20 wrzesień 2018
Kolejny raz w naszej szkole, z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza, przystąpiliśmy do akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W tym roku, który dla Polski jest rokiem świętowania 100 lecia  odzyskania niepodległości, zdecydowaliśmy się na czytanie Antologii Niepodległościowej, przygotowanej z myślą o roku jubileuszowym. Wybraliśmy z niej takie utwory, które w sposób przekrojowy opowiadają o historii Polski na przestrzeni dziejów.
Niektóre wiersze uczniowie czytali, inne pięknie recytowali.  Pojawiły się więc takie utwory jak: „Kto mi dał skrzydła, kto mię oddział w pióry” Jana  Kochanowskiego, „Święta miłości kochanej ojczyzny” Ignacego Krasickiego, „Do matki Polki” Adama Mickiewicza, „W Warszawie” Czesława Miłosza. Do interpretowania poezji zaproszeni zostali także nauczyciele i rodzice. Pan Piotr zaprezentował wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Mazowsze”. Reprezentanci Rady Rodziców przeczytali zaś fragment „Pana Tadeusza” – koncert Jankiela. Atrakcją tej prezentacji było to,  iż rodzice wystąpili w strojach z tamtego okresu. Występującym wykonawcom utworów towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina oraz polonez z filmu „Pan Tadeusz”.
Puentą naszej uroczystości był taniec narodowy polonez, brawurowo zatańczony przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Organizator uroczystości
nauczyciel bibliotekarz Izabela Pietrzak