samolotem do Katynia.

Katyń to symbol śmierci polskich oficerów, bestialsko zamordowanych przez sowieckie NKWD wiosną 1940 roku. Ich szczątki spoczywają w Katyniu, Miednoje, Charkowie i innych nieznanych dotąd miejscach sowieckiej ziemi. To rana głęboko tkwiąca w sercach i umysłach wielu tysięcy polskich rodzin dotkniętych tą największą tragedią, jaka wydarzyła się na Wschodzie w okresie II wojny światowej.

W uroczystości uczestniczyła również wnuczka Michała Dębca, polskiego żołnierza zamordowanego w Katyniu, która wraz z przedstawicielami samorządu uczniowskiego oraz Panią Dyrektor złożyła kwiaty oraz znicze pod dębem katyńskim, który rośnie przy naszej szkole.

To ważne, aby pamięć o tych tragicznych wydarzeniach kształtowała naszą przyszłość i byśmy nigdy nie zapomnieli o ofiarach tych straszliwych zbrodni. Niech ich pamięć będzie zawsze w naszych sercach.

Tuż po przerwie świątecznej dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach o instrumentach muzycznych. Były to praktyczne zajęcia, na których dzieci wykonały instrumenty dęte, strunowe i perkusyjne. Następnie pod batutą prowadzącej odegrały koncert. Było głośno i wesoło.

Anna Kausa-Wójcik

Anna Polakowska

Kolejny tydzień dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły wizytą w szkolnej bibliotece. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się bibliotekarz, obejrzały fragment księgozbioru przeznaczony dla młodszych dzieci, wysłuchały czytanego opowiadania. Dzieci zaciekawione nowym miejscem i ilością książek nie mogą doczekać się września, kiedy to dołączą do grona czytelników i będą mogły korzystać z biblioteki szkolnej.

Anna Kausa-Wójcik

Anna Polakowska

Uczniowie klasy 3a we wtorek 12 marca uczestniczyli w niezwykle wartościowych warsztatach online pt. „Jak pięknie się różnić?”. Zajęcia przeprowadzone zostały przez edukatorów Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym jest dyskryminacja i dlaczego ważne jest, żeby jej przeciwdziałać. Trzecioklasiści doskonale wiedzą, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. To była świetna lekcja dotycząca różnorodności, tożsamości, dyskryminacji oraz szacunku do drugiego człowieka przeprowadzona z użyciem nowoczesnych technologii.

Elżbieta Brzezińska