Akacja Sprzątanie Świata w naszej szkole

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna akcja trwająca od 15 do 17 września odbywała się pod hasłem "Segregacja odpadów". Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.

W naszej szkole piątkowe wyjście w teren i zbieranie śmieci, poprzedzone było pogadankami na temat ograniczania powstawania odpadów, selektywnej zbiórki i recyklingu. Cała szkoła uczestniczyła we wspólnej lekcji poszanowania środowiska, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W tym roku  dzień ten  przypadł na 4 września i przywitał wszystkich deszczową pogodą.

Uczniowie jednak uśmiechnięci zgromadzili się w sali gimnastycznej bo wiedzą, że szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.

Pani Dyrektor Grażyna Zając życzyła uczennicom i uczniom samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.

Sprawozdanie z wycieczki  do Sobanic
Sprawozdanie z wycieczki do Sobanic

W dniach 13 i 14 czerwca 2017 roku uczniowie klasy VB byli na 2-dniowej wycieczce w Sobanicach, w Centrum Aktywnego Wypoczynku.

Pobyt był bardzo udany. Młodzież mogła wykazać się sprawnością fizyczną, orientacją w terenie i odwagą.

Uczniowie moi zjeżdżali  na linie z wysokiej wieży, wspinali się po ściance alpinistycznej, przechodzili po mostach linowych, strzelali z łuków i z wiatrówek, jeździli  quadami, poszukiwali skarbów z mapą, walczyli w strojach sumo. Zwiedzali wioskę afrykańską i poznawali zwierzęta  Afryki. Uczestniczyli w warsztatach  bębniarskich  prowadzonych przez Afrykańczyka. Uczyli się  też piosenki afrykańskiej.

Grali w bilard nożny i w golfa. Rozgrywali mecz w siatkówkę i w piłkę nożną. Oj działo się ,działo…