Z życia szkoły

Prawdziwe piękno kryje się w sercu – film pt. „Cudowny Chłopak”
Prawdziwe piękno kryje się w sercu – film pt. „Cudowny Chłopak”

Dnia 13 lutego bieżącego roku klasy IV-VI udały się do kina na film pt. Cudowny Chłopak wyreżyserowany przez  Stephena Chbosky’iego.

Głównym bohaterem filmu jest dziesięcioletni Auggie, który z powodu skomplikowanej i bardzo rzadkiej wady genetycznej ma zdeformowaną twarz. Poznajemy go, gdy po latach nauczania w domu rozpoczyna naukę w szkole i mierzy się z brakiem akceptacji ze strony uczniów, odrzuceniem, trudnościami ze zdobyciem przyjaźni. Pod koniec roku zostaje odznaczony za „siłę przyjaźni, odwagę i hart ducha”. Wywołany na scenę otrzymuje owacje na stojąco od swoich kolegów i ich rodziców.

Film wywołał zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli szereg emocji od smutku, przez rozbawienie po wielkie wzruszenie.

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Dnia 09.02.2018r. dzieci z naszej świetlicy uczciły krótką częścią artystyczną Dzień Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy przedstawienie oparte na popularnym teleturnieju „Familiada”. O punkty rywalizowały dwie drużyny babć i dziadków. Uczestnicy odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą – Gabrysię Rzeszutek. Oczywiście zwyciężyły obie drużyny, a kosz pełen kolorowych laurek został przekazany zgromadzonym wśród publiczności babciom i dziadkom. Specjalne wydanie „Familiady” rozpoczęliśmy i zakończyliśmy wierszem oraz piosenką.

Tajemnice karnawałowego kapelusza
Tajemnice karnawałowego kapelusza

Karnawał jeszcze trwa i z tej właśnie okazji w naszej szkole odbył się koncert. Działające przy szkole Stowarzyszenie „Czwórka z plusem” zafundowało dzieciom zabawę w towarzystwie Karnawałowej Damy. Pani Izabela Wilczak oraz śpiewaczka operowa p. Magda Rucińska zabrały uczniów w podróż po świecie karnawałowych zabaw. Klasy 0 – III uczestniczyły w koncercie „Tajemnice karnawałowego kapelusza”, a klasy IV – VI odbyły „Karnawałowe wędrówki po świecie”. Uczniowie mogli przenieść się w piosenkach do Rio de Janeiro, Wiednia, Wenecji. Nie pominięto również Polski, gdzie obecnie na balach króluje Sławomir oraz jego "Miłość w Zakopanem”. Dzieciaki wspaniale bawiły się w towarzystwie Karnawałowej Damy, mogły sprawdzić swoje umiejętności taneczne i wokalne.