Z życia szkoły

KLASA IVD NA WYCIECZCE
KLASA IVD NA WYCIECZCE

MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ  PRZY PARAFII W PŁUDACH, MUZEUM NARODOWE

We wtorek 21 listopada z całą klasą 4D wybraliśmy się na wycieczkę do  Miejsca Pamięci Narodowej przy ul. Klasyków obok kościoła w Płudach.

Nasza pani wychowawczyni Małgorzata Składanek opowiedziała nam, że jest to miejsce upamiętniające ofiary I i II wojny światowej, uczestników powstań narodowych, ofiary faszyzmu i komunizmu oraz ludzi, którzy oddali swoje życie za ojczyznę. Ten pomnik pamięci powstał dzięki ludziom dobrej woli, Gminie Warszawa - Białołęka oraz różnym instytucjom działającym na terenie naszej Małej Ojczyzny.

Bardzo utkwiły mi w pamięci słowa zapisane na pomniku:

,,A jeśli komu droga otwarta do nieba, to tym, co służą ojczyźnie.”

Rozśpiewana edukacja na wesoło!
Rozśpiewana edukacja na wesoło!

4 grudnia dzieci z klasy 2a,2b i 3d wraz z opiekunami p. Mariolą Cabaj, Renatą Głudkowską, Haliną Olesiejuk oraz nauczycielami wspomagającymi, miały możliwość przeżyć niesamowitą przygodę w teatrze Capitol za sprawą spektaklu pt. „Wanna Archimedesa”….Wszystko działo się w klasie - laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów niezbędnych do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA. W fantastyczny świat odkryć i wynalazków wprowadził  swoich uczniów profesor Rozumny – w tej roli  znakomity znany aktor Krzysztof Tyniec. Nie waha się on zanurkować w wannie, aby poznać głębiej prawo Archimedesa i stwierdzić, że ciało zanurzone w wannie może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej Santa Marii, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu ciotki Grawitacji, ulec czarowi chińskich cieni, spotkać z duchami i wreszcie dowiedzieć się kto wymyślił koło.

Z życia klasy IV c…
Z życia klasy IV c…

Andrzejkowy wieczór uczniowie klasy IV c spędzili w szkole.

Spotkanie rozpoczęliśmy od warsztatów filcowania, które poprowadziła mama jednego z naszych kolegów. Wykonywaliśmy bombki na klasową choinkę.

Później przygotowaliśmy salę do andrzejek. Były wróżby, wesołe zabawy, tańce. Miło spędziliśmy czas!

Wspominaliśmy jeszcze nasze wspólne spotkanie na godzinie wychowawczej, na której ozdabialiśmy nasze bombki i ubieraliśmy choinkę.