Wydarzenia

Konkurs plastyczny  „Portret twórców niepodległości”

W listopadzie 2018r. odbył się w świetlicy szkolnej konkurs plastyczny „Portret twórców niepodległości” skierowany do dzieci z klas I-III. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o tematyce patriotycznej oraz rozwijanie wyobraźni i sprawności manualnej. Wśród prac pojawiło się wiele pięknych portretów bohaterów narodowych. Przy ocenie liczyły się staranność, wkład pracy oraz zgodność z tematem.  
Laureatami konkursu zostali:
Klasy I:
Miejsce I – Julia Taranta, Barbara Turek
Miejsce II – Alicja Ciesielka, Antoni Kursa
Miejsce III – Hanna Peterson, Jan Olborski
Klasy II:
Miejsce I – Adam Sobczak
Miejsce II – Paulina Zakrzewska
Miejsce III – Mikołaj Stępień
Klasy III:
Miejsce I – Anastazja Wańkowicz
Miejsce II – Zuzanna Marcinkiewicz
Miejsce III – Gabriela Głogowska
Serdeczne gratulacje!

Jagoda Nowacka


OD 100 LAT NIEPODLEGŁA

Przez 123 lata zaborcy usiłowali pozbyć nas języka, kultury, religii, tożsamości, a narzucić przemocą swoją kulturę, język i obyczaje. Dzięki gorącemu umiłowaniu Ojczyzny nasi praojcowie za cenę własnego życia i cierpienia zachowali dla nas nasze dziedzictwo. Jak wielki dług mają nasze pokolenia wobec tych, którzy za cenę własnej postawy ocalili dla nas suwerenną Ojczyznę i Duszę Narodu w której mieści się umiłowanie Boga i polskości.  Poprzez pogadanki, rozmowy, naukę i śpiew pieśni patriotycznych przybliżaliśmy dzieciom wielkie wydarzenia i postaci z naszej historii. Uczniowie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wypisywali swoje życzenia w serduszkach i przypinali na mapie Polski.
 

Wychowawca świetlicy


24 października 2018 r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy literatury patriotycznej „Kto najładniej przeczyta" dla uczniów klas II - III. Konkurs miał na celu pogłębianie ciekawości czytelniczej, rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Najpierw uczniowie zaprezentowali wybrany przez siebie fragment dowolnej legendy. W drugim etapie odczytali tekst wybrany przez organizatora, z wylosowanego doboru opowiadań o dziejach Polski.

Komisja oceniała m.in. płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcję oraz ciekawy dobór materiału literackiego. Po obradach Jury wyłoniło laureatów konkursu. Zwycięzców nagrodzono dyplomami i drobnymi upominkami. Gratulacje!

Klasy II
I miejsce: Alicja Szulkowska
II miejsce: Jan Borkowski
III miejsce: Mikołaj Stępień

Klasy III
I miejsce: Anastazja Wańkowicz
II miejsce: Alicja Czajkowska
III miejsce: Zuzanna Marcinkiewicz

Organizator: K. Krakowiak


Światowy Dzień Zwierząt


1 września 1939 r.

We wrześniu wspominamy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Osamotniona Polska pomimo wcześniej podpisanych aktów pokojowych z sąsiadami: Niemcami i Rosją została napadnięta. Najpierw 1 września przez hitlerowskie Niemcy, a 17 września przez Rosję. Nasi sojusznicy zarówno Francja jak i Anglia niezależnie od podpisanych układów sojuszniczych zostawili nas samych sobie. Warszawa - stolica, mimo ciągłych nalotów skapitulowała dopiero 27 września. Wrzesień jest początkiem prawie pięcioletniej okupacji niemieckiej i radzieckiej, w którym to czasie dokonywano okropnych zbrodni na naszym narodzie. Celem tej gazetki i dyskusji z dziećmi było przypominanie tych strasznych dni, jak i bohaterstwa naszego narodu, który się nigdy nie poddał i kontynuował walkę w obronie swej suwerenności.

Wychowawca świetlicy


WITAJ SZKOŁO!

Miło nam powitać naszych Drogich Wychowanków w nowym roku szkolnym 2018/2019.

To ważny rok dla nas i dla naszej Ojczyzny. Będziemy w nim obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Czekają nas wyzwania związane z nową podstawą programową. Będziemy uczyć się metodą projektu i realizować ciekawe innowacje edukacyjne.

