Sprawozdanie z wycieczki do BOK.

Dnia 24 października uczniowie klas pierwszych wybrali się na przedstawienie pt. „Brzechwa i Tuwim dzieciom”, które odbyło w Białołęckim Ośrodku Kultury. Przedstawienie teatralne rozpoczęło się punktualnie o godzinie 9:00. Utwór „Witajcie w naszej bajce” rozpoczynał i kończył występ.

Spektakl skierowany do najmłodszych widzów przybliża twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, wybitnych polskich poetów, autorów wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci.

Wiersze Brzechwy i Tuwima to absolutna klasyka literatury dziecięcej. Poza humorem, utwory zawierają zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowana historyjkę, uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre.

Sprawozdanie z wycieczki „Spacer po Warszawie”

18 października dzieci z klasy IIIb i IIId wybrały się na „Spacer po Warszawie”.

W trakcie wycieczki poznaliśmy wiele legend związanych z Warszawą, między innymi o: Warsie i Sawie, Bazyliszku, Złotej Kaczce.

W scenerii złotej polskiej jesieni podziwialiśmy zabytki Warszawy. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Zobaczyliśmy tam Kolumnę Zygmunta III Wazy. Następnie podziwialiśmy budowlę Zamku Królewskiego. Potem powędrowaliśmy do Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Wnętrze bazyliki wywarło na nas niesamowite wrażenie.
Kolorowe kamienice na Starym Mieście wprowadzały nas w klimat dawnej Warszawy. Pomnik Warszawskiej Syrenki przypomniał nam legendę o Warszawie.

Spacerowaliśmy również po średniowiecznych murach obronnych.

Wycieczka klas piątych do Muzeum Literatury Adama Mickiewicza

W połowie października klasy piąte odwiedziły Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, aby nacieszyć się ostatnimi ciepłymi i słonecznymi dniami. Na początku naszej wizyty w muzeum wysłuchaliśmy ciekawych informacji dotyczących ekspozycji. Wspólnie przypomnieliśmy sobie biografię Adama Mickiewicza, aby następnie przejść do omówienia jednej z jego bajek „Przyjaciele”. Wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych i próbie czytanej. Po improwizowaniu scenek i nauce wygłaszania ról nadszedł czas na premierowe przedstawienie. Warsztaty miały charakter „zabawy w teatr” i były ciekawym doświadczeniem. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem muzeum i wysłuchaniem ciekawostek z życia Adama Mickiewicza.