Akademia z okazji „Dnia Ziemi”

Dnia 22.05.2018r. nasza klasa- 6b zorganizowała apel pt. ”Niech Dzień Ziemi trwa cały rok!”. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej na trzeciej godzinie lekcyjnej. Uczestniczyły w niej klasy 4-6.

Występ rozpoczęliśmy od przedstawienia prezentacji na temat ekologii. Następnie powiedzieliśmy, co nie podoba nam się w zachowaniu ludzi i co możemy zmienić, aby nasza planeta była czysta i aby każdemu lepiej się na niej żyło. Pokazaliśmy również jak segregować i gdzie wyrzucać śmieci oraz ile lat rozkładają się poszczególne odpady.

Zaprezentowaliśmy także prezentację o aktualnych wojnach na świecie.

Co słychać w klasie 1b?

Wiosna jak zawsze budzi nas do życia, nastraja radośnie, daje energię do realizacji pasji. Wiosna, jest najpiękniejszą porą roku w ogródku, dlatego, że najbardziej cieszą pierwsze kępki  krokusów, hiacyntów, tulipanów i żonkili. Idą tym przykładem w sali 35 klasa 1b założyła wiosenny ogródek. Ponadto w każdy z uczeń  wykonał album o pierwszych zwiastunach wiosny, które zaobserwował podczas spaceru.

Po koniec marca i w kwietniu  w naszej klasie w ramach projektu edukacyjnego „Leśni tropiciele” poruszaliśmy ważne zagadnienia dotyczące lasu, ochrony przyrody. W tym czasie klasa 1b miała okazję gościć Pana Michała Budnickiego - tatę Wojtka. Pan Michał z wykształcenia jest leśnikiem - przygotował dla klasy 1b kilka ciekawostek i zadań o tematyce leśnej.

Ogrody Innowacji Orange

Kim są Sieciaki i Sieciuchy? Czy można ufać w Sieci?  – uczniowie Klasy Ia znają odpowiedzi na te pytania.

10 maja br. odwiedziliśmy Ogrody Innowacji Orange, gdzie odbyły się nasze warsztaty z bezpiecznego Internetu. Na początku wyjaśniliśmy sobie czym jest Internet - to wielka „niewidzialna” sieć połączonych ze sobą komputerów, tabletów, smartfonów, dzięki której możemy np. znaleźć wiele ważnych informacji, uczyć się, bawić i komunikować się z innymi ludźmi nawet z najdalszych zakątków świata. Z tego powodu Internet nazywamy też często siecią. W Internecie można robić dużo rzeczy i poznać wielu wspaniałych przyjaciół, ale pojawiają się tam czasem zagrożenia, na które należy bardzo uważać.