Klasa 3a na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim

16 kwietnia  2018 r. uczniowie klasy 3a ponownie odwiedzili Zamek Królewski w Warszawie. Tym razem wzięli udział w lekcji pt. „Rycerze i ich świat”.
Rycerstwo było jednym ze stanów średniowiecznego społeczeństwa. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można było stać się rycerzem.
Na początku paź usługiwał rycerzowi. Potem zostawał giermkiem, dbał o konia, czyścił zbroję i mógł już towarzyszyć rycerzowi na polu walki. Wreszcie po długich latach oczekiwania był pasowany na rycerza. Dostawał miecz, ostrogi, zbroję i stawał do walki w obronie ojczyzny. Uczniowie poznali również przywileje i obowiązki rycerza oraz dowiedzieli się czym był Kodeks Rycerski.

WYCIECZKA DO ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH

Dnia 24.04.2018 roku uczniowie klasy IVB i IVD wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do muzeum w Łazienkach Królewskich. Jest to niezwykłe miejsce w Warszawie, dla którego warto jest poświecić cały dzień. A ten, kto jeszcze w Łazienkach nie był, musi koniecznie je zobaczyć, szczególnie jeśli mieszka w Warszawie. To miejsce z historią, którą warto poznać.

Historia Łazienek Królewskich jest związana z panowaniem króla Augusta Poniatowskiego, który szukając miejsca na swą letnią królewską rezydencję,  wybudował sobie Pałac na Wodzie, Oranżerię i wiele innych budowli, które stanowią przepiękny kompleks w tym miejscu. Wszystko to jest otoczone bujną roślinnością,  między innymi różnymi gatunkami drzew, krzewów i barwnymi kwiatami.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK”

Dnia 13 kwietnia 2018 roku klasy pierwsze i drugie wraz z opiekunami Panią Mariolą Cabaj, Izabelą Pietrzak, Iwoną Tolak i Moniką Waszkiewicz wybrały się do kina Praha na przedstawienie teatralne pt. „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Misją Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury.