Z życia szkoły

Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu

16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku wydarzenie to obchodzone jest pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci." W tym dniu pragniemy wszystkim przypomnieć to, że wzajemne relacje i komunikacja przez internet tylko wtedy będą dobre i pozytywne, gdy będą oparte na szacunku do świata i samego siebie.

To, że sieć internet bywa czasem niebezpieczna wie już prawie każdy z nas. Mimo to nieustannie dochodzi do sytuacji, w których komuś dzieje się krzywda, zostaliśmy oszukani lub okradzeni przy pomocy internetu.

Dlatego tak ważne jest częste przypominanie o zagrożeniach związanych z internetem oraz propagowanie zasad kultury z którymi korzystanie z sieci będzie bezpieczne i przyjemne.

Prawdziwe piękno kryje się w sercu – film pt. „Cudowny Chłopak”
Prawdziwe piękno kryje się w sercu – film pt. „Cudowny Chłopak”

Dnia 13 lutego bieżącego roku klasy IV-VI udały się do kina na film pt. Cudowny Chłopak wyreżyserowany przez  Stephena Chbosky’iego.

Głównym bohaterem filmu jest dziesięcioletni Auggie, który z powodu skomplikowanej i bardzo rzadkiej wady genetycznej ma zdeformowaną twarz. Poznajemy go, gdy po latach nauczania w domu rozpoczyna naukę w szkole i mierzy się z brakiem akceptacji ze strony uczniów, odrzuceniem, trudnościami ze zdobyciem przyjaźni. Pod koniec roku zostaje odznaczony za „siłę przyjaźni, odwagę i hart ducha”. Wywołany na scenę otrzymuje owacje na stojąco od swoich kolegów i ich rodziców.

Film wywołał zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli szereg emocji od smutku, przez rozbawienie po wielkie wzruszenie.

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Dnia 09.02.2018r. dzieci z naszej świetlicy uczciły krótką częścią artystyczną Dzień Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy przedstawienie oparte na popularnym teleturnieju „Familiada”. O punkty rywalizowały dwie drużyny babć i dziadków. Uczestnicy odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą – Gabrysię Rzeszutek. Oczywiście zwyciężyły obie drużyny, a kosz pełen kolorowych laurek został przekazany zgromadzonym wśród publiczności babciom i dziadkom. Specjalne wydanie „Familiady” rozpoczęliśmy i zakończyliśmy wierszem oraz piosenką.