Z życia szkoły

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W naszej szkole zrealizowanych było wiele inicjatyw związanych z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

Na podstawie programu zrealizowano główne cele: upowszechniono wśród uczniów znajomości praw dziecka oraz przypomniano obowiązków, wynikające z praw dziecka. Uczniowie podjęli aktywności poprzez prezentację praw dziecka za pomocą dramy, wykonywanie plakatów i śpiewanie piosenek.

Głównym i podsumowującym wydarzeniem był apel poświęcony prawom dziecka. Odbył się on w piątek, 1 grudnia. Podczas apelu uczniowie klas starszych przygotowywali prezentację jednego z wylosowanych opowiadań z książki „Mam prawo i nie zawaham się go użyć” autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąk.

Na początku listopada przewodniczący klas losowali jedno spośród dziewięciu opowiadań.

„Klasa 1a  i 1 b z wizytą w Zamku Królewskim”
„Klasa 1a i 1 b z wizytą w Zamku Królewskim”

Dnia 6 grudnia 2017 roku klasy 1a i 1b  wybrały się do Zamku Królewskiego na lekcje muzealne  „Skarbiec Króla Jegomości” i  „Muzyczne portrety zwierząt”.

Uczniowie klasy 1 a spacerując po zamku poszukiwali królewskich skarbów. Zwiedzili wspaniałe królewskie komnaty, podziwiali stylowe meble, oryginalne obrazy, wyroby porcelanowe i docenili piękno dawnych przedmiotów. Mieli też niecodzienną okazję zobaczyć insygnia władzy królewskiej. Podczas rozmów z przewodnikiem doszli do wniosku, że są skarby ważniejsze niż złoto czy klejnoty, do których należą: odwaga, mądrość, pamięć, uczciwość, talent, pamiątki i rodzina. Uczniowie dowiedzieli się, że ostatnim królem Polski był Stanisław August Poniatowski., który znał pięć języków obcych.

Klasy piąte w Białołęckim Ośrodku Kultury
Klasy piąte w Białołęckim Ośrodku Kultury

W dniu 6 grudnia wszystkie klasy piąte wzięły udział w przedstawieniu „Mity” w Białołęckim Ośrodku Kultury. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiadomości o mitach, a niektórzy sprawdzili swoje umiejętności jako aktorzy. Wracając z przedstawienia oglądaliśmy świąteczne dekoracje na Białołęce.