Farma Dyń Powsin
31 październik 2018

Dnia 16.10.2018r. klasa I A oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na farmę dyń do Powsina.

Na miejscu czekały na nas liczne atrakcje. Bawiliśmy się w labiryncie ustawionym ze snopków siana, poznaliśmy i karmiliśmy mieszkańców farmy - świnki, króliki, kaczki, owieczki oraz kury, oglądaliśmy różne rodzaje dyń - jadalne, ozdobne, duże i małe.

Pogoda była piękna, dzieci korzystały również z placu zabaw: trampoliny, huśtawki. Farma dostarczyła nam wiele wrażeń.

Dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych  „O uprawie warzyw”, dowiedziały się jak uprawia się dynie, poznały różne odmiany dyń, brały udział w quizie o potrawach z dyń oraz pokazie wycinania dyni z udziałem kurki . Było też wyjście na pole dyniowe – największą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość własnoręcznego zerwania wybranej dyni z pola i zabrania jej do domu.

Maria Krawczyk

Izabela Radziszewska