Zachęcamy Was do aktywnego udziału w życiu szkoły i świetlicy.

Życzymy wielu sukcesów!

Zespół wychowawców świetlicy


 


 


V Białołęcka Olimpiada Świetliczaków

06.06.2018 r. w Białołęckim Ośrodku Sportu odbyła się V Białołęcka Olimpiada Świetliczaków. Organizatorem imprezy sportowej była świetlica szkolna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w Warszawie. Olimpiada była przeznaczona dla dzieci uczęszczających do świetlic z klas I-III szkół podstawowych na terenie Białołęki. Celem imprezy była m.in. integracja środowiska międzyszkolnego oraz popularyzacja rywalizacji sportowej. Zawodnicy wzięli udział w pięciu konkurencjach sportowych: „Sadzenie ziemniaków”, „Turlanie piłki”, „Wyścigi raków”, „Skaczące żabki”, „Czworaczki”. Każda z drużyn reprezentujących swoją szkołę mogła liczyć na głośny doping wiernej drużyny kibicującej. Zajęliśmy V miejsce, ale było dużo dobrej zabawy i zdrowego zmęczenia.

Jagoda Nowacka, Anna Nurzyńska


Międzyświetlicowy konkurs „Eko torba”

W kwietniu 2018 r. dzieci z klas I-III wzięły udział w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Eko torba”, organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 314 w Warszawie. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i wyobraźni oraz popularyzacja ekologicznego stylu życia poprzez korzystanie z toreb wielokrotnego użytku. Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu torby z dowolnych ekologicznych materiałów. Uczeń naszej szkoły Adam Sobczak z klasy Ia otrzymał wyróżnienie.

Serdeczne gratulacje!

Jagoda Nowacka


Świetlicowy konkurs Ekologiczny

W kwietniu 2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się ekologiczny konkurs wiedzy „Z przyrodą za pan brat”, w którym wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich. Celem konkursu  było rozbudzenie aktywnych postaw wobec ochrony środowiska oraz uświadomienie potrzeby recyklingu.

Laureatami konkursu zostali:

Klasy II
I miejsce – Kajetan Osiński
II miejsce – Wiktor Nowicki
III miejsce – Konrad Sygnowski

Klasy III
I miejsce – Joanna Wacławczyk
II miejsce – Karolina Wacławczyk
III miejsce – Maurycy Siemiński

Wyróżnienia otrzymali:
Lea Szwajcowska
Wiktor Angerhoefer
Wiktoria Bochenek
Barbara Wacławczyk
Milena Morawska

Serdeczne gratulacje!

Jagoda Nowacka, Katarzyna Krakowiak


Konkurs świetlicowy „Flagi europejskie”

W marcu 2018r. odbył się świetlicowy konkurs wiedzy „Flagi europejskie”, w którym wzięli udział uczniowie z klas III i IV.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Maciej Rak
II miejsce – Maurycy Siemiński
III miejsce – Bradley Bosinney

Wyróżnienia otrzymali:

Milena Morawska
Barbara Wacławczyk
Mikołaj Kozłowski
Eryk Strączyński

Serdeczne gratulacje!

Jagoda Nowacka


Kwesta wielkanocna

Szanowni Państwo,
w dniach od 22.03 do 28.03.2018 r. zorganizowaliśmy w naszej świetlicy szkolnej kwestę wielkanocną na rzecz Wiktora Stawiarskiego podopiecznego fundacji Ave. Dzięki Państwa hojności zebraliśmy kwotę 1402 zł 44 gr, którą wpłaciliśmy na konto fundacji.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

Wychowawcy świetlicy


Wizyta w DPS

Dnia 28.03.2018r. z okazji Świąt Wielkanocnych odwiedziliśmy Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”. Aby wnieść trochę więcej światła w ten przedświąteczny czas Świetliczaki przygotowały wielkanocne wierszyki. Po serdecznych życzeniach dzieci wręczyły mieszkańcom DPS pamiątkowe kartki świąteczne co również dostarczyło wiele radości.

Jagoda Nowacka
Katarzyna Krakowiak


Pierwszy Dzień wiosny

Dnia 21.03.2018r. odbyła się krótka wycieczka, w której uczestniczyły dzieci ze świetlicy szkolnej. Wybraliśmy się nad Kanałek Żerański, by tradycyjnie pożegnać zimę, a przywitać upragnioną wiosnę. Pojechaliśmy tam z wcześniej wykonaną Marzanną. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem wrzuciliśmy ją do wody i pozwoliliśmy odpłynąć. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha Świetliczaków.  

