Spotkanie przy kolędzie

Dnia 19 grudnia 2017 roku  wychowankowie świetlicy przygotowali dla bliskich i kolegów spotkanie przy kolędzie. W ramach projektu „Tradycje i zwyczaje ludowe w różnych rejonach Polski” przybliżyli słuchaczom  polską obrzędowość bożonarodzeniową. Kolędy śpiewali wszyscy zebrani dzięki prezentacji multimedialnej, którą opracował pan Leszek Bączkiewicz, uczniowie z klas II – IV  wykazali się kunsztem czytania i wokalną doskonałością. Soliści włożyli ogrom pracy, by zachwycić zebranych gości podczas występu. Finałowa pieśń „Znak pokoju” wzruszył niejednego słuchacza, a aniołki gipsowe wykonane przez grupę I i II  pod okiem pani Haliny Skrzecz  podarowane widzom będą długo przypominały o tym niezwykłym spotkaniu świątecznym.

Spotkanie kolędowe klas I-III

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest śpiewanie kolęd.

W dniu 22.12 na wspólne kolędowanie, wszystkich uczniów i  nauczycieli z klas I-III, zaprosił Mały Samorząd Uczniowski. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Zając, która przywitała wykonawców i złożyła najgorętsze życzenia świąteczne. Życzenia zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt złożyła również Pani Wicedyrektor Hanna Kościołek.

Atmosfera spotkania była bardzo rodzinna. We wspólne chwalenie Pana pieśnią zaangażowali się wszyscy zebrani - radość z Narodzonego gościła w każdym sercu. W blasku świec, wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki: „Gdy śliczna panna”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Jest taki dzień”

Jasełka klas I-III

Jest taki dzień,
bardzo ciepły choć grudniowy,
dzień zwykły dzień,
w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień,
w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek.

Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole.

20 grudnia 2017 r. uczniowie  klasy IIIa  i IIIc zaprezentowali Jasełka dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Zając, która po serdecznym powitaniu  zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców złożyła wszystkim obecnym najgorętsze życzenia świąteczne. Życzenia zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt złożyły również Pani Wicedyrektor Hanna Kościołek oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Patrycja Spytek.