„Świat Andersena” przedstawienie teatralne

14 marca uczniowie klasy 1b, 3c i 3d wraz z opiekunami p. Moniką Waszkiewicz, p. Piotrem Strefnerem, p. Haliną Olesiejuk, p. Katarzyną Ankiewicz - Kąkol po raz kolejny wybrali się do Białołęckiego Ośrodka Kultury na przestawienie  teatralne pt. „Świat Andersena”.

Podczas jednego spektaklu uczniowie mogli  obejrzeć adaptację kilku najpopularniejszych baśniowych opowieści H. CH. Andersena „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza”, „Świniopas”. Hans Christian, jako główny narrator wprowadził nas w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć. Umiejscowienie w przedstawieniu Andersena jako głównego „opowiadacza” zgodne jest z tym, że i sam pisarz wielokrotnie wplatał swoje życie w realia baśniowe.

Zamek Królewski - legendy o Warszawie

Czego uczy legenda o Złotej Kaczce? Jaką prawdę o człowieku odkrywa? Uczniowie klasy Ia wiedzą co w życiu jest najważniejsze – to uczciwość, przyjaźń i bezinteresowność.

15 marca kolejny raz odwiedziliśmy Zamek Królewski. Przewodnikiem naszym była dobrze  znana nam Pani, która zawsze ciekawie przenosi nas w świat tajemnic zamkowych.  Tym razem nasza lekcja poświęcona była ponadczasowej warszawskiej legendzie - Złota Kaczka. Poznaliśmy historię królewny, która przez swoją zachłanność i umiłowanie złota została zaklęta w kaczkę. Bohaterem legendy jest biedny szewc Lutek, który odnalazł złotą kaczkę i w zamian za przyrzeczenie otrzymał złotą sakwę. Naszym zadaniem podczas lekcji było odnalezienie takiego samego worka z dukatami jaki otrzymał legendarny Lutek.

Z wizytą w Polskim Radiu

13 marca klasa Va wybrała się na wycieczkę do siedziby Polskiego Radia. Nasza wizytę rozpoczęliśmy w Studio nr 1 im. Władysław Szpilmana. Sala jest zaprojektowana tak, aby każda ściana oraz sufit nie emitowały echa i zapewniały odpowiednie warunki akustyczne. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca redaktorów, realizatorów oraz pracowników obsługi technicznej, czym się różni praca reportera od pracy dziennikarza oraz wydawcy. Zwiedziliśmy studio nagraniowe, które składa się z dwóch części oraz z małego korytarza. W pierwszej części studia znajduje się wydawca programu, który czuwa nad jego realizacją. Wydawca obserwuje zza szyby co dzieje się w studio i przekazuje prowadzącej przez słuchawki ważne informacje.