Dzień Chłopaka w klasie IVB

W dniu 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. I choć w naszej klasie jest tylko czterech chłopców zadbałyśmy o to, aby był to dla nich niezapomniany dzień.

Z okazji tego dnia niezwykłego,
życzyłyśmy Chłopcom wszystkiego najlepszego,
humoru radosnego i aby codziennie spotkało ich coś magicznego.
Uśmiechu pogodnego na każdy moment życia.

Oprócz życzeń, każdy z chłopców dostał piękną laurkę z życzeniami oraz pyszną czekoladę. Na twarzach chłopców gościł szeroki uśmiech...

Z wizytą w Kancelarii Premiera

Co to jest rząd i czym się zajmuje? Kim jest i co robi premier? – na te i inne pytania trudno znaleźć odpowiedź, kiedy ma się 8 lat. A przecież dzieci słyszą na co dzień określenia „rząd, premier, ministrowie, polityka, posłowie”. Stąd też pomysł, żeby choć w niewielkim stopniu przybliżyć dzieciom ten temat. Zresztą za 10 lat to oni pójdą wybierać przedstawicieli naszego społeczeństwa, spośród których następnie zostanie sformowany kolejny rząd.

W piątek 29 września dzieci z klas drugich wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pogoda była wyśmienita i zachęcała do wyjścia ze szkoły, tym bardziej, że obiecana była też pewna niespodzianka.

Nie lada przeżyciem było już samo wejście do budynku, kiedy trzeba było poddać się kontroli, a pan z Biura Ochrony wnikliwie sprawdzał dane zapisane w legitymacjach szkolnych. Po przejściu kontroli czekali już na uczniów pracownicy Kancelarii, w towarzystwie których dzieci zwiedzały budynek

Niecodzienny gość w klasie IIa

Kiedy na początku września zaczęliśmy się uczyć naszej pierwszej piosenki zatytułowanej „Druga klasa”, nikt z nas nie przypuszczał, że będziemy mieli okazję spotkać się z kompozytorką muzyki. Bardzo szybko okazało się, że autorka nie jest zupełnie nieznana dzieciom – babcia Joachima jest Jej znajomą, a Tomek chodził do Niej na lekcje hiszpańskiego. W ten sposób powstał pomysł spotkania z autorką, na które zaprosiliśmy również naszych kolegów i koleżanki z klasy IIb.

W poniedziałek (25.09) powitaliśmy w naszej klasie niecodziennego gościa czyli właśnie Panią Beatriz Blanco – kompozytorkę muzyki i nauczycielkę hiszpańskiego, która jest niezwykle barwną osobą. Już od progu zarażała nas swoim uśmiechem i radością. Chętnie opowiadała o sobie i o tym, skąd pochodzi – a przyjechała do Polski aż z dalekiej Wenezueli. Pokazała nam, jak można uczyć się hiszpańskiego wykorzystując muzykę i układając śpiewanki do hiszpańskiego buenos dias, por favor i gracias.