Wycieczka do Zamku Królewskiego klasy Ia

Wycieczka do Zamku Królewskiego w dniu 23 kwietnia 2018 r.

Pierwsza  A i Bazyliszek

Poniedziałek, choć wczesnawo, pierwsza A wyrusza żwawo.
W parach dzieci maszerują i do prawej wyrównują.
Niepotrzebna nam ochrona, bo z nami jest pani Iwona.
W autobusie jedziemy grzecznie, aby było dziś bezpiecznie.
A w tramwaju chociaż tłumy, dajemy powód do dumy.
Gdy do zamku dotarliśmy, po królewsku tam zjedliśmy.
Pan przewodnik z nami zwiedzał, baśń o stworze opowiedział.
Bazyliszek stwór się zwał, skrzydła, dziób, pazury miał.

Klasa Ia z wizytą w Domu Spotkań z Historią

We wtorek 24 kwietnia klasa Ia wybrała się na warsztaty pt. „Hulajnoga pradziadka”.

Po przemiłym spacerze Krakowskim Przedmieściem dzieci dotarły na ulicę Karową, gdzie w dawnej przedwojennej siedzibie Banku Cukrownictwa mieści się obecnie Dom Spotkań z Historią.

Zajęcia edukacyjne odbyły się w podziemiach zabytkowego budynku, dawnym sejfie owego banku, o czym przypominały pancerne drzwi wejściowe.

Dzięki zastosowanym źródłom m.in. relacji świadków pochodzących z Archiwum Historii Mówionej, fragmentom filmów dokumentalnych oraz zdjęć archiwalnych, uczniowie w ciekawy sposób poznali gry, zabawy i zabawki dzieci w powojennym mieście.

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla klas I-III

26 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta przypadającego 2 maja. Akademię dla edukacji wczesnoszkolnej  przygotowała wychowawczyni klasy III d ze swoimi uczniami. Uroczystość rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Hymnu Państwowego przy Sztandarze. Potem pani wicedyrektor Hanna Kościołek zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia występu. Następnie uczeń klasy 3d Czarek przedstawił wszystkim uczniom i nauczycielom rys historyczny wydarzeń z tamtych lat i okoliczności uchwalenia konstytucji 3 maja. Wspomniał o potrzebie przeprowadzenia reform w Polsce. Przypomniał sylwetki patriotów rozumiejących potrzebę reform. Byli to: Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i inni. Ci ludzie obradowali w Sejmie Czteroletnim i uchwalili zmiany w prawie polskim.