Z życia szkoły

Sprawozdanie z wycieczki do Centrum Edukacji MANDARYN
Sprawozdanie z wycieczki do Centrum Edukacji MANDARYN

17 kwietnia uczniowie z kl. IIIb wybrali się do Centrum Edukacji MANDARYN na zajęcia edukacyjne pt. „Odkrywamy Chiny”.
Dzieci w tradycyjnych strojach chińskich odkrywały tajemnice Państwa Środka. Z ogromną uwagą słuchały ciekawostek i najważniejszych informacji o Chinach.

Podczas zajęć dzieci poznały kulturę, tradycję, faunę i florę charakterystyczną dla Chin. Poznały  również niektóre chińskie znaki i mogły ich samodzielnie napisać. Wiele radości i trudności przysporzyło dzieciom jedzenie pałeczkami ryżu.

Uczniowie mieli  okazję skosztować chińskich słodyczy oraz wypić chińską herbatę.

Klasa 3a na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim
Klasa 3a na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim

16 kwietnia  2018 r. uczniowie klasy 3a ponownie odwiedzili Zamek Królewski w Warszawie. Tym razem wzięli udział w lekcji pt. „Rycerze i ich świat”.
Rycerstwo było jednym ze stanów średniowiecznego społeczeństwa. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można było stać się rycerzem.
Na początku paź usługiwał rycerzowi. Potem zostawał giermkiem, dbał o konia, czyścił zbroję i mógł już towarzyszyć rycerzowi na polu walki. Wreszcie po długich latach oczekiwania był pasowany na rycerza. Dostawał miecz, ostrogi, zbroję i stawał do walki w obronie ojczyzny. Uczniowie poznali również przywileje i obowiązki rycerza oraz dowiedzieli się czym był Kodeks Rycerski.

Sprawozdanie z wycieczki klasy 3d do Kinoteki
Sprawozdanie z wycieczki klasy 3d do Kinoteki

W DNIU 11 KWIETNIA 2018R. KLASA III D  uczestniczyła w  „Lekcji o mediach” Raz, dwa, trzy - klikasz Ty! By dzieci uważały w Sieci! podsumowującej zachowanie bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie w ubiegłym  roku realizowali w szkole Projekt: „Bezpiecznie tu i tam!”. Odbyło się wiele lekcji poświęconej tej tematyce. W czasie tej lekcji dzieci utrwalały  swoją wiedzę na temat Internetu, szczególnie na temat bezpieczeństwa związanego z komunikacją za pomocą nowych technologii, nabywały  świadomość znaczenia technologii w życiu człowieka, zrozumiały, że nieodpowiedzialne korzystanie z technologii ma wpływ na utratę zdrowia człowieka.

Po lekcji uczniowie wiedzą:
- Do czego służą emotikony?
- Co możemy wysyłać do innych osób?