Z życia szkoły

Dla tych co polegli
Dla tych co polegli

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez poczet sztandarowy, uczestniczyli w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego na terenie naszej dzielnicy.

21 września czcimy pamięć poległych żołnierzy AK z VII obwodu „Obroża” działającego na terenie Białołęki i powiatu legionowskiego.

Uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji poległych bohaterów, która odbywa się w Kościele św. Jakuba Apostoła przy ul. Mehoffera.

Wysłuchaliśmy w skupieniu modlitwy za tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny oraz wspomnień o  młodych żołnierzach, którzy zginęli na naszym terenie.

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego klasy IVb
Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego klasy IVb

Dnia 22 września 2017 roku uczniowie klasy IVb wybrali się wraz z wychowawczynią do Muzeum Powstania Warszawskiego, które mieści się w budynku dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich na Woli. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego, stanowiące do dziś przykład heroizmu, męstwa i walki o wolność.

Celem wycieczki była lekcja muzealna pt. „Kim byli Powstańcy”. Prowadzący zajęcia przybliżył uczniom podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji, okoliczności wybuchu, przebieg i skutki Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań uczniowie poszukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy, jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać, oraz jakich zasad musieli przestrzegać.

Klasy drugie  w „Magicznych ogrodach”
Klasy drugie w „Magicznych ogrodach”

Wprowadzenie i nauczenie wartości jest jednym z najważniejszych celów wychowania realizowanego w szkole. W bieżącym roku szkolnym dzieci z edukacji wczesnoszkolnej będą brały udział w projekcie „Podróż do świata wartości”. We wrześniu i październiku tematem wiodącym jest przyjaźń i koleżeństwo. A kiedy najlepiej buduje się relacje koleżeńskie, jak nie podczas wspólnych zabaw? Stąd też pomysł na wyjazd do niezwykłego i „magicznego” miejsca.

15 września dzieci z klas drugich wczesnym rankiem spotkały się w szkole, by wspólnie wyruszyć na wycieczkę do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu k/Puław. Tematem przewodnim ogrodów jest odkrywanie i wspólna zabawa oparta na opowieści o świecie dobra i zła.