Dzień Bezpiecznego Internetu
19 luty 2018

16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku wydarzenie to obchodzone jest pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci." W tym dniu pragniemy wszystkim przypomnieć to, że wzajemne relacje i komunikacja przez internet tylko wtedy będą dobre i pozytywne, gdy będą oparte na szacunku do świata i samego siebie.

To, że sieć internet bywa czasem niebezpieczna wie już prawie każdy z nas. Mimo to nieustannie dochodzi do sytuacji, w których komuś dzieje się krzywda, zostaliśmy oszukani lub okradzeni przy pomocy internetu.

Dlatego tak ważne jest częste przypominanie o zagrożeniach związanych z internetem oraz propagowanie zasad kultury z którymi korzystanie z sieci będzie bezpieczne i przyjemne.

W naszej szkole to trudne zadanie wzięli na siebie uczniowie klasy 4b pod kierunkiem pani Agnieszki Peryt. W bardzo zabawny ale i pouczający sposób przedstawili problemy dzieci i młodzieży związane z korzystaniem z komputera podłączonego do internetu. Pokazali jak poradzić sobie z wirusami, spamem lub uzależnieniem.

Agnieszka Peryt