Global Scholars

W roku szkolnym 2017/18 w naszej szkole jest prowadzony projekt Global Scholars. Program dedykowany jest dla uczniów starszych klas. Dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach, przynależą do wirtualnej klasy. Program został założony w Nowym Jorku i jest prowadzony w języku angielskim, więc udział w nim jest świetną okazją do udoskonalania swoich umiejętności w zakresie tego języka.

Tegorocznym tematem jest FOOD, czyli żywność.

Uczniowie przez rok szkolny pracują nad zagadnieniami dotyczącymi jedzenia. Dzieci rozważają wszelkie możliwości rozwiązywania problemów związanych z żywieniem.

Jednym z podstawowych celów programu jest integracja uczniów z wielu krajów. Uczestnicy mają możliwość poznania dzieci mieszkających w innych państwach, mówiących innymi językami i mających inne obyczaje.

Program Global Scholars wprowadza w  szkolne życie uczniów i nauczycieli wiele nowych zadań. Dzieci mają szansę porozmawiania z rówieśnikami o zainteresowaniach, wspólnym hobby i problemach dotyczących tegorocznego tematu. Jako grupa Global Scholars możemy organizować wideokonferencje i zorganizowane rozmowy przez portal programu.

Uczestnikami Global Scholars są uczniowie klas IV - VI. Zajęcia odbywają się w czwartki oraz poniedziałki.

Samanta Gałecka
Milena Radziszewska