Z życia szkoły

„Pippi Pończoszanka”
„Pippi Pończoszanka”

Dnia 5 grudnia 2017 roku  klasy: 1b, 3a, 3b i 3d wyruszyły do Białołęckiego Ośrodka Kultury  na mikołajkowy spektakl teatralny  pt. ”Pippi Pończoszanka”.

Znany wszystkim dzieciom Pippi - pełna energii i wyobraźni dziewczynka, która mieszka z koniem i małpką, Panem Nilssonem, przeżywa wiele zabawnych przygód. Ma dwoje wspaniałych przyjaciół Tommy’ego i Annikę. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi ojcem.

Wszyscy uczniowie z przejęciem śledzili perypetie bohaterów. Mogliśmy m.in. obejrzeć wspaniałą przygodę naszej rudowłosej bohaterki, jak wybrała się w podróż na biegun w poszukiwaniu Świętego Mikołaja.

KLASA IVD NA WYCIECZCE
KLASA IVD NA WYCIECZCE

MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ  PRZY PARAFII W PŁUDACH, MUZEUM NARODOWE

We wtorek 21 listopada z całą klasą 4D wybraliśmy się na wycieczkę do  Miejsca Pamięci Narodowej przy ul. Klasyków obok kościoła w Płudach.

Nasza pani wychowawczyni Małgorzata Składanek opowiedziała nam, że jest to miejsce upamiętniające ofiary I i II wojny światowej, uczestników powstań narodowych, ofiary faszyzmu i komunizmu oraz ludzi, którzy oddali swoje życie za ojczyznę. Ten pomnik pamięci powstał dzięki ludziom dobrej woli, Gminie Warszawa - Białołęka oraz różnym instytucjom działającym na terenie naszej Małej Ojczyzny.

Bardzo utkwiły mi w pamięci słowa zapisane na pomniku:

,,A jeśli komu droga otwarta do nieba, to tym, co służą ojczyźnie.”

Rozśpiewana edukacja na wesoło!
Rozśpiewana edukacja na wesoło!

4 grudnia dzieci z klasy 2a,2b i 3d wraz z opiekunami p. Mariolą Cabaj, Renatą Głudkowską, Haliną Olesiejuk oraz nauczycielami wspomagającymi, miały możliwość przeżyć niesamowitą przygodę w teatrze Capitol za sprawą spektaklu pt. „Wanna Archimedesa”….Wszystko działo się w klasie - laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów niezbędnych do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA. W fantastyczny świat odkryć i wynalazków wprowadził  swoich uczniów profesor Rozumny – w tej roli  znakomity znany aktor Krzysztof Tyniec. Nie waha się on zanurkować w wannie, aby poznać głębiej prawo Archimedesa i stwierdzić, że ciało zanurzone w wannie może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej Santa Marii, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu ciotki Grawitacji, ulec czarowi chińskich cieni, spotkać z duchami i wreszcie dowiedzieć się kto wymyślił koło.