Z życia szkoły

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK”
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK”

Dnia 13 kwietnia 2018 roku klasy pierwsze i drugie wraz z opiekunami Panią Mariolą Cabaj, Izabelą Pietrzak, Iwoną Tolak i Moniką Waszkiewicz wybrały się do kina Praha na przedstawienie teatralne pt. „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Misją Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury.

Sprawozdanie z wycieczki do Centrum Edukacji MANDARYN
Sprawozdanie z wycieczki do Centrum Edukacji MANDARYN

17 kwietnia uczniowie z kl. IIIb wybrali się do Centrum Edukacji MANDARYN na zajęcia edukacyjne pt. „Odkrywamy Chiny”.
Dzieci w tradycyjnych strojach chińskich odkrywały tajemnice Państwa Środka. Z ogromną uwagą słuchały ciekawostek i najważniejszych informacji o Chinach.

Podczas zajęć dzieci poznały kulturę, tradycję, faunę i florę charakterystyczną dla Chin. Poznały  również niektóre chińskie znaki i mogły ich samodzielnie napisać. Wiele radości i trudności przysporzyło dzieciom jedzenie pałeczkami ryżu.

Uczniowie mieli  okazję skosztować chińskich słodyczy oraz wypić chińską herbatę.

Klasa 3a na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim
Klasa 3a na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim

16 kwietnia  2018 r. uczniowie klasy 3a ponownie odwiedzili Zamek Królewski w Warszawie. Tym razem wzięli udział w lekcji pt. „Rycerze i ich świat”.
Rycerstwo było jednym ze stanów średniowiecznego społeczeństwa. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można było stać się rycerzem.
Na początku paź usługiwał rycerzowi. Potem zostawał giermkiem, dbał o konia, czyścił zbroję i mógł już towarzyszyć rycerzowi na polu walki. Wreszcie po długich latach oczekiwania był pasowany na rycerza. Dostawał miecz, ostrogi, zbroję i stawał do walki w obronie ojczyzny. Uczniowie poznali również przywileje i obowiązki rycerza oraz dowiedzieli się czym był Kodeks Rycerski.