Z życia szkoły

Sprawozdanie z wycieczki  do Sobanic
Sprawozdanie z wycieczki do Sobanic

W dniach 13 i 14 czerwca 2017 roku uczniowie klasy VB byli na 2-dniowej wycieczce w Sobanicach, w Centrum Aktywnego Wypoczynku.

Pobyt był bardzo udany. Młodzież mogła wykazać się sprawnością fizyczną, orientacją w terenie i odwagą.

Uczniowie moi zjeżdżali  na linie z wysokiej wieży, wspinali się po ściance alpinistycznej, przechodzili po mostach linowych, strzelali z łuków i z wiatrówek, jeździli  quadami, poszukiwali skarbów z mapą, walczyli w strojach sumo. Zwiedzali wioskę afrykańską i poznawali zwierzęta  Afryki. Uczestniczyli w warsztatach  bębniarskich  prowadzonych przez Afrykańczyka. Uczyli się  też piosenki afrykańskiej.

Grali w bilard nożny i w golfa. Rozgrywali mecz w siatkówkę i w piłkę nożną. Oj działo się ,działo…

Mierzeja Wiślana
Mierzeja Wiślana

We wtorek 6 czerwca uczniowie klasy IVc oraz Va wyjechali na zieloną szkołę wybierając kierunek Pomorza. Miejscem docelowym była miejscowość położona nad samym morzem – Kąty Rybackie, gdzie mieliśmy zakwaterowanie.

Gdy zmierzaliśmy nad Bałtyk odwiedziliśmy Hutę Szkła w Olsztynku, gdzie zobaczyliśmy jak powstają szklane przedmioty. Uformowanie jednej figurki z rozgrzanego do czerwoności szkła jest dość proste i trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund, dopiero proces stygnięcia wymaga czasu. Z Olsztynka pojechaliśmy prosto do Kątów Rybackich gdzie odbyliśmy wieczorny spacer po plaży.

Drugiego dnia naszego pobytu pojechaliśmy do Gdyni, tam spędziliśmy cały dzień. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Oceanarium, gdzie wysłuchaliśmy wykładu pt. „Poznajemy rekiny”. Dowiedzieliśmy się, że te groźne ryby, wbrew pozorom wcale nie lubią jeść ludzi, a niektóre gatunki są roślinożerne. Następnie  w laboratorium mięliśmy okazję pooglądać pod mikroskopem zęby rekinów, ich jaja oraz fragmenty skóry. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie.

Sprawozdanie z wycieczki do Magicznych Ogrodów
Sprawozdanie z wycieczki do Magicznych Ogrodów

W dniu 13.06.2017r. klasy IIa i IIc wybrały się na wycieczkę do parku tematycznego Magiczne Ogrody w Janowcu nad Wisłą.

Tuż po przekroczeniu bramy Magicznych Ogrodów, przekonaliśmy się, że to rzeczywiście niezwykłe miejsce. Przenieśliśmy się do zaczarowanego świata w którym mieszkają tajemnicze istoty. Jedną z nich okazał się nasz przewodnik- krasnolud. Razem z nim, wśród setek kwiatów, drzew i krzewów, odkrywaliśmy bajeczne krainy zamieszkiwane przez: olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki,magiczne ptaki, psotliwe Mordole. Poznaliśmy losy dwóch potężnych magów- Zorana i Araga, kolejny raz przekonując się, że dobro zawsze zwycięża zło. Przezwyciężyliśmy nasz strach i weszliśmy na teren Mroczyska, gdzie w jaskini znajdował się śpiący smok. Okazało się, że czasami „strach ma tylko wielkie oczy”. Dużo odwagi wymagało też wydostanie się z podziemnych lochów oraz przejście po ruchomych mostach. Cały czas uczyliśmy się poprzez zabawę, poszerzając naszą wiedzę przyrodniczą o nowe pojęcia.