Z życia szkoły

Tajemnice karnawałowego kapelusza
Tajemnice karnawałowego kapelusza

Karnawał jeszcze trwa i z tej właśnie okazji w naszej szkole odbył się koncert. Działające przy szkole Stowarzyszenie „Czwórka z plusem” zafundowało dzieciom zabawę w towarzystwie Karnawałowej Damy. Pani Izabela Wilczak oraz śpiewaczka operowa p. Magda Rucińska zabrały uczniów w podróż po świecie karnawałowych zabaw. Klasy 0 – III uczestniczyły w koncercie „Tajemnice karnawałowego kapelusza”, a klasy IV – VI odbyły „Karnawałowe wędrówki po świecie”. Uczniowie mogli przenieść się w piosenkach do Rio de Janeiro, Wiednia, Wenecji. Nie pominięto również Polski, gdzie obecnie na balach króluje Sławomir oraz jego "Miłość w Zakopanem”. Dzieciaki wspaniale bawiły się w towarzystwie Karnawałowej Damy, mogły sprawdzić swoje umiejętności taneczne i wokalne.

FERIE 2018 W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
FERIE 2018 W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Tegoroczne ferie w naszym oddziale przedszkolnym obfitowały w wiele atrakcji. Każdy dzień niósł za sobą coś nowego i dostarczał innych wrażeń. Dzieci mogły bawić się w małych artystów:  wycinać, lepić z plasteliny, malować farbami, ćwiczyć, śpiewać, tańczyć itp. Głównym celem zajęć w tym czasie była dobra zabawa.

Oprócz ciekawych zajęć dydaktycznych organizowanych na terenie naszej szkoły, były spacery do pobliskiego lasu, tropienie śladów zwierząt, podziwianie zimowego krajobrazu naszej okolicy.  Szaleństw na śniegu nie było końca.

Jasełka Misyjne oddziału przedszkolnego
Jasełka Misyjne oddziału przedszkolnego

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Święta to czas magiczny, pełen ciepła i spokoju. W ten magiczny czas przenieśliśmy się dnia 19.12.2017r. podczas Jasełek Misyjnych w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego.

W sali gimnastycznej zgromadzili się Rodzice, Dziadkowie oraz najbliżsi występujących dzieci, Uczniowie, Dyrekcja, Nauczyciele i pracownicy szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od przemowy Pani Wicedyrektor szkoły Hanny Kościołek, która przywitała wszystkich ciepło oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego wprowadziły nas w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.