Z życia szkoły

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 110
Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 110

„Dziękujemy jak każdego roku!
Z każdym rokiem bardziej i goręcej,
Bo to dzięki Wam, Nauczyciele,
Wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej.”

Podziękowania i serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników szkoły wypowiedzieli i wyśpiewali - w piątkowe przedpołudnie, 12 października - uczniowie klasy V c.

&

Polsce dzień 14 października obchodzony jest jako Dzień Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie zwany Dniem Nauczyciela.
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została powołana w 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i była jednym z pierwszych ministerstw oświatowych w Europie. W ramach reformy oświaty powołano między innymi Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych, które opracowało wiele programów nauczania i podręczników szkolnych.

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 28 września 2018 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV i V na lekcji matematyki przystąpili do egzaminu sprawdzającego znajomość tabliczki mnożenia.

Po korytarzu szkolnym chodziły uczniowskie patrole egzaminacyjne, które przepytywały uczniów z klas starszych oraz pracowników szkoły i rodziców.

Bardzo dziękujemy wszystkim odważnym i gratulujemy tym, którzy zdobyli Certyfikat i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Zachęcamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

74. rocznica Powstania Warszawskiego
74. rocznica Powstania Warszawskiego

21 września klasa 6c uczestniczyła w  uroczystości na cmentarzu tarchomińskim związanej  z obchodami 74. rocznicy Powstania Warszawskiego i upamiętnienia poległych Żołnierzy AK „Obroża”. W kwaterze żołnierzy AK zostały złożone wieńce i zapalone znicze. Jako delegacja naszej szkoły odebraliśmy z rąk Kombatantów symboliczny Akt Pamięci.

3 października odbył się w szkole apel, podczas którego pan od historii opowiedział nam o dzielnych młodych ludziach walczących podczas Powstania Warszawskiego. Odczytany został Akt Pamięci, który skierowali do nas kombatanci oraz historia żołnierzy AK „Obroża”. Prosili, aby pamięć o ich ofierze nigdy nie została zapomniana.