Jasełka klas I-III

Jest taki dzień,
bardzo ciepły choć grudniowy,
dzień zwykły dzień,
w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień,
w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek.

Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole.

20 grudnia 2017 r. uczniowie  klasy IIIa  i IIIc zaprezentowali Jasełka dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Zając, która po serdecznym powitaniu  zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców złożyła wszystkim obecnym najgorętsze życzenia świąteczne. Życzenia zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt złożyły również Pani Wicedyrektor Hanna Kościołek oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Patrycja Spytek.

Jasełka klas IV-VI

Dnia 20 grudnia 2017, jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klas IV – VI.

To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ przygotowaliśmy scenariusz „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla. Aktorzy mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia scenicznego, świetnie sobie poradzili i dostarczyli widzom wielu wzruszeń.

Piękny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Po zakończeniu spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor Grażyna Zając, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Klasa III d poznaje Bibliotekę Medialną Nautilus

W dniu 14 grudnia 2017r. w ramach Projektu czytelniczego uczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą i rodzicem miała lekcję biblioteczną w Nautilusie. Biblioteka pod koniec października obchodziła swoje dziesięciolecie. Pani prowadząca lekcję przypomniała zasady zachowania się w bibliotece. Nazwa biblioteki pochodzi od nazwy statku kapitana Nemo Juliusza Verne. Dlatego na szybkach dominuje kolor błękitny będący kolorem morza. Dzieci odwiedziły różne kąciki czytelnicze i działy biblioteczne. W dziale popularnonaukowym książki są ułożone wg klasyfikacji dziesiętnej. Taki podział obowiązuje w większej części świata. Pani bibliotekarka będąca też nauczycielem przedstawiła dzieciom różne rodzaje książek: medyczne, naukowe, świąteczne, fantastyczne, przygodowe,  praktyczne, przyrodnicze i inne. Chłopcy zainteresowali się książkami sportowymi ukazującymi sylwetki Lewandowskiego i Miessi.  Wielu trzecioklasistów zainteresowało się anatomicznym modelowaniem sylwetki.