Z życia szkoły

KLASA IVD NA SPEKTAKLU „MAŁA KSIĘŻNICZKA”
KLASA IVD NA SPEKTAKLU „MAŁA KSIĘŻNICZKA”

Piątego czerwca 2018 roku klasa 4d wraz z wychowawczynią miała okazję obejrzeć musical pt.: "Księżniczka Sara" w teatrze Rampa. Spektakl był bardzo ciekawy. Przeżyliśmy niezapomniane chwile oglądając tańce i słuchając piosenek w wykonaniu aktorów  zespołu Teatru Muzycznego TINTILO. Musical został zrealizowany na podstawie lektury "Mała Księżniczka" F. H. Burnett. Według mnie nie do końca był on zgodny z lekturą, gdyż w książce tata Sary zmarł, a dziewczynkę przygarnął pan Carrisford, kolega ojca Sary. Natomiast w przedstawieniu okazuję się, że Kapitan Crewe przeżył i jest w szpitalu, a na końcu spektaklu odbiera córkę od złej panny Minchin.

Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP
Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP
Pod koniec maja klasy 5a i 5c wybrały się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP.
Klasa 5c wzięła udział w zajęciach „Był sobie pieniądz”. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się, że pierwsza moneta powstała w VII wieku p.n.e, a pierwszym władcą, który wybijał na monetach swój wizerunek był Aleksander Wielki. Klasa 5a wzięła udział w warsztatach pt. Sprawdzam! Laboratorium autentyczności banknotów. Każdy z nas wie, że fałszowanie pieniędzy jest przestępstwem, ale nie wolno także posługiwać się fałszywymi pieniędzmi. W związku z tym warto się nauczyć odróżniać banknot prawdziwy od podrobionego, a to wymaga poznania różnych typów zabezpieczeń.

 

Wycieczka programowa do Krakowa
Wycieczka programowa do Krakowa

W piątek 8 czerwca uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce programowej do Krakowa. Wczesnym rankiem wyjechaliśmy pociągiem z dworca Warszawa Wschodnia, by kilka minut po dziewiątej stanąć na peronie stacji Kraków Główny. Dla większości dzieci była to pierwsza tak długa podróż pociągiem, więc stanowiło to dla nich dodatkową atrakcję.

Wycieczka miała na celu uzupełnienie realizowanego programu oraz wzbogacenie wiedzy uczniów na temat znaczenia historycznego i kulturowego Krakowa. Wraz z panią przewodnik podążaliśmy szlakiem królewskim, począwszy od placu Matejki, przez bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny oraz ulice Grodzką i Kanoniczą do Zamku Królewskiego na Wawelu. Po drodze podziwialiśmy przepiękną architekturę staromiejską i słuchaliśmy legend związanych z wybranymi obiektami. W programie nie mogło zabraknąć odwiedzin w Bazylice Mariackiej i wysłuchania hejnału granego z jej wieży.