Mierzeja Wiślana

We wtorek 6 czerwca uczniowie klasy IVc oraz Va wyjechali na zieloną szkołę wybierając kierunek Pomorza. Miejscem docelowym była miejscowość położona nad samym morzem – Kąty Rybackie, gdzie mieliśmy zakwaterowanie.

Gdy zmierzaliśmy nad Bałtyk odwiedziliśmy Hutę Szkła w Olsztynku, gdzie zobaczyliśmy jak powstają szklane przedmioty. Uformowanie jednej figurki z rozgrzanego do czerwoności szkła jest dość proste i trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund, dopiero proces stygnięcia wymaga czasu. Z Olsztynka pojechaliśmy prosto do Kątów Rybackich gdzie odbyliśmy wieczorny spacer po plaży.

Drugiego dnia naszego pobytu pojechaliśmy do Gdyni, tam spędziliśmy cały dzień. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Oceanarium, gdzie wysłuchaliśmy wykładu pt. „Poznajemy rekiny”. Dowiedzieliśmy się, że te groźne ryby, wbrew pozorom wcale nie lubią jeść ludzi, a niektóre gatunki są roślinożerne. Następnie  w laboratorium mięliśmy okazję pooglądać pod mikroskopem zęby rekinów, ich jaja oraz fragmenty skóry. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie.

Sprawozdanie z wycieczki do Magicznych Ogrodów

W dniu 13.06.2017r. klasy IIa i IIc wybrały się na wycieczkę do parku tematycznego Magiczne Ogrody w Janowcu nad Wisłą.

Tuż po przekroczeniu bramy Magicznych Ogrodów, przekonaliśmy się, że to rzeczywiście niezwykłe miejsce. Przenieśliśmy się do zaczarowanego świata w którym mieszkają tajemnicze istoty. Jedną z nich okazał się nasz przewodnik- krasnolud. Razem z nim, wśród setek kwiatów, drzew i krzewów, odkrywaliśmy bajeczne krainy zamieszkiwane przez: olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki,magiczne ptaki, psotliwe Mordole. Poznaliśmy losy dwóch potężnych magów- Zorana i Araga, kolejny raz przekonując się, że dobro zawsze zwycięża zło. Przezwyciężyliśmy nasz strach i weszliśmy na teren Mroczyska, gdzie w jaskini znajdował się śpiący smok. Okazało się, że czasami „strach ma tylko wielkie oczy”. Dużo odwagi wymagało też wydostanie się z podziemnych lochów oraz przejście po ruchomych mostach. Cały czas uczyliśmy się poprzez zabawę, poszerzając naszą wiedzę przyrodniczą o nowe pojęcia.

Mazurska przygoda

W poniedziałek, 5 czerwca uczniowie klasy IVa, IVb oraz VIa wyjechali na zieloną szkołę, przybierając kierunek – Mazury.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy piękne miasto – Giżycko. Tutaj mieliśmy okazję obejrzeć jak działa most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. Ten unikatowy w Europie most o wadze 100 ton obsługiwany jest ręcznie przez jedną osobę. Następnie udaliśmy się do Twierdzy Boyen, gdzie obejrzeliśmy dawne fortyfikacje. Mieliśmy  też okazję przespacerować się po molo śródlądowym usytuowanym na jeziorze Niegocin.  Zakwaterowaliśmy się w ośrodku w Ostrowie Pieckowskim i pozostały czas  spędziliśmy na sportowo.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Centrum Integracji Bartbo, gdzie mieliśmy różnego rodzaju gry i zabawy. Wiele emocji dostarczył między innymi bieg we wspólnych spodniach, wyścigi na segwayu, czy mega piłkarzyki. Po obiadokolacji udaliśmy się na pyszne lody w Pieckach.