Rozśpiewana edukacja na wesoło!
7 grudzień 2017

4 grudnia dzieci z klasy 2a,2b i 3d wraz z opiekunami p. Mariolą Cabaj, Renatą Głudkowską, Haliną Olesiejuk oraz nauczycielami wspomagającymi, miały możliwość przeżyć niesamowitą przygodę w teatrze Capitol za sprawą spektaklu pt. „Wanna Archimedesa”….Wszystko działo się w klasie - laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów niezbędnych do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA. W fantastyczny świat odkryć i wynalazków wprowadził  swoich uczniów profesor Rozumny – w tej roli  znakomity znany aktor Krzysztof Tyniec. Nie waha się on zanurkować w wannie, aby poznać głębiej prawo Archimedesa i stwierdzić, że ciało zanurzone w wannie może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej Santa Marii, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu ciotki Grawitacji, ulec czarowi chińskich cieni, spotkać z duchami i wreszcie dowiedzieć się kto wymyślił koło.

Barwne stroje, wspaniała muzyka, choreografia oraz dawka ciekawych informacji ubrana w tak  atrakcyjną formę sprawiła, że lekcja w teatrze była doskonałą alternatywą dla szkolnej ławki. Pozwoliła młodym widzom fantastycznie spędzić czas oraz w sposób przystępny  przybliżyła im wiele naukowych ciekawostek.

Dodatkową atrakcją po zakończonym spektaklu była wizyta Świętego Mikołaja, który na scenę zaprosił wszystkie grzeczne dzieci hojnie obdarowując je słodkościami.

Pełni wrażeń, emocji i zdobytej wiedzy wróciliśmy bezpiecznie do szkolnych ławek.

Opiekunowie:
Mariola Cabaj,