Andrzejki w klasie 1a i 1b

Dnia 29 listopada 2017  przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb, takimi słowami rozpoczęło się spotkanie andrzejkowe w  klasie Ia i Ib. Siedząc w magicznym kręgu uczniowie zapoznali się z tradycjami andrzejkowych wróżb.  Wszyscy z wielką przyjemnością przygotowali swoje wersje zabaw, po czym nasze  Panie  niczym wróżki  przepowiedziały nam przyszłość, m.in. jaki zawód będziemy wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinniśmy się wystrzegać. Oczywiście nie zabrakło też przebijania szpilką papierowego serca z napisanymi imionami i szczęśliwych losów na przyszłe dni.

Andrzejki klas II-III

W dniu 29.11.2017r. klasy II i III wspólnie obchodziły Andrzejki. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych zabawach. Każda z klas miała swoje stanowisko przy którym uczniowie przeprowadzali wróżby dla swoich kolegów.  Uczestnicy andrzejkowego popołudnia mogli  sprawdzić: kim będą w przyszłości, kto skradnie ich serce, co czeka ich w przyszłości. Wróżono za pomocą kart, kości, butów, karteczek z przepowiedniami. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Była też chwila przerwy, w czasie której klasy udały się na poczęstunki przygotowane przez rodziców oraz na tańce przy radosnej muzyce. W tym dniu w szkole było wesoło i kolorowo.

Sprawozdanie z wycieczki do Muzeum Fryderyka Chopina

29 listopada dzieci z klasy IIIb i IIId wzięły udział w lekcji muzealnej „Mali kompozytorzy” w Muzeum Fryderyka Chopina.

Podczas zajęć dzieci poznały różne fakty z życia Fryderyka Chopina. Zwiedzając sale muzealne mieliśmy okazję zobaczyć muzyczne rękopisy, listy oraz rysunki tego wybitnego kompozytora. Mogliśmy także wysłuchać utworów Chopina. Dzieci uczyły się odróżniać pianino od fortepianu. Ciekawym zadaniem dla uczniów było stworzenie kompozycji muzycznych własnych imion z nut. Pani przewodnik odgrywała kompozycje na keyboardzie. Powstały bardzo interesujące melodie.