Wycieczka do Muzeum Geologicznego – oddział przedszkolny

Dnia 06.04.18 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w lekcji muzealnej połączonej z warsztatami pt. „Sztuka plejstoceńskich myśliwych” w Muzeum Geologicznym w Warszawie.

Podczas wycieczki zwiedzaliśmy wystawy różnorodnych zagadnień z wielu dziedzin geologii oraz uczestniczyliśmy w warsztatach o temacie „Sztuka Plejstoceńskich Myśliwych".

W pierwszej części warsztatów dowiedzieliśmy się jak powstawały pierwsze rysunki stworzone 30 000 lat temu przez prymitywnych łowców.

Klasa III d w Muzeum Etnograficznym

Klasa III d w Muzeum Etnograficznym poznaje tradycje i obchody Świąt Wielkanocnych uczestnicząc w lekcji: „Od środy Popielcowej do lanego poniedziałku”.

Sztuka powinna towarzyszyć dziecku od najmłodszych lat. W dniu 28 marca 2018r. tj. w ostatnim dniu szkoły przed przerwą świąteczną w uwzględnieniu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego oraz realizacji  treści z Programu i Podstawy Programowej, uczniowie klasy trzeciej d zdobywali  podstawy uczestnictwa w kulturze, obcowania z dziełami sztuki tworząc w tym przestrzenne prace, pisanki wielkanocne.

Pani prowadząca lekcje przybliżyła uczniom całe bogactwo pojęć i wiadomości o przygotowaniach do Wielkanocy. W Wielkim Poście używano kołatek. Wszyscy mieli możliwość wydobycia dźwięku na nich, co sprawiło im wiele radości, rozwijało inteligencję wizualno-przestrzenną, aktywność twórczą, wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową.

Sprawozdanie z wyjazdu do Państwowego Muzeum Etnograficznego

28 marca uczniowie z klasy IIIb wybrali się do Państwowego Muzeum Etnograficznego na lekcję pt. „Wielkanoc i święta wiosenne na świecie”.

Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać tradycje i zwyczaje wielkanocne. Dzieci dowiedziały się jakie produkty powinny się znaleźć w koszyczku wielkanocnym i poznały ich symboliczne znaczenie. Ciekawym zadaniem dla uczniów było dobieranie produktów do koszyczka wielkanocnego. Wiele radości sprawiło dzieciom wykonywanie koszyczków i samodzielne zasianie owsa.

Obejrzeliśmy piękną wystawę prezentującą jajka wielkanocne zdobione różnymi technikami.