Klasa III d poznaje Bibliotekę Medialną Nautilus

W dniu 14 grudnia 2017r. w ramach Projektu czytelniczego uczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą i rodzicem miała lekcję biblioteczną w Nautilusie. Biblioteka pod koniec października obchodziła swoje dziesięciolecie. Pani prowadząca lekcję przypomniała zasady zachowania się w bibliotece. Nazwa biblioteki pochodzi od nazwy statku kapitana Nemo Juliusza Verne. Dlatego na szybkach dominuje kolor błękitny będący kolorem morza. Dzieci odwiedziły różne kąciki czytelnicze i działy biblioteczne. W dziale popularnonaukowym książki są ułożone wg klasyfikacji dziesiętnej. Taki podział obowiązuje w większej części świata. Pani bibliotekarka będąca też nauczycielem przedstawiła dzieciom różne rodzaje książek: medyczne, naukowe, świąteczne, fantastyczne, przygodowe,  praktyczne, przyrodnicze i inne. Chłopcy zainteresowali się książkami sportowymi ukazującymi sylwetki Lewandowskiego i Miessi.  Wielu trzecioklasistów zainteresowało się anatomicznym modelowaniem sylwetki.

Jak powstaje dubbing? - lekcja multimedialna

W dniu 15.12.2017r.  klasy IIIc i IIId uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach multimedialnych w kinie. Lekcja prowadzona była przez aktorkę z Centrum Edukacji Filmowej. Zapoznawała ona nas z tajnikami powstawania dubbingu. Mieliśmy okazję odbyć wirtualny spacer po studiu nagraniowym i przyjrzeć się pracy aktorów z bliska. Z ciekawością odkrywaliśmy kto kryje się za dobrze znanymi nam głosami naszych ulubionych bohaterów bajek. Nie lada atrakcją była możliwość użyczenia swojego głosu znanym postaciom z filmu! Okazało się, że wcale nie jest to takie proste. By wszystko wyszło równo, trzeba sporo ćwiczyć. Pomocne w tym są różne wierszyki, których nauczyliśmy się podczas lekcji. Od dzisiaj wiemy już co to emisja głosu i dykcja. Postaramy się zawsze dbać o dobrą wymowę. Na koniec obejrzeliśmy film „Epoka lodowcowa-mocne uderzenie”.

ŻYĆ Z PASJĄ

W ramach cyklicznych spotkań z interesującymi ludźmi odwiedziła naszą szkołę pani Renata Zalewska – miłośniczka przyrody, podróżniczka i fotograf.

Myślą przewodnią spotkania było życie z pasją. Niewątpliwie zainteresowania i ich rozwijanie niezwykle wzbogacają życie. Ci, którzy posiadają hobby, wiedzą, jaką przyjemnością jest odkrywanie, zdobywanie i doskonalenie się w upragnionej dziedzinie.

Pani Renata podzieliła się z nami swoimi zainteresowaniami. Jej pasja skupia się głównie wokół obserwowania ptaków i gromadzenia wiedzy o nich. Towarzyszą temu inne wyzwania . Podróże i fotografowanie to również pasje pani Renaty.

Nasz Gość zabrał nas więc w fascynującą podróż, w której towarzyszyły nam ptaki i inne egzotyczne zwierzęta.

Wędrówkę rozpoczęliśmy w Biebrzańskim Parku Narodowym, w którym zaobserwowano około trzystu gatunków ptaków.  Szczególnie interesujące są  tam ptaki wodno – błotne.