Z życia szkoły

Rozśpiewana edukacja na wesoło!
Rozśpiewana edukacja na wesoło!

4 grudnia dzieci z klasy 2a,2b i 3d wraz z opiekunami p. Mariolą Cabaj, Renatą Głudkowską, Haliną Olesiejuk oraz nauczycielami wspomagającymi, miały możliwość przeżyć niesamowitą przygodę w teatrze Capitol za sprawą spektaklu pt. „Wanna Archimedesa”….Wszystko działo się w klasie - laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów niezbędnych do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA. W fantastyczny świat odkryć i wynalazków wprowadził  swoich uczniów profesor Rozumny – w tej roli  znakomity znany aktor Krzysztof Tyniec. Nie waha się on zanurkować w wannie, aby poznać głębiej prawo Archimedesa i stwierdzić, że ciało zanurzone w wannie może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej Santa Marii, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu ciotki Grawitacji, ulec czarowi chińskich cieni, spotkać z duchami i wreszcie dowiedzieć się kto wymyślił koło.

Z życia klasy IV c…
Z życia klasy IV c…

Andrzejkowy wieczór uczniowie klasy IV c spędzili w szkole.

Spotkanie rozpoczęliśmy od warsztatów filcowania, które poprowadziła mama jednego z naszych kolegów. Wykonywaliśmy bombki na klasową choinkę.

Później przygotowaliśmy salę do andrzejek. Były wróżby, wesołe zabawy, tańce. Miło spędziliśmy czas!

Wspominaliśmy jeszcze nasze wspólne spotkanie na godzinie wychowawczej, na której ozdabialiśmy nasze bombki i ubieraliśmy choinkę.

Andrzejki w klasie 1a i 1b
Andrzejki w klasie 1a i 1b

Dnia 29 listopada 2017  przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb, takimi słowami rozpoczęło się spotkanie andrzejkowe w  klasie Ia i Ib. Siedząc w magicznym kręgu uczniowie zapoznali się z tradycjami andrzejkowych wróżb.  Wszyscy z wielką przyjemnością przygotowali swoje wersje zabaw, po czym nasze  Panie  niczym wróżki  przepowiedziały nam przyszłość, m.in. jaki zawód będziemy wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinniśmy się wystrzegać. Oczywiście nie zabrakło też przebijania szpilką papierowego serca z napisanymi imionami i szczęśliwych losów na przyszłe dni.