Z wizytą w Polskim Radiu

13 marca klasa Va wybrała się na wycieczkę do siedziby Polskiego Radia. Nasza wizytę rozpoczęliśmy w Studio nr 1 im. Władysław Szpilmana. Sala jest zaprojektowana tak, aby każda ściana oraz sufit nie emitowały echa i zapewniały odpowiednie warunki akustyczne. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca redaktorów, realizatorów oraz pracowników obsługi technicznej, czym się różni praca reportera od pracy dziennikarza oraz wydawcy. Zwiedziliśmy studio nagraniowe, które składa się z dwóch części oraz z małego korytarza. W pierwszej części studia znajduje się wydawca programu, który czuwa nad jego realizacją. Wydawca obserwuje zza szyby co dzieje się w studio i przekazuje prowadzącej przez słuchawki ważne informacje.

Z wizytą w teatrze

6 marca klasy VA I VB  wybrały się do Teatru Buffo na musical „Piotruś Pan”. Historia przedstawiona jest lekko i zabawnie, aktorzy cały czas budowali napięcie, co spowodowało, że nie można było się nudzić. Miłym zaskoczeniem było to, że aktorzy nie grali jedynie na scenie, wychodzili również na widownię, pojawiając się raz z jednej strony Sali innym razem z drugiej. Przedstawienie jest bardzo dynamiczne, kolorowe i oczywiście rozśpiewane. Na zakończenie spektaklu zagrzmiały zasłużone gromkie brawa dla aktorów.

Klasa 1b na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim

Dnia 15 lutego klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną poświęconą legendom warszawskim. W tym dniu mogliśmy wejść do podziemnych lochów by wysłuchać legendy o „Złotej Kaczce”.

Pani Przewodnik zaczęła opowieść w sali w tzw. podziemiach. Przypomnieliśmy sobie początek historii oraz  bohaterów tj. Jasia i zaczarowaną postać. Następnie zwartą grupą podążaliśmy w głąb zamku aż  nagle zgasły świtała. Oczywiście nikt się nie przestraszył gdyż było to celowe odwrócenie naszej uwagi. Po chwili byliśmy już w kamiennej komnacie i czekało na nas pierwsze zadanie tj. odkrycie miejsca, w którym ukryła się kaczka. Nie mogliśmy doczekać się ujrzenia słynnej Kaczki. Poszukiwania nie trwały długo, gdyż z łatwością wszystkie dzieci  ją odnalazły. Otrzymaliśmy sakiewkę ze złotymi dukatami i z bliska ukłoniliśmy się zaczarowanej Kaczce.