Narodowe czytanie
Kolejny raz w naszej szkole, z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza, przystąpiliśmy do akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W tym roku, który dla Polski jest rokiem świętowania 100 lecia  odzyskania niepodległości, zdecydowaliśmy się na czytanie Antologii Niepodległościowej, przygotowanej z myślą o roku jubileuszowym. Wybraliśmy z niej takie utwory, które w sposób przekrojowy opowiadają o historii Polski na przestrzeni dziejów.
Niektóre wiersze uczniowie czytali, inne pięknie recytowali.  Pojawiły się więc takie utwory jak: „Kto mi dał skrzydła, kto mię oddział w pióry” Jana  Kochanowskiego, „Święta miłości kochanej ojczyzny” Ignacego Krasickiego, „Do matki Polki” Adama Mickiewicza, „W Warszawie” Czesława Miłosza. Do interpretowania poezji zaproszeni zostali także nauczyciele i rodzice. Pan Piotr zaprezentował wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Mazowsze”. Reprezentanci Rady Rodziców przeczytali zaś fragment „Pana Tadeusza” – koncert Jankiela.

KLASA IVD NA SPEKTAKLU „MAŁA KSIĘŻNICZKA”

Piątego czerwca 2018 roku klasa 4d wraz z wychowawczynią miała okazję obejrzeć musical pt.: "Księżniczka Sara" w teatrze Rampa. Spektakl był bardzo ciekawy. Przeżyliśmy niezapomniane chwile oglądając tańce i słuchając piosenek w wykonaniu aktorów  zespołu Teatru Muzycznego TINTILO. Musical został zrealizowany na podstawie lektury "Mała Księżniczka" F. H. Burnett. Według mnie nie do końca był on zgodny z lekturą, gdyż w książce tata Sary zmarł, a dziewczynkę przygarnął pan Carrisford, kolega ojca Sary. Natomiast w przedstawieniu okazuję się, że Kapitan Crewe przeżył i jest w szpitalu, a na końcu spektaklu odbiera córkę od złej panny Minchin.

Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP
Pod koniec maja klasy 5a i 5c wybrały się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP.
Klasa 5c wzięła udział w zajęciach „Był sobie pieniądz”. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się, że pierwsza moneta powstała w VII wieku p.n.e, a pierwszym władcą, który wybijał na monetach swój wizerunek był Aleksander Wielki. Klasa 5a wzięła udział w warsztatach pt. Sprawdzam! Laboratorium autentyczności banknotów. Każdy z nas wie, że fałszowanie pieniędzy jest przestępstwem, ale nie wolno także posługiwać się fałszywymi pieniędzmi. W związku z tym warto się nauczyć odróżniać banknot prawdziwy od podrobionego, a to wymaga poznania różnych typów zabezpieczeń.