Sprawozdanie z wycieczki do Centrum Edukacji MANDARYN

17 kwietnia uczniowie z kl. IIIb wybrali się do Centrum Edukacji MANDARYN na zajęcia edukacyjne pt. „Odkrywamy Chiny”.
Dzieci w tradycyjnych strojach chińskich odkrywały tajemnice Państwa Środka. Z ogromną uwagą słuchały ciekawostek i najważniejszych informacji o Chinach.

Podczas zajęć dzieci poznały kulturę, tradycję, faunę i florę charakterystyczną dla Chin. Poznały  również niektóre chińskie znaki i mogły ich samodzielnie napisać. Wiele radości i trudności przysporzyło dzieciom jedzenie pałeczkami ryżu.

Uczniowie mieli  okazję skosztować chińskich słodyczy oraz wypić chińską herbatę.

Sprawozdanie z wycieczki klasy 3d do Kinoteki

W DNIU 11 KWIETNIA 2018R. KLASA III D  uczestniczyła w  „Lekcji o mediach” Raz, dwa, trzy - klikasz Ty! By dzieci uważały w Sieci! podsumowującej zachowanie bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie w ubiegłym  roku realizowali w szkole Projekt: „Bezpiecznie tu i tam!”. Odbyło się wiele lekcji poświęconej tej tematyce. W czasie tej lekcji dzieci utrwalały  swoją wiedzę na temat Internetu, szczególnie na temat bezpieczeństwa związanego z komunikacją za pomocą nowych technologii, nabywały  świadomość znaczenia technologii w życiu człowieka, zrozumiały, że nieodpowiedzialne korzystanie z technologii ma wpływ na utratę zdrowia człowieka.

Po lekcji uczniowie wiedzą:
- Do czego służą emotikony?
- Co możemy wysyłać do innych osób?

5c w Centrum Olimpijskim

10 kwietnia 2018 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego.

Wzięliśmy udział w lekcji "Fair Play w sporcie i w życiu". Wspólnie wyjaśniliśmy pojęcie fair play, zastanawialiśmy się nad jego genezą, sięgając aż do czasów kodeksów rycerskich, baśni angielskich i dramatów Williama Szekspira.

Usłyszeliśmy o baronie Pierre’a de Coubertina, który podkreślał, że w sporcie liczy się nie tylko zwycięstwo, a również sam udział w zawodach. Dowiedzieliśmy się, którzy polscy sportowcy są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów fair play. Pod koniec lekcji stworzyliśmy klasowy kodeks fair play.