„Od robactwa do ślimaka”- lekcja z zoologiem

Dnia 22 marca w ramach projektu edukacyjnego pt. „Leśni tropiciele” uczniowie klasy 1a i 1b wzięli udział w lekcji przyrodniczej „Od robactwa do ślimaka”. Celem zajęć było  poznanie małych zwierząt- bezkręgowców. Dzięki sympatycznemu Panu Romanowi, który jest zoologiem mogliśmy poznać pięć gatunków tych zwierząt m.in.: wije, ślimaki afrykańskie świerszcze, drewnojady oraz patyczaki. Dowiedzieliśmy się również jakie środowisko preferują, czym się żywią, w jaki sposób się  rozmnażają i najważniejsze czy są niebezpieczne dla nas ludzi.

Bezkręgowce postrzegane są jako odrażające robaki, szkodnik, które  niszczą rośliny.

WARSZTATY Z EKOLOGIEM - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Dnia 22 marca naszą szkołę odwiedził Pan Roman znany dzieciom jako „Pan Ekolog”. Temat warsztatów ekologicznych  „Od robaka do ślimaka”.

Dzieci miały okazję oglądać, dotykać zwierzęta małe, a nawet całkiem malutkie. Poznały pojęcie bezkręgowce. Pan Roman przedstawił dzieciom pięć gatunków: patyczki, wije, ślimaki afrykańskie, świerszcze i drewnojady. Dzieci odpowiadały na dziesiątki pytań o środowisko życia, rodzaje pokarmu, sposoby rozmnażania. Dowiedziały się, że świat tych drobnych zwierzątek, postrzeganych głównie jako szkodniki i nieproszeni goście, dla nich jest światem fascynujących poszukiwań i odkryć. Dzieci mogły spojrzeć „prosto w oczy” afrykańskiemu ślimakowi – olbrzymowi, który na ich prośbę „pokazał rogi”, choć nie dostał „sera na pierogi”.

Klasa 5a i 5b na warsztatach w Galerii BS

W marcu Klasa Va i Vb uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Galerii BS na Choszczówce. Uczniowie poznali różne techniki tworzenia pisanek, a sami wykonali kompozycje wielkanocne w formie koszyczka. Zdolności plastyczne uczniów można zobaczyć na zdjęciu.