KLASA IVD NA SPEKTAKLU „KRÓL MACIUŚ PIERWSZY”

Dnia 25.10. 2017 roku nasza klasa znów wyruszyła na kolejną wycieczkę z naszą panią wychowawczynią. Wszyscy mieliśmy  poważne miny i ubraliśmy się bardzo odświętnie, bo celem naszej wycieczki był Teatr Lalka w centrum Warszawy. Spod szkoły wyjechaliśmy autobusem, potem przesiedliśmy się do metra i w końcu dotarliśmy na miejsce.

Teatr Lalka  znajduje  się w jednym ze skrzydeł Pałacu Kultury i Nauki.  Cieszy się ogromnym powodzeniem, zwłaszcza wśród najmłodszych widzów. To, co przyciąga do teatru, który został oddany do użytku przeszło 60 lat temu wraz z najwyższym wieżowcem w Polsce, to oczywiście lalki, dzięki którym  można zobaczyć, jak bogate są przedstawienia.

Przy wejściu  zobaczyliśmy wystawę  lalek,  które biorą udziały w przedstawieniach, np. „Czerwony Kapturek”  „Jaś i Małgosia” oraz inne postacie z różnych bajek

Sprawozdanie z wycieczki do Muzeum Fryderyka Chopina

W dniu 26.10.2017r. klasy IIIa i IIIc wybrały się na wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina. Przemierzając przepiękne wnętrza  zabytkowego Zamku Ostrogskich, poznawaliśmy różne fakty z życia naszego wybitnego kompozytora.  Mieliśmy okazję zobaczyć  przejawy twórczości młodego Fryderyka - pierwsze utwory, listy, rysunki. Odkryliśmy tajemnice partytury i zapisu nutowego. Mogliśmy zajrzeć do wnętrza fortepianu. Zainspirowani do działania stworzyliśmy własne kompozycje. Okazało się, że z naszych imion może powstać utwór! Nasz niezwykle sympatyczny pan przewodnik odegrał nam go na flecie. Zasłuchani w te niezwykle melodyjne dźwięki, doceniliśmy walory muzyki wykonywanej na żywo. Jadąc na wycieczkę wiele już wiedzieliśmy o Fryderyku Chopinie, ale na miejscu dowiedzieliśmy się jeszcze więcej.

Kolejna wyprawa klas drugich

W piątek 27 października uczniowie klas drugich po raz kolejny wybrali się na wspólną wycieczkę. Tym razem był to Ośrodek Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie. Wyjazd miał typowo edukacyjny charakter, ale w „Pinokiu” nauka jest ściśle związana ze świetną zabawą.

Już od bramy witała dzieci uśmiechnięta i rozśpiewana pani Beata – animatorka i instruktorka edukacyjna, człowiek wielu talentów. Tuż za progiem ośrodka czekał pan Andrzej – mistrz stolarski i konserwator dzieł sztuki. Po powitaniu i ustaleniu zasad pracy oraz bezpieczeństwa rozpoczęły się zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej, podczas których dzieci miały okazję utrwalić swoją wiedzę dotyczącą lasu. A więc: rodzaje lasów, piętra lasu, wykorzystanie właściwości i dóbr lasu, zagrożenia naturalne i spowodowane przez człowieka, budowa pnia drzewa, rozróżnianie podstawowych gatunków drewna i ich właściwości.