Dzień Edukacji Narodowej-klasy IV-VI

Oficjalne święto w Polsce ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, od 1982 natomiast obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej będącej pierwszym ministerstwem edukacji w Europie. Zostało ono utworzone 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W dniu poprzedzającym Dzień Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich nauczycieli i pracowników szkoły uroczystość. Dzieci ze świetlicy przygotowały piękne laurki, uczniowie klas III c i III d piosenki, a klasy IV – VI wiersze, śmieszne żarciki i humor ze szkolnych zeszytów. Były życzenia i podziękowania..

Dzień Nauczyciela w naszej szkole - edukacja wczesnoszkolna

W dniu 13 października 2017r, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej uczniowie klasy III c i III d pod opieką pani Karoliny Klimczak i pani Haliny Olesiejuk  przygotowały występ muzyczny. Zaprezentowali piosenki, których słowa podkreślały potrzebę składania życzeń Nauczycielom, wyjaśniały kim jest Nauczyciel i jaką rolę pełni w ich życiu. Z treści piosenek wszyscy dowiedzieli się, że nauka to zabawna sprawa, a wiedza zdobywana jest w stanie zmieścić się w każdej dziecięcej główce. To nauczyciel czuwa nad tym, aby jak najwięcej i najciekawiej nauczyć. Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem muzycznym, doskonale znali słowa i świetnie bawili się przy melodii wpadającej w ucho. Taki przekaz trafił  do wszystkich  odbiorców i wprawił ich w świąteczny, optymistyczny nastrój.  Piosenka o październiku z opisem piękna jesieni właściwie odzwierciedliła piękno przyrody w  ujęciu życzeń dla wszystkich Pań i Panów.

Podczas występu trzecioklasiści mieli okazję współpracować i integrować się z uczniami klas starszych, którzy przygotowali zabawne wierszyki, dowcipy i wszelkie humory ze szkolnych zeszytów.

Niezwykłe przygody Pana Października

12 października w naszej szkole odbył się koncert, który został zorganizowany i w pełni sfinansowany przez Radę Rodziców. Koncert prowadziła Agencja Artystyczna Pro-Arte. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli poznać niezwykłe przygody Pana Października (bo taki właśnie był tytuł koncertu). Prowadzący przy akompaniamencie różnorodnych melodii, przedstawili grupę instrumentów perkusyjnych. Wiele emocji wywołał występ solowy na perkusji oraz galop październikowy wykonany na - dobrze uczniom znanych - dzwonkach. Dzieci żywo reagowały na to, co działo się na scenie. A część z nich mogła również na tej scenie wystąpić. Repertuar był niezwykle szeroki - poczynając od "Wlazł kotek na płotek" i "Twinkle, twinkle, little star", poprzez motywy muzyczne z dzikiego zachodu, plemion indiańskich i afrykańskich, a na "Eine kleine Nachtmusik" Mozarta kończąc. Pana Października pożegnano przy rytmach "Jesiennej dyskoteki", która wszystkich porwała do tańca.