Jagoda Nowacka, Beata Bartczak


Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Pisanka Wielkanocna”

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z regulaminem konkursu, postanowiła nagrodzić autorów prac:

w kategorii klas pierwszych
I miejsce   – Jakub Michalski  kl. I a,
                  – Adam Sobczak kl. I a
                  – Alicja Szulkowska  kl. I b
II miejsce   – Tymek Siemiński kl. I a
III miejsce  – Bartosz Kulesza kl. I a
                  – Paulina Zakrzewska kl. I a

w kategorii klas drugich
I miejsce  – Małgorzata Bielawska kl. II a
                 –  Zuzanna Marcinkiewicz kl. II b
II miejsce  – Wiktor Nowicki kl. II b
III miejsce  – Anastazja Wańkowicz kl. II b

w kategorii klas trzecich
I miejsce   –  Omina Ashurova kl. III a
II miejsce   – Maurycy Siemiński kl. III a
III miejsce   – Edward Bereżnyj kl. III a

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy


Kwesta wielkanocna

Jak co roku nasza świetlica organizuje wielkanocną kwestę ozdób świątecznych, wykonanych przez nauczycielki świetlicy oraz dzieci. Środki uzyskane ze sprzedaży rękodzieła zostaną przeznaczone na cel charytatywny – pomoc dla ciężko chorego małoletniego Wiktora. Pragnąc pomagać potrzebującym, jednocześnie mamy na względzie rozwijanie zainteresowań i talentów artystycznych wychowanków świetlicy, jak również krzewienie tradycji świątecznych. Serdecznie zapraszamy do zakupów miłych dla oka stroików i ozdób wielkanocnych w świetlicy szkolnej. Kwesta potrwa do dnia 28 marca b.r. (środa).

Beata Bartczak


Wyniki IV Świetlicowego Turnieju Warcabowego

W dniach 07 – 09.03.2018 r. odbył się IV Świetlicowy Turniej Warcabowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I – III. Do turnieju przystąpiło 45 graczy.

W trakcie rozgrywek panowała atmosfera skupienia, a między przeciwnikami odczuwalny był sportowy duch walki.   

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

KLASY I
I  miejsce: W. Kurto – kl.Ib
II miejsce:  W. Budnicki  –  kl .Ib
III miejsce: Z. Chochoł – kl. Ib

KLASY II
I miejsce: B. Dzik –  kl. IIa
II miejsce: H. Piegat – kl. IIa
III miejsce: K. Osiński – kl. IIb

KLASY III
I miejsce: F. Siekaczyński – kl. IIId
II miejsce: W. Angerhoefer – kl.IIIa
III miejsce: J. Budnicki – kl. IIId

Zwycięzcom gratulujemy!

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca będą reprezentować szkołę w konkursie dzielnicowym.

Organizatorzy: Teresa Bączkiewicz; Anna Nurzyńska


Konkurs plastyczny „Praca górnika”

W lutym 2018 r. odbył się świetlicowy konkurs plastyczny „Praca górnika”. Celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej oraz rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi. Dzieci wykonały węglem rysunkowym bardzo ciekawe i oryginalne prace przedstawiające wizerunek górników. Liczył się pomysł oraz ogólna estetyka.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Gabriela Rzeszutek, Milena Korzeń
II miejsce – Aleksandra Chyczewska, Natalia Madej
III miejsce – Milena Morawska, Kajetan Osiński

Serdeczne gratulacje!

Jagoda Nowacka 


Dzień Babci i Dziadka

Dnia 09.02.2018r. dzieci z naszej świetlicy uczciły krótką częścią artystyczną Dzień Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy przedstawienie oparte na popularnym teleturnieju „Familiada”. O punkty rywalizowały dwie drużyny babć i dziadków. Uczestnicy odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą – Gabrysię Rzeszutek. Oczywiście zwyciężyły obie drużyny, a kosz pełen kolorowych laurek został przekazany zgromadzonym wśród publiczności babciom i dziadkom. Specjalne wydanie „Familiady” rozpoczęliśmy i zakończyliśmy wierszem oraz piosenką.

