Z życia szkoły

Jasełka Misyjne oddziału przedszkolnego
Jasełka Misyjne oddziału przedszkolnego

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Święta to czas magiczny, pełen ciepła i spokoju. W ten magiczny czas przenieśliśmy się dnia 19.12.2017r. podczas Jasełek Misyjnych w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego.

W sali gimnastycznej zgromadzili się Rodzice, Dziadkowie oraz najbliżsi występujących dzieci, Uczniowie, Dyrekcja, Nauczyciele i pracownicy szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od przemowy Pani Wicedyrektor szkoły Hanny Kościołek, która przywitała wszystkich ciepło oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego wprowadziły nas w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.

Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki, które towarzyszyły im podczas zajęć szkolnych oraz uroczystości.

Świętowanie rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Witajcie w naszej bajce” przygotowanym przez koło teatralne pod opieką Pani Renaty Głudkowskiej. Następnie poznaliśmy „Historię pluszowego misia” oraz najsłynniejsze misie z bajek i filmów. Kolejnym etapem naszej zabawy była rywalizacja poszczególnych klas w rozwiązywaniu misiowych zadań i zdobywanie punktów. Pierwsze zadanie polegało na dopasowaniu ilustracji i tytułów filmów do odpowiednich opisów. W drugim zadaniu dzieci musiały wykazać się zręcznością w ułożeniu misiowych puzzli i naklejeniu ich na kartkę. Kolejnym zadaniem było rozwiązywanie „Misiowych zagadek o mieszkańcach lasu”. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja w degustacji „Misiowych przysmaków”.

Spotkanie przy kolędzie
Spotkanie przy kolędzie

Dnia 19 grudnia 2017 roku  wychowankowie świetlicy przygotowali dla bliskich i kolegów spotkanie przy kolędzie. W ramach projektu „Tradycje i zwyczaje ludowe w różnych rejonach Polski” przybliżyli słuchaczom  polską obrzędowość bożonarodzeniową. Kolędy śpiewali wszyscy zebrani dzięki prezentacji multimedialnej, którą opracował pan Leszek Bączkiewicz, uczniowie z klas II – IV  wykazali się kunsztem czytania i wokalną doskonałością. Soliści włożyli ogrom pracy, by zachwycić zebranych gości podczas występu. Finałowa pieśń „Znak pokoju” wzruszył niejednego słuchacza, a aniołki gipsowe wykonane przez grupę I i II  pod okiem pani Haliny Skrzecz  podarowane widzom będą długo przypominały o tym niezwykłym spotkaniu świątecznym.