PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK”

Dnia 13 kwietnia 2018 roku klasy pierwsze i drugie wraz z opiekunami Panią Mariolą Cabaj, Izabelą Pietrzak, Iwoną Tolak i Moniką Waszkiewicz wybrały się do kina Praha na przedstawienie teatralne pt. „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Misją Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury.

Sprawozdanie z wycieczki do Centrum Edukacji MANDARYN

17 kwietnia uczniowie z kl. IIIb wybrali się do Centrum Edukacji MANDARYN na zajęcia edukacyjne pt. „Odkrywamy Chiny”.
Dzieci w tradycyjnych strojach chińskich odkrywały tajemnice Państwa Środka. Z ogromną uwagą słuchały ciekawostek i najważniejszych informacji o Chinach.

Podczas zajęć dzieci poznały kulturę, tradycję, faunę i florę charakterystyczną dla Chin. Poznały  również niektóre chińskie znaki i mogły ich samodzielnie napisać. Wiele radości i trudności przysporzyło dzieciom jedzenie pałeczkami ryżu.

Uczniowie mieli  okazję skosztować chińskich słodyczy oraz wypić chińską herbatę.

Sprawozdanie z wycieczki klasy 3d do Kinoteki

W DNIU 11 KWIETNIA 2018R. KLASA III D  uczestniczyła w  „Lekcji o mediach” Raz, dwa, trzy - klikasz Ty! By dzieci uważały w Sieci! podsumowującej zachowanie bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie w ubiegłym  roku realizowali w szkole Projekt: „Bezpiecznie tu i tam!”. Odbyło się wiele lekcji poświęconej tej tematyce. W czasie tej lekcji dzieci utrwalały  swoją wiedzę na temat Internetu, szczególnie na temat bezpieczeństwa związanego z komunikacją za pomocą nowych technologii, nabywały  świadomość znaczenia technologii w życiu człowieka, zrozumiały, że nieodpowiedzialne korzystanie z technologii ma wpływ na utratę zdrowia człowieka.

Po lekcji uczniowie wiedzą:
- Do czego służą emotikony?
- Co możemy wysyłać do innych osób?