Dzielnicowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada to kolejna już, 99. rocznica Odzyskania Niepodległości. Tradycją naszej szkoły jest reprezentowanie społeczności szkolnej przez poczet sztandarowy w dzielnicowych obchodach tego święta. Oficjalna część obchodów odbyła się w Kościele NNMP w Płudach, gdzie została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

Po mszy odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu „Kantata”. Następnie udaliśmy się do Miejsca Pamięci, gdzie odbył się  apel poległych i zostały złożone wieńce.

Dla naszych uczniów było to duże przeżycie i kolejna lekcja patriotyzmu.

Kocie historie ….i nie tylko – spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

9 października  odbyło się spotkanie z p. Tomaszem Trojanowskim, autorem książek dla dzieci i młodzieży, który z wykształcenia jest pedagogiem , a na co dzień współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

Nasz gość opowiedział nam jak powstała jego debiutancka książka „ Kocie historie” i ciąg dalszy przygód bohaterów. Oczywiście należy wspomnieć, że są to osobiste pupile pana Tomasza, ukochane koty - Herman, Zofia i Gienek, które były inspiracją do napisania pogodnych opowiadań.  Autor zasypywał uczniów pytaniami, skłaniając do zastanowienia się nad tym, dlaczego czytamy książki. Zdaniem autora „Kocich historii” to właśnie książki pobudzają naszą wyobraźnię, zaś pisanie to magia, a samo czytanie ma wielką moc.

Dzień Papieski

W październiku uczniowie naszej szkoły przygotowali apel poświęcony 39 Rocznicy wyboru Papieża Jana Pawła II. Spotkanie przybliżyło nam Ojca Świętego, jako osobę bliską ludziom i ich codziennemu życiu, pokazało bogactwo Jego osobowości i wielkość człowieczeństwa.

Scenografia, prezentacje i pieśni pozwoliły nam przenieść się do czasów, kiedy Św. Jan Paweł II był wśród nas. Zaduma i refleksja nad Jego życiem zachęca nas do wdzięczności i pamięci o naszym Wielkim Rodaku.