Szkoła Podstawowa Nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie

PRZEDSTAWIENIE MUZYCZNE „SZANUJMY WSPOMNIENIA” Z OKAZJI DNIA MATKI I DNIA OJCA
7 czerwiec 2018

Tegoroczne obchody święta Rodziców w naszej szkole miały wyjątkowy charakter. Przygotowaliśmy pod kierunkiem nauczycieli inscenizację muzyczną „Szanujmy wspomnienia”. Zabraliśmy przybyłych na wieczorne spotkanie gości w podróż po historii muzyki ostatniego stulecia. A ponieważ historia kraju jest nierozerwalnie  związana z historią kultury i sztuki, to właśnie przez pryzmat wydarzeń kulturalnych i artystycznych na tle dramatycznych nieraz dziejów ojczyzny, odbywaliśmy tę wędrówkę artystycznymi ścieżkami niepodległej Polski.  Hasłem przewodnim spotkania były wspomnienia. Kierując się myślą, że bez pięknych wspomnień niepełny jest człowiek i jego szczęście, chcieliśmy przywołać wspomnienia naszych rodziców z ich życia. Dzięki temu sami poznaliśmy wielu solistów i zespoły, o których istnieniu czasami słyszeliśmy w naszych domach. Zapewne nasza aranżacja utworów idoli  polskiej sceny muzycznej była tylko naśladowaniem mistrzów, to rodzicom spektakl bardzo się podobał. Otrzymaliśmy owacje na stojąco. Takie przyjęcie naszego spektaklu wynagrodziło trudy wielogodzinnych prób i na pewno niektórych z nas  zachęci do rozwijania talentu muzycznego.

Uczniowie - Artyści