FERIE 2018 W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Tegoroczne ferie w naszym oddziale przedszkolnym obfitowały w wiele atrakcji. Każdy dzień niósł za sobą coś nowego i dostarczał innych wrażeń. Dzieci mogły bawić się w małych artystów:  wycinać, lepić z plasteliny, malować farbami, ćwiczyć, śpiewać, tańczyć itp. Głównym celem zajęć w tym czasie była dobra zabawa.

Oprócz ciekawych zajęć dydaktycznych organizowanych na terenie naszej szkoły, były spacery do pobliskiego lasu, tropienie śladów zwierząt, podziwianie zimowego krajobrazu naszej okolicy.  Szaleństw na śniegu nie było końca.

Jasełka Misyjne oddziału przedszkolnego

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Święta to czas magiczny, pełen ciepła i spokoju. W ten magiczny czas przenieśliśmy się dnia 19.12.2017r. podczas Jasełek Misyjnych w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego.

W sali gimnastycznej zgromadzili się Rodzice, Dziadkowie oraz najbliżsi występujących dzieci, Uczniowie, Dyrekcja, Nauczyciele i pracownicy szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od przemowy Pani Wicedyrektor szkoły Hanny Kościołek, która przywitała wszystkich ciepło oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego wprowadziły nas w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.

Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki, które towarzyszyły im podczas zajęć szkolnych oraz uroczystości.

Świętowanie rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Witajcie w naszej bajce” przygotowanym przez koło teatralne pod opieką Pani Renaty Głudkowskiej. Następnie poznaliśmy „Historię pluszowego misia” oraz najsłynniejsze misie z bajek i filmów. Kolejnym etapem naszej zabawy była rywalizacja poszczególnych klas w rozwiązywaniu misiowych zadań i zdobywanie punktów. Pierwsze zadanie polegało na dopasowaniu ilustracji i tytułów filmów do odpowiednich opisów. W drugim zadaniu dzieci musiały wykazać się zręcznością w ułożeniu misiowych puzzli i naklejeniu ich na kartkę. Kolejnym zadaniem było rozwiązywanie „Misiowych zagadek o mieszkańcach lasu”. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja w degustacji „Misiowych przysmaków”.