Dla tych co polegli

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez poczet sztandarowy, uczestniczyli w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego na terenie naszej dzielnicy.

21 września czcimy pamięć poległych żołnierzy AK z VII obwodu „Obroża” działającego na terenie Białołęki i powiatu legionowskiego.

Uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji poległych bohaterów, która odbywa się w Kościele św. Jakuba Apostoła przy ul. Mehoffera.

Wysłuchaliśmy w skupieniu modlitwy za tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny oraz wspomnień o  młodych żołnierzach, którzy zginęli na naszym terenie.

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego klasy IVb

Dnia 22 września 2017 roku uczniowie klasy IVb wybrali się wraz z wychowawczynią do Muzeum Powstania Warszawskiego, które mieści się w budynku dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich na Woli. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego, stanowiące do dziś przykład heroizmu, męstwa i walki o wolność.

Celem wycieczki była lekcja muzealna pt. „Kim byli Powstańcy”. Prowadzący zajęcia przybliżył uczniom podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji, okoliczności wybuchu, przebieg i skutki Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań uczniowie poszukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy, jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać, oraz jakich zasad musieli przestrzegać.

Klasy drugie  w „Magicznych ogrodach”
Klasy drugie w „Magicznych ogrodach”

Wprowadzenie i nauczenie wartości jest jednym z najważniejszych celów wychowania realizowanego w szkole. W bieżącym roku szkolnym dzieci z edukacji wczesnoszkolnej będą brały udział w projekcie „Podróż do świata wartości”. We wrześniu i październiku tematem wiodącym jest przyjaźń i koleżeństwo. A kiedy najlepiej buduje się relacje koleżeńskie, jak nie podczas wspólnych zabaw? Stąd też pomysł na wyjazd do niezwykłego i „magicznego” miejsca.

15 września dzieci z klas drugich wczesnym rankiem spotkały się w szkole, by wspólnie wyruszyć na wycieczkę do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu k/Puław. Tematem przewodnim ogrodów jest odkrywanie i wspólna zabawa oparta na opowieści o świecie dobra i zła.