Z życia szkoły

Dzień Nauczyciela w naszej szkole - edukacja wczesnoszkolna
Dzień Nauczyciela w naszej szkole - edukacja wczesnoszkolna

W dniu 13 października 2017r, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej uczniowie klasy III c i III d pod opieką pani Karoliny Klimczak i pani Haliny Olesiejuk  przygotowały występ muzyczny. Zaprezentowali piosenki, których słowa podkreślały potrzebę składania życzeń Nauczycielom, wyjaśniały kim jest Nauczyciel i jaką rolę pełni w ich życiu. Z treści piosenek wszyscy dowiedzieli się, że nauka to zabawna sprawa, a wiedza zdobywana jest w stanie zmieścić się w każdej dziecięcej główce. To nauczyciel czuwa nad tym, aby jak najwięcej i najciekawiej nauczyć. Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem muzycznym, doskonale znali słowa i świetnie bawili się przy melodii wpadającej w ucho. Taki przekaz trafił  do wszystkich  odbiorców i wprawił ich w świąteczny, optymistyczny nastrój.  Piosenka o październiku z opisem piękna jesieni właściwie odzwierciedliła piękno przyrody w  ujęciu życzeń dla wszystkich Pań i Panów.  

Podczas występu trzecioklasiści mieli okazję współpracować i integrować się z uczniami klas starszych, którzy przygotowali zabawne wierszyki, dowcipy i wszelkie humory ze szkolnych zeszytów.

Niezwykłe przygody Pana Października
Niezwykłe przygody Pana Października

12 października w naszej szkole odbył się koncert, który został zorganizowany i w pełni sfinansowany przez Radę Rodziców. Koncert prowadziła Agencja Artystyczna Pro-Arte. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli poznać niezwykłe przygody Pana Października (bo taki właśnie był tytuł koncertu). Prowadzący przy akompaniamencie różnorodnych melodii, przedstawili grupę instrumentów perkusyjnych. Wiele emocji wywołał występ solowy na perkusji oraz galop październikowy wykonany na - dobrze uczniom znanych - dzwonkach. Dzieci żywo reagowały na to, co działo się na scenie. A część z nich mogła również na tej scenie wystąpić. Repertuar był niezwykle szeroki - poczynając od "Wlazł kotek na płotek" i "Twinkle, twinkle, little star", poprzez motywy muzyczne z dzikiego zachodu, plemion indiańskich i afrykańskich, a na "Eine kleine Nachtmusik" Mozarta kończąc. Pana Października pożegnano przy rytmach "Jesiennej dyskoteki", która wszystkich porwała do tańca.

Edukacja filmowa
Edukacja filmowa

11 października w uczniowie klasy 4a, 4b, 4c, 6a wraz z wychowawcami wybrali się do Kina Elektronik na lekcję kinową  pt. „Jak oni to zrobili?” podczas której zobaczyliśmy jak tworzone są efekty specjalne w filmie.

Na początku wysłuchaliśmy prelekcji filmowej, poznaliśmy historię efektów specjalnych i takie pojęcia jak na przykład: green screen, blue screen, mocap, performance capture. Zaciekawiła nas technologia motion capture (mocap), czyli proces przeniesienia naturalnego ruchu do przestrzeni trójwymiarowej. Dzięki rozmieszczonym kamerom przechwytującym ruch aktorów (a konkretnie markerów umieszczonych na ich strojach), obraz następnie trafia do komputera, gdzie podlega obróbce i animacji. Efektem jest płynny, animowany ruch postaci.