W dniach 25.01.2016 – 28.01.2016 na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w Piłkę Koszykową Chłopców, organizowane przez Wydział Sportu Dzielnicy Białołęka.

Reprezentacja SP 110 w składzie:

- Wojciech Nojszewski 6A
- Dawid Nowicki 6A
- Miłosz Górzyński 6A
- Michał Grzębowski 6B
- Franciszek Kępiński 6B
- Kacper Pucha 6B
- Emil Szymański 6B
- Kamil Tomala 6C
- Aleksander Intek 6C
- Kamil Nowicki 5B
- Jan Zalewski 5B
- Wiktor Bińkowski 5B

„DREAM TEAM”, bo tak można nazwać nasz zespół, dokonał nie lada sensacji już w fazie grupowej wychodząc z niej z I miejsca do fazy ćwierćfinałowej, pokonując faworytów SP 344, którzy nie przegrali ani jednego meczu od 15 lat na Mistrzostwach Dzielnicy 34:29, oraz rozgramiając SP 355 wynikiem 62:14.
W fazie ćwierćfinałowej nasi uczniowie pokonali również wysoko SP 31 wynikiem 54:4 i pewnie dążyli do zdobycia medalu podczas Mistrzostw.
W półfinale spotkali się z bardzo dobrze grającymi chłopcami z SP 154. Początek był dosyć nerwowy, ale chłopcy szybko się obudzili i zakończyli mecz zwycięstwem 46:27, awansując do finału.
W finale emocje wylewały się jak lawa z wulkanu, ponieważ znowu naszym rywalem okazała się SP 344, z którą wygraliśmy w fazie grupowej. Wiedzieliśmy że to będzie bardzo trudny mecz, bo nasi rywale będą chcieli się zrewanżować za przegraną z poniedziałku i że będąc gospodarzem turnieju będą niesieni mocnym dopingiem z trybun. Nasi chłopcy przegrywali przez pierwsze 3 kwarty, gdzie w czwartej podnieśli się jak feniks z popiołów i zdołali odzyskać 14 punktową stratę i zremisować 31:31. Końcówka była bardzo emocjonująca i dosłownie na 7 sekund przed końcem, sędzia przyznał naszym rywalom faul techniczny (rzut osobisty), który został celnie trafiony. Finalnie przegraliśmy 32:31 po bardzo zaciętym boju zajmując II miejsce w turnieju. I to jest właśnie fenomen sportu, który daję zaznać wielu emocji, od euforii po zwycięstwie i gorzkich łez po porażce.
Miłym akcentem podczas dekoracji było to, że jeden z naszych uczniów został wytypowany przez organizatora turnieju jako Najlepszy Zawodnik Turnieju, a był nim nasz kapitan Wojciech Nojszewski 6A, którego z pewnością będziemy oglądać za kilka lat przed ekranem naszych telewizorów w reprezentacji Polski.

Gratulujemy serdecznie wyników, postawy oraz walki na 100 procent możliwości i czekamy z niecierpliwością na złoto w przyszłym roku.

Opracował: Piotr Strefner