Ogrody Innowacji Orange

Kim są Sieciaki i Sieciuchy? Czy można ufać w Sieci?  – uczniowie Klasy Ia znają odpowiedzi na te pytania.

10 maja br. odwiedziliśmy Ogrody Innowacji Orange, gdzie odbyły się nasze warsztaty z bezpiecznego Internetu. Na początku wyjaśniliśmy sobie czym jest Internet - to wielka „niewidzialna” sieć połączonych ze sobą komputerów, tabletów, smartfonów, dzięki której możemy np. znaleźć wiele ważnych informacji, uczyć się, bawić i komunikować się z innymi ludźmi nawet z najdalszych zakątków świata. Z tego powodu Internet nazywamy też często siecią. W Internecie można robić dużo rzeczy i poznać wielu wspaniałych przyjaciół, ale pojawiają się tam czasem zagrożenia, na które należy bardzo uważać.

Wycieczka do Zamku Królewskiego klasy Ia

Wycieczka do Zamku Królewskiego w dniu 23 kwietnia 2018 r.

Pierwsza  A i Bazyliszek

Poniedziałek, choć wczesnawo, pierwsza A wyrusza żwawo.
W parach dzieci maszerują i do prawej wyrównują.
Niepotrzebna nam ochrona, bo z nami jest pani Iwona.
W autobusie jedziemy grzecznie, aby było dziś bezpiecznie.
A w tramwaju chociaż tłumy, dajemy powód do dumy.
Gdy do zamku dotarliśmy, po królewsku tam zjedliśmy.
Pan przewodnik z nami zwiedzał, baśń o stworze opowiedział.
Bazyliszek stwór się zwał, skrzydła, dziób, pazury miał.

Klasa Ia z wizytą w Domu Spotkań z Historią

We wtorek 24 kwietnia klasa Ia wybrała się na warsztaty pt. „Hulajnoga pradziadka”.

Po przemiłym spacerze Krakowskim Przedmieściem dzieci dotarły na ulicę Karową, gdzie w dawnej przedwojennej siedzibie Banku Cukrownictwa mieści się obecnie Dom Spotkań z Historią.

Zajęcia edukacyjne odbyły się w podziemiach zabytkowego budynku, dawnym sejfie owego banku, o czym przypominały pancerne drzwi wejściowe.

Dzięki zastosowanym źródłom m.in. relacji świadków pochodzących z Archiwum Historii Mówionej, fragmentom filmów dokumentalnych oraz zdjęć archiwalnych, uczniowie w ciekawy sposób poznali gry, zabawy i zabawki dzieci w powojennym mieście.