Dzień Babci i Dziadka

Dnia 09.02.2018r. dzieci z naszej świetlicy uczciły krótką częścią artystyczną Dzień Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy przedstawienie oparte na popularnym teleturnieju „Familiada”. O punkty rywalizowały dwie drużyny babć i dziadków. Uczestnicy odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą – Gabrysię Rzeszutek. Oczywiście zwyciężyły obie drużyny, a kosz pełen kolorowych laurek został przekazany zgromadzonym wśród publiczności babciom i dziadkom. Specjalne wydanie „Familiady” rozpoczęliśmy i zakończyliśmy wierszem oraz piosenką.

Tajemnice karnawałowego kapelusza

Karnawał jeszcze trwa i z tej właśnie okazji w naszej szkole odbył się koncert. Działające przy szkole Stowarzyszenie „Czwórka z plusem” zafundowało dzieciom zabawę w towarzystwie Karnawałowej Damy. Pani Izabela Wilczak oraz śpiewaczka operowa p. Magda Rucińska zabrały uczniów w podróż po świecie karnawałowych zabaw. Klasy 0 – III uczestniczyły w koncercie „Tajemnice karnawałowego kapelusza”, a klasy IV – VI odbyły „Karnawałowe wędrówki po świecie”. Uczniowie mogli przenieść się w piosenkach do Rio de Janeiro, Wiednia, Wenecji. Nie pominięto również Polski, gdzie obecnie na balach króluje Sławomir oraz jego "Miłość w Zakopanem”. Dzieciaki wspaniale bawiły się w towarzystwie Karnawałowej Damy, mogły sprawdzić swoje umiejętności taneczne i wokalne.

FERIE 2018 W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Tegoroczne ferie w naszym oddziale przedszkolnym obfitowały w wiele atrakcji. Każdy dzień niósł za sobą coś nowego i dostarczał innych wrażeń. Dzieci mogły bawić się w małych artystów:  wycinać, lepić z plasteliny, malować farbami, ćwiczyć, śpiewać, tańczyć itp. Głównym celem zajęć w tym czasie była dobra zabawa.

Oprócz ciekawych zajęć dydaktycznych organizowanych na terenie naszej szkoły, były spacery do pobliskiego lasu, tropienie śladów zwierząt, podziwianie zimowego krajobrazu naszej okolicy.  Szaleństw na śniegu nie było końca.