ANDRZEJKI KLAS IV-VI

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas miał miejsce w środę  29 listopada, kiedy to Samorząd Uczniowski, zaprosił wszystkich  uczniów kl. IV-VI wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy i zapewnił wszystkim wiele atrakcji.

Wizyta w fabryce bombek

Dnia 22 listopada klasa 1b i dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedzili fabrykę  bombek  „Silverado”  w Józefowie.

Pierwszym punktem wycieczki były odwiedziny najbardziej magicznego miejsca w fabryce  zwanego wzorcownią. Tam znajdowały się tysiące bombek każda inna, każda oryginalna.  Następnie przeszliśmy do większego pomieszczenia, gdzie Uczniowie poznali  wszystkie etapy powstawania bombek.

Tworzenie ozdób rozpoczyna  się w dmuchalni szkła, gdzie dzieci przyglądały się, jak w wysokiej temperaturze z kawałka szklanej rurki pracownicy fabryki wyczarowywali bombki. Uczniowie  z zachwytem i zaciekawieniem oglądali  produkowane ręcznie bombki o różnych kształtach m.in. buty, skarpety i  wiele innych.  Ale to był dopiero początek, później zaczęła się magia.

Sprawozdanie z wycieczki do Domu Kultury Świt

W listopadzie uczniowie klasy 4B, 5A i 5C wybrali się na wycieczkę do Domu Kultury Świt,  aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Książę i Żebrak”.

Uczniowie mieli przyjemność  zanurzyć się wraz ze świetnymi aktorami Narodowego Teatru Edukacji we wciągające odmęty historii o Księciu i Żebraku ponadczasowego dzieła Marka Twaina.

Akcja sztuki, choć rozgrywa się w szesnastowiecznej Anglii, wydaje się nad wyraz aktualna w dzisiejszych czasach. To opowieść o życiu dwóch podobnych do siebie chłopców, których los stawia na wspólnej drodze. Jeden z nich, Tom Canty, jest ubogi, wychowany w żebraczej rodzinie, drugi natomiast, Edward, jest dziedzicem tronu królewskiego. Prócz podobieństwa fizycznego, chłopcy mają jeszcze jedną wspólną cechę, mają dobre serca. Obydwaj marzą o tym, czego akurat nie posiadają. Poprzez zamianę ról mają niepowtarzalną okazję, aby poznać życie, którego nigdy dotąd nie znali, odebrać najwartościowszą lekcję w całym dotychczasowym życiu.