Z życia szkoły

Jasełka klas IV-VI
Jasełka klas IV-VI

Dnia 20 grudnia 2017, jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klas IV – VI.

To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ przygotowaliśmy scenariusz „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla. Aktorzy mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia scenicznego, świetnie sobie poradzili i dostarczyli widzom wielu wzruszeń.

Piękny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Po zakończeniu spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor Grażyna Zając, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Klasa III d poznaje Bibliotekę Medialną Nautilus
Klasa III d poznaje Bibliotekę Medialną Nautilus

W dniu 14 grudnia 2017r. w ramach Projektu czytelniczego uczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą i rodzicem miała lekcję biblioteczną w Nautilusie. Biblioteka pod koniec października obchodziła swoje dziesięciolecie. Pani prowadząca lekcję przypomniała zasady zachowania się w bibliotece. Nazwa biblioteki pochodzi od nazwy statku kapitana Nemo Juliusza Verne. Dlatego na szybkach dominuje kolor błękitny będący kolorem morza. Dzieci odwiedziły różne kąciki czytelnicze i działy biblioteczne. W dziale popularnonaukowym książki są ułożone wg klasyfikacji dziesiętnej. Taki podział obowiązuje w większej części świata. Pani bibliotekarka będąca też nauczycielem przedstawiła dzieciom różne rodzaje książek: medyczne, naukowe, świąteczne, fantastyczne, przygodowe,  praktyczne, przyrodnicze i inne. Chłopcy zainteresowali się książkami sportowymi ukazującymi sylwetki Lewandowskiego i Miessi.  Wielu trzecioklasistów zainteresowało się anatomicznym modelowaniem sylwetki.

Jak powstaje dubbing? - lekcja multimedialna
Jak powstaje dubbing? - lekcja multimedialna

W dniu 15.12.2017r.  klasy IIIc i IIId uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach multimedialnych w kinie. Lekcja prowadzona była przez aktorkę z Centrum Edukacji Filmowej. Zapoznawała ona nas z tajnikami powstawania dubbingu. Mieliśmy okazję odbyć wirtualny spacer po studiu nagraniowym i przyjrzeć się pracy aktorów z bliska. Z ciekawością odkrywaliśmy kto kryje się za dobrze znanymi nam głosami naszych ulubionych bohaterów bajek. Nie lada atrakcją była możliwość użyczenia swojego głosu znanym postaciom z filmu! Okazało się, że wcale nie jest to takie proste. By wszystko wyszło równo, trzeba sporo ćwiczyć. Pomocne w tym są różne wierszyki, których nauczyliśmy się podczas lekcji. Od dzisiaj wiemy już co to emisja głosu i dykcja. Postaramy się zawsze dbać o dobrą wymowę. Na koniec obejrzeliśmy film „Epoka lodowcowa-mocne uderzenie”.