Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następnie składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

Wycieczka patriotyczna klasy VIIa i VIIb

Dnia 18.10.2018 klasy VIIa i VIIb odbyły wycieczkę po Warszawie. Dotarliśmy do miejsc związanych z historią Warszawy.

Pierwszym naszym punktem wycieczki była Cytadela.

Cytadela Warszawska to twierdza w środku naszego miasta. Została wybudowana w 1835 roku na rozkaz Cara Mikołaja I, ale za pieniądze zrabowane z polskiego banku.

Poznajemy pracę celnika- przedstawiciela CITES

Światowy Dzień Zwierząt jest świętem obchodzonym 4 października.
Dzień ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa  I właśnie w tym dniu odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z przedstawicielem Służby Celnej i jednocześnie przedstawicielem CITES.