Z życia szkoły

Warsztaty w Mostówce
Warsztaty w Mostówce

Bożego Narodzenie coraz bliżej. W szkole pojawiły się świąteczne dekoracje, w salach i na korytarzach stanęły kolorowe choinki. Ale najpierw był 6 grudnia i mikołajki.  W tym roku dzieci z klas drugich w prezencie od Mikołaja dostały niecodzienny prezent – warsztaty bożonarodzeniowe w pracowni ceramicznej.

W czwartek 7 grudnia już przed 8.00 spotkaliśmy się wszyscy by wyruszyć do pracowni ceramicznej w Mostówce k. Wyszkowa. To tam czekała na dzieci niespodzianka od Mikołaja. Na miejscu powitała nas właścicielka pracowni p. Teresa i instruktorki, które poprowadziły zajęcia. Na początek było trochę informacji dotyczących tradycji strojenia choinki, technik zdobienia bombek i instruktaż dotyczący poszczególnych etapów pracy.  Następnie dzieci otrzymały po cztery bombki choinkowe oraz niezbędne materiały, dzięki którym mogły tworzyć prace według swoich autorskich pomysłów.

„Pippi Pończoszanka”
„Pippi Pończoszanka”

Dnia 5 grudnia 2017 roku  klasy: 1b, 3a, 3b i 3d wyruszyły do Białołęckiego Ośrodka Kultury  na mikołajkowy spektakl teatralny  pt. ”Pippi Pończoszanka”.

Znany wszystkim dzieciom Pippi - pełna energii i wyobraźni dziewczynka, która mieszka z koniem i małpką, Panem Nilssonem, przeżywa wiele zabawnych przygód. Ma dwoje wspaniałych przyjaciół Tommy’ego i Annikę. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi ojcem.

Wszyscy uczniowie z przejęciem śledzili perypetie bohaterów. Mogliśmy m.in. obejrzeć wspaniałą przygodę naszej rudowłosej bohaterki, jak wybrała się w podróż na biegun w poszukiwaniu Świętego Mikołaja.

KLASA IVD NA WYCIECZCE
KLASA IVD NA WYCIECZCE

MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ  PRZY PARAFII W PŁUDACH, MUZEUM NARODOWE

We wtorek 21 listopada z całą klasą 4D wybraliśmy się na wycieczkę do  Miejsca Pamięci Narodowej przy ul. Klasyków obok kościoła w Płudach.

Nasza pani wychowawczyni Małgorzata Składanek opowiedziała nam, że jest to miejsce upamiętniające ofiary I i II wojny światowej, uczestników powstań narodowych, ofiary faszyzmu i komunizmu oraz ludzi, którzy oddali swoje życie za ojczyznę. Ten pomnik pamięci powstał dzięki ludziom dobrej woli, Gminie Warszawa - Białołęka oraz różnym instytucjom działającym na terenie naszej Małej Ojczyzny.

Bardzo utkwiły mi w pamięci słowa zapisane na pomniku:

,,A jeśli komu droga otwarta do nieba, to tym, co służą ojczyźnie.”