PRZEDSTAWIENIE MUZYCZNE „SZANUJMY WSPOMNIENIA” Z OKAZJI DNIA MATKI I DNIA OJCA

Tegoroczne obchody święta Rodziców w naszej szkole miały wyjątkowy charakter. Przygotowaliśmy pod kierunkiem nauczycieli inscenizację muzyczną „Szanujmy wspomnienia”. Zabraliśmy przybyłych na wieczorne spotkanie gości w podróż po historii muzyki ostatniego stulecia. A ponieważ historia kraju jest nierozerwalnie  związana z historią kultury i sztuki, to właśnie przez pryzmat wydarzeń kulturalnych i artystycznych na tle dramatycznych nieraz dziejów ojczyzny, odbywaliśmy tę wędrówkę artystycznymi ścieżkami niepodległej Polski.  Hasłem przewodnim spotkania były wspomnienia. Kierując się myślą, że bez pięknych wspomnień niepełny jest człowiek i jego szczęście, chcieliśmy przywołać wspomnienia naszych rodziców z ich życia.

PIKNIK RODZINNY W SP 110

Z radością informujemy, że w dniu 26 maja odbył się Piknik Rodzinny w naszej szkole. Wydarzenie to było niezwykle udane i pełne atrakcji dla uczniów i rodziców. Odbyła się m. in. tradycyjna loteria fantowa, bieg sponsorowany, turniej tenisa stołowego oraz turniej przeciągania liny. Uczniowie mieli też okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na scenie – obejrzeliśmy przedstawienie kółka teatralnego, występy grup tanecznych czy pokaz karate. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie pikniku i czekamy na kolejny w przyszłym roku.

Oddział przedszkolny – wycieczka do warszawskiego Zoo – lekcja w Zoo pt. „Śladami Kubusia Puchatka”

15 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do warszawskiego Zoo. Dodatkową atrakcją był udział w lekcji tematycznej pt. „Śladami Kubusia Puchatka”.

Na lekcji w Zoo dzieci zobaczyły i poznały bliżej zwierzęta, które są bohaterami książki Alana Alexandra Milne pt. „Kubuś Puchatek” oraz spędziły aktywnie czas podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu na mieszczącym się tam placu zabaw. Podczas lekcji towarzyszyła nam pani przewodnik, która dokładnie objaśniła historię, pochodzenie i zwyczaje poszczególnych zwierząt. Pani prowadząca lekcje na początku poprosiła nas o przestrzeganie kilku zasad.