Z życia szkoły

„Klasa 1a  i 1 b z wizytą w Zamku Królewskim”
„Klasa 1a i 1 b z wizytą w Zamku Królewskim”

Dnia 6 grudnia 2017 roku klasy 1a i 1b  wybrały się do Zamku Królewskiego na lekcje muzealne  „Skarbiec Króla Jegomości” i  „Muzyczne portrety zwierząt”.

Uczniowie klasy 1 a spacerując po zamku poszukiwali królewskich skarbów. Zwiedzili wspaniałe królewskie komnaty, podziwiali stylowe meble, oryginalne obrazy, wyroby porcelanowe i docenili piękno dawnych przedmiotów. Mieli też niecodzienną okazję zobaczyć insygnia władzy królewskiej. Podczas rozmów z przewodnikiem doszli do wniosku, że są skarby ważniejsze niż złoto czy klejnoty, do których należą: odwaga, mądrość, pamięć, uczciwość, talent, pamiątki i rodzina. Uczniowie dowiedzieli się, że ostatnim królem Polski był Stanisław August Poniatowski., który znał pięć języków obcych.

Klasy piąte w Białołęckim Ośrodku Kultury
Klasy piąte w Białołęckim Ośrodku Kultury

W dniu 6 grudnia wszystkie klasy piąte wzięły udział w przedstawieniu „Mity” w Białołęckim Ośrodku Kultury. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiadomości o mitach, a niektórzy sprawdzili swoje umiejętności jako aktorzy. Wracając z przedstawienia oglądaliśmy świąteczne dekoracje na Białołęce.

Warsztaty w Mostówce
Warsztaty w Mostówce

Bożego Narodzenie coraz bliżej. W szkole pojawiły się świąteczne dekoracje, w salach i na korytarzach stanęły kolorowe choinki. Ale najpierw był 6 grudnia i mikołajki.  W tym roku dzieci z klas drugich w prezencie od Mikołaja dostały niecodzienny prezent – warsztaty bożonarodzeniowe w pracowni ceramicznej.

W czwartek 7 grudnia już przed 8.00 spotkaliśmy się wszyscy by wyruszyć do pracowni ceramicznej w Mostówce k. Wyszkowa. To tam czekała na dzieci niespodzianka od Mikołaja. Na miejscu powitała nas właścicielka pracowni p. Teresa i instruktorki, które poprowadziły zajęcia. Na początek było trochę informacji dotyczących tradycji strojenia choinki, technik zdobienia bombek i instruktaż dotyczący poszczególnych etapów pracy.  Następnie dzieci otrzymały po cztery bombki choinkowe oraz niezbędne materiały, dzięki którym mogły tworzyć prace według swoich autorskich pomysłów.