Z życia szkoły

Co słychać w klasie 1b?
Co słychać w klasie 1b?

Wiosna jak zawsze budzi nas do życia, nastraja radośnie, daje energię do realizacji pasji. Wiosna, jest najpiękniejszą porą roku w ogródku, dlatego, że najbardziej cieszą pierwsze kępki  krokusów, hiacyntów, tulipanów i żonkili. Idą tym przykładem w sali 35 klasa 1b założyła wiosenny ogródek. Ponadto w każdy z uczeń  wykonał album o pierwszych zwiastunach wiosny, które zaobserwował podczas spaceru.

Po koniec marca i w kwietniu  w naszej klasie w ramach projektu edukacyjnego „Leśni tropiciele” poruszaliśmy ważne zagadnienia dotyczące lasu, ochrony przyrody. W tym czasie klasa 1b miała okazję gościć Pana Michała Budnickiego - tatę Wojtka. Pan Michał z wykształcenia jest leśnikiem - przygotował dla klasy 1b kilka ciekawostek i zadań o tematyce leśnej.

Ogrody Innowacji Orange
Ogrody Innowacji Orange

Kim są Sieciaki i Sieciuchy? Czy można ufać w Sieci?  – uczniowie Klasy Ia znają odpowiedzi na te pytania.

10 maja br. odwiedziliśmy Ogrody Innowacji Orange, gdzie odbyły się nasze warsztaty z bezpiecznego Internetu. Na początku wyjaśniliśmy sobie czym jest Internet - to wielka „niewidzialna” sieć połączonych ze sobą komputerów, tabletów, smartfonów, dzięki której możemy np. znaleźć wiele ważnych informacji, uczyć się, bawić i komunikować się z innymi ludźmi nawet z najdalszych zakątków świata. Z tego powodu Internet nazywamy też często siecią. W Internecie można robić dużo rzeczy i poznać wielu wspaniałych przyjaciół, ale pojawiają się tam czasem zagrożenia, na które należy bardzo uważać.

Wycieczka do Zamku Królewskiego klasy Ia
Wycieczka do Zamku Królewskiego klasy Ia

Wycieczka do Zamku Królewskiego w dniu 23 kwietnia 2018 r.

Pierwsza  A i Bazyliszek

Poniedziałek, choć wczesnawo, pierwsza A wyrusza żwawo.
W parach dzieci maszerują i do prawej wyrównują.
Niepotrzebna nam ochrona, bo z nami jest pani Iwona.
W autobusie jedziemy grzecznie, aby było dziś bezpiecznie.
A w tramwaju chociaż tłumy, dajemy powód do dumy.
Gdy do zamku dotarliśmy, po królewsku tam zjedliśmy.
Pan przewodnik z nami zwiedzał, baśń o stworze opowiedział.
Bazyliszek stwór się zwał, skrzydła, dziób, pazury miał.