Oddział przedszkolny – wycieczka do warszawskiego Zoo – lekcja w Zoo pt. „Śladami Kubusia Puchatka”

15 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do warszawskiego Zoo. Dodatkową atrakcją był udział w lekcji tematycznej pt. „Śladami Kubusia Puchatka”.

Na lekcji w Zoo dzieci zobaczyły i poznały bliżej zwierzęta, które są bohaterami książki Alana Alexandra Milne pt. „Kubuś Puchatek” oraz spędziły aktywnie czas podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu na mieszczącym się tam placu zabaw. Podczas lekcji towarzyszyła nam pani przewodnik, która dokładnie objaśniła historię, pochodzenie i zwyczaje poszczególnych zwierząt. Pani prowadząca lekcje na początku poprosiła nas o przestrzeganie kilku zasad.

Akademia z okazji „Dnia Ziemi”

Dnia 22.05.2018r. nasza klasa- 6b zorganizowała apel pt. ”Niech Dzień Ziemi trwa cały rok!”. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej na trzeciej godzinie lekcyjnej. Uczestniczyły w niej klasy 4-6.

Występ rozpoczęliśmy od przedstawienia prezentacji na temat ekologii. Następnie powiedzieliśmy, co nie podoba nam się w zachowaniu ludzi i co możemy zmienić, aby nasza planeta była czysta i aby każdemu lepiej się na niej żyło. Pokazaliśmy również jak segregować i gdzie wyrzucać śmieci oraz ile lat rozkładają się poszczególne odpady.

Zaprezentowaliśmy także prezentację o aktualnych wojnach na świecie.

Co słychać w klasie 1b?

Wiosna jak zawsze budzi nas do życia, nastraja radośnie, daje energię do realizacji pasji. Wiosna, jest najpiękniejszą porą roku w ogródku, dlatego, że najbardziej cieszą pierwsze kępki  krokusów, hiacyntów, tulipanów i żonkili. Idą tym przykładem w sali 35 klasa 1b założyła wiosenny ogródek. Ponadto w każdy z uczeń  wykonał album o pierwszych zwiastunach wiosny, które zaobserwował podczas spaceru.

Po koniec marca i w kwietniu  w naszej klasie w ramach projektu edukacyjnego „Leśni tropiciele” poruszaliśmy ważne zagadnienia dotyczące lasu, ochrony przyrody. W tym czasie klasa 1b miała okazję gościć Pana Michała Budnickiego - tatę Wojtka. Pan Michał z wykształcenia jest leśnikiem - przygotował dla klasy 1b kilka ciekawostek i zadań o tematyce leśnej.