Z życia szkoły

Z życia klasy IV c…
Z życia klasy IV c…

Andrzejkowy wieczór uczniowie klasy IV c spędzili w szkole.

Spotkanie rozpoczęliśmy od warsztatów filcowania, które poprowadziła mama jednego z naszych kolegów. Wykonywaliśmy bombki na klasową choinkę.

Później przygotowaliśmy salę do andrzejek. Były wróżby, wesołe zabawy, tańce. Miło spędziliśmy czas!

Wspominaliśmy jeszcze nasze wspólne spotkanie na godzinie wychowawczej, na której ozdabialiśmy nasze bombki i ubieraliśmy choinkę.

Andrzejki w klasie 1a i 1b
Andrzejki w klasie 1a i 1b

Dnia 29 listopada 2017  przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb, takimi słowami rozpoczęło się spotkanie andrzejkowe w  klasie Ia i Ib. Siedząc w magicznym kręgu uczniowie zapoznali się z tradycjami andrzejkowych wróżb.  Wszyscy z wielką przyjemnością przygotowali swoje wersje zabaw, po czym nasze  Panie  niczym wróżki  przepowiedziały nam przyszłość, m.in. jaki zawód będziemy wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinniśmy się wystrzegać. Oczywiście nie zabrakło też przebijania szpilką papierowego serca z napisanymi imionami i szczęśliwych losów na przyszłe dni.

Andrzejki klas II-III
Andrzejki klas II-III

W dniu 29.11.2017r. klasy II i III wspólnie obchodziły Andrzejki. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych zabawach. Każda z klas miała swoje stanowisko przy którym uczniowie przeprowadzali wróżby dla swoich kolegów.  Uczestnicy andrzejkowego popołudnia mogli  sprawdzić: kim będą w przyszłości, kto skradnie ich serce, co czeka ich w przyszłości. Wróżono za pomocą kart, kości, butów, karteczek z przepowiedniami. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Była też chwila przerwy, w czasie której klasy udały się na poczęstunki przygotowane przez rodziców oraz na tańce przy radosnej muzyce. W tym dniu w szkole było wesoło i kolorowo.