Klasa 5a i 5b na warsztatach w Galerii BS

W marcu Klasa Va i Vb uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Galerii BS na Choszczówce. Uczniowie poznali różne techniki tworzenia pisanek, a sami wykonali kompozycje wielkanocne w formie koszyczka. Zdolności plastyczne uczniów można zobaczyć na zdjęciu.

„Świat Andersena” przedstawienie teatralne

14 marca uczniowie klasy 1b, 3c i 3d wraz z opiekunami p. Moniką Waszkiewicz, p. Piotrem Strefnerem, p. Haliną Olesiejuk, p. Katarzyną Ankiewicz - Kąkol po raz kolejny wybrali się do Białołęckiego Ośrodka Kultury na przestawienie  teatralne pt. „Świat Andersena”.

Podczas jednego spektaklu uczniowie mogli  obejrzeć adaptację kilku najpopularniejszych baśniowych opowieści H. CH. Andersena „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza”, „Świniopas”. Hans Christian, jako główny narrator wprowadził nas w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć. Umiejscowienie w przedstawieniu Andersena jako głównego „opowiadacza” zgodne jest z tym, że i sam pisarz wielokrotnie wplatał swoje życie w realia baśniowe.

Zamek Królewski - legendy o Warszawie

Czego uczy legenda o Złotej Kaczce? Jaką prawdę o człowieku odkrywa? Uczniowie klasy Ia wiedzą co w życiu jest najważniejsze – to uczciwość, przyjaźń i bezinteresowność.

15 marca kolejny raz odwiedziliśmy Zamek Królewski. Przewodnikiem naszym była dobrze  znana nam Pani, która zawsze ciekawie przenosi nas w świat tajemnic zamkowych.  Tym razem nasza lekcja poświęcona była ponadczasowej warszawskiej legendzie - Złota Kaczka. Poznaliśmy historię królewny, która przez swoją zachłanność i umiłowanie złota została zaklęta w kaczkę. Bohaterem legendy jest biedny szewc Lutek, który odnalazł złotą kaczkę i w zamian za przyrzeczenie otrzymał złotą sakwę. Naszym zadaniem podczas lekcji było odnalezienie takiego samego worka z dukatami jaki otrzymał legendarny Lutek.