Wycieczka programowa do Krakowa

W piątek 8 czerwca uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce programowej do Krakowa. Wczesnym rankiem wyjechaliśmy pociągiem z dworca Warszawa Wschodnia, by kilka minut po dziewiątej stanąć na peronie stacji Kraków Główny. Dla większości dzieci była to pierwsza tak długa podróż pociągiem, więc stanowiło to dla nich dodatkową atrakcję.

Wycieczka miała na celu uzupełnienie realizowanego programu oraz wzbogacenie wiedzy uczniów na temat znaczenia historycznego i kulturowego Krakowa. Wraz z panią przewodnik podążaliśmy szlakiem królewskim, począwszy od placu Matejki, przez bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny oraz ulice Grodzką i Kanoniczą do Zamku Królewskiego na Wawelu. Po drodze podziwialiśmy przepiękną architekturę staromiejską i słuchaliśmy legend związanych z wybranymi obiektami. W programie nie mogło zabraknąć odwiedzin w Bazylice Mariackiej i wysłuchania hejnału granego z jej wieży.

PRZEDSTAWIENIE MUZYCZNE „SZANUJMY WSPOMNIENIA” Z OKAZJI DNIA MATKI I DNIA OJCA

Tegoroczne obchody święta Rodziców w naszej szkole miały wyjątkowy charakter. Przygotowaliśmy pod kierunkiem nauczycieli inscenizację muzyczną „Szanujmy wspomnienia”. Zabraliśmy przybyłych na wieczorne spotkanie gości w podróż po historii muzyki ostatniego stulecia. A ponieważ historia kraju jest nierozerwalnie  związana z historią kultury i sztuki, to właśnie przez pryzmat wydarzeń kulturalnych i artystycznych na tle dramatycznych nieraz dziejów ojczyzny, odbywaliśmy tę wędrówkę artystycznymi ścieżkami niepodległej Polski.  Hasłem przewodnim spotkania były wspomnienia. Kierując się myślą, że bez pięknych wspomnień niepełny jest człowiek i jego szczęście, chcieliśmy przywołać wspomnienia naszych rodziców z ich życia.

PIKNIK RODZINNY W SP 110

Z radością informujemy, że w dniu 26 maja odbył się Piknik Rodzinny w naszej szkole. Wydarzenie to było niezwykle udane i pełne atrakcji dla uczniów i rodziców. Odbyła się m. in. tradycyjna loteria fantowa, bieg sponsorowany, turniej tenisa stołowego oraz turniej przeciągania liny. Uczniowie mieli też okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na scenie – obejrzeliśmy przedstawienie kółka teatralnego, występy grup tanecznych czy pokaz karate. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie pikniku i czekamy na kolejny w przyszłym roku.