Spotkanie klasy VIa i VIb z Moniką Pyrek

W dniu 17 września klasa szósta "a" i szósta "b" uczestniczyły w spotkaniu z Moniką Pyrek oraz lekcji wychowania fizycznego połączonej z technologią. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności na dziesięciu stanowiskach:
• koszykówka z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy.
• Piłka nożna z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
• rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
• rower stacjonarny zintegrowany z systemem Wirtualnej Rzeczywistości,
• stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości,
• bieg na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
• test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza,
• przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora

Akacja Sprzątanie Świata w naszej szkole

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna akcja trwająca od 21września  do 23 września odbywała się pod hasłem ,,Segregacja odpadów”. W tym roku obchodzimy 25-lecie tej akcji. Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.

W naszej szkole piątkowe wyjście w teren i zbieranie śmieci, poprzedzone było pogadankami na temat ograniczania powstawania odpadów, selektywnej zbiórki i recyklingu. Cała szkoła uczestniczyła we  wspólnej lekcji poszanowania środowiska, której  celem jest promowanie  nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Sprawozdanie z wycieczki klasy VII B w Muzeum Warszawy

Dnia 13.09.2018 roku wybraliśmy się na Rynek Starego Miasta do Muzeum Warszawy.

Przewodnikiem po Muzeum Warszawy i po uliczkach Starego Miasta była nasza nauczycielka języka angielskiego – pani Teresa D.

W Muzeum zobaczyliśmy film poświęcony średniowiecznej Warszawie i zmianom w wizerunku Syrenki.

Z zainteresowaniem obejrzeliśmy lapidarium, wystawę malarstwa XIX wieku ,wyposażenie średniowiecznej apteki i modę XIX wieku.

Dowiedzieliśmy się, że Muzeum zbiera, bada i  udostępnia rzeczy  warszawskie. Wystawa główna wychodzi od historii pojedynczych przedmiotów, by opowiedzieć o wydarzeniach i ludziach, którzy zadecydowali o kształcie i charakterze współczesnej Warszawy.

Dowiedzieliśmy się, kim byli mieszkańcy Warszawy i jak żyli. Zobaczyliśmy,  gdzie było centrum Warszawy i w którym miejscu były granice Warszawy.