Wycieczka patriotyczna klasy VIIa i VIIb

Dnia 18.10.2018 klasy VIIa i VIIb odbyły wycieczkę po Warszawie. Dotarliśmy do miejsc związanych z historią Warszawy.

Pierwszym naszym punktem wycieczki była Cytadela.

Cytadela Warszawska to twierdza w środku naszego miasta. Została wybudowana w 1835 roku na rozkaz Cara Mikołaja I, ale za pieniądze zrabowane z polskiego banku.

Poznajemy pracę celnika- przedstawiciela CITES

Światowy Dzień Zwierząt jest świętem obchodzonym 4 października.
Dzień ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa  I właśnie w tym dniu odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z przedstawicielem Służby Celnej i jednocześnie przedstawicielem CITES.

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 110

„Dziękujemy jak każdego roku!
Z każdym rokiem bardziej i goręcej,
Bo to dzięki Wam, Nauczyciele,
Wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej.”

Podziękowania i serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników szkoły wypowiedzieli i wyśpiewali - w piątkowe przedpołudnie, 12 października - uczniowie klasy V c.

&

Polsce dzień 14 października obchodzony jest jako Dzień Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie zwany Dniem Nauczyciela.
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została powołana w 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i była jednym z pierwszych ministerstw oświatowych w Europie. W ramach reformy oświaty powołano między innymi Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych, które opracowało wiele programów nauczania i podręczników szkolnych.