Anna Nurzyńska,
Jagoda Nowacka


„Paczki, pączki,
chrusty, chrusty,
niech nam  żyje
czwartek tłusty!”

Zapusty w świetlicy

W ramach projektu „Tradycje i zwyczaje ludowe w różnych regionach Polski” przypomnieliśmy dzieciom zwyczaje zapustów, jakie panowały przed wieloma laty na ziemiach polskich. A były to przeplatające się obrzędy religijne i tradycje ludowe: święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, barwne korowody przebierańców, kolędników z gwiazdą i turoniem, bale maskowe wypełnione huczną zabawą i tłustym jedzeniem.

Początkiem tłustego tygodnia, wieńczącego karnawał, był tłusty czwartek. I to właśnie on z bogactwa dawnych obyczajów pozostał do dziś. W ten dzień na naszych stołach królują przeróżne słodkości, a wśród nich pączki i faworki, które zagościły również w świetlicy podczas zajęć dotyczących zwyczajów zapustów. Ta tradycja bardzo przypadła do gustu dzieciom, czego potwierdzeniem były pełne brzuchy, puste talerze i same uśmiechnięte buzie.

Danuta Okszos,
Judyta Szadkowska


Kwesta bożonarodzeniowa

Szanowni Państwo,
tegoroczna kwesta bożonarodzeniowa odbyła się na rzecz Ośrodka Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej. Ozdoby, które wykonały dzieci wraz z nauczycielkami świetlicy szkolnej pozwoliły nam zasilić hospicjum datkiem w wysokości 1978zł 20 gr. Za wsparcie hospicjum dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

Wychowawczynie świetlicy oraz wolontariat szkolny


Pasowanie na Świetliczaka

Dnia 21.12.2017r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona świetliczaków. Dzieci miały do wykonania pięć zadań. Musiały przejść próby: wiedzy, wyobraźni, szybkości, wygimnastykowania języka oraz zwinności. Bardzo dobrze poradziły sobie ze znajomością regulaminu świetlicy. Uczestniczyły w zabawie „Prawda czy plotka”, rozwiązywały zagadki, poradziły sobie z zadaniami ruchowymi. Miały również za zadanie rozdzielić dwa rodzaje cukierków z zasłoniętymi oczami. Przy tym zadaniu liderzy dwóch grup mogli liczyć na silny doping. Wszystkie zadania dzieci zakończyły pomyślnie. Po wykonaniu zadań pierwszoklasiści złożyli odciski na pamiątkowym sercu z treścią przyrzeczenia. Na pamiątkę każdy otrzymał odznakę pełnoprawnego Świetliczaka.

Jagoda Nowacka, Anna Nurzyńska


Spotkanie przy kolędzie

Dnia 19 grudnia 2017 roku  wychowankowie świetlicy przygotowali dla bliskich i kolegów spotkanie przy kolędzie. W ramach projektu „Tradycje i zwyczaje ludowe w różnych rejonach Polski” przybliżyli słuchaczom  polską obrzędowość bożonarodzeniową. Kolędy śpiewali wszyscy zebrani dzięki prezentacji multimedialnej, którą opracował pan Leszek Bączkiewicz, uczniowie z klas II – IV  wykazali się kunsztem czytania i wokalną doskonałością. Soliści włożyli ogrom pracy, by zachwycić zebranych gości podczas występu. Finałowa pieśń „Znak pokoju” wzruszył niejednego słuchacza, a aniołki gipsowe wykonane przez grupę I i II  pod okiem pani Haliny Skrzecz  podarowane widzom będą długo przypominały o tym niezwykłym spotkaniu świątecznym.

Teresa i  Leszek  Bączkiewicz, Halina Skrzecz, Katarzyna Brzezińska


Kwesta bożonarodzeniowa

Dnia 12 i 14.XII.2017r. odbyła się w naszej szkole po raz kolejny kwesta bożonarodzeniowa. Przygotowania do niej zaczęliśmy już z końcem listopada. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, na których wykonywaliśmy przepiękne i niepowtarzalne prace świąteczne. Wykonaliśmy wspaniałe choinki z naturalnych elementów, aniołki, bombki, bałwanki, stroiki. Ozdoby cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Dzieci z ogromną radością uczestniczyły w prowadzeniu sprzedaży. Fundusze zebrane podczas kwesty zostały przekazane na rzecz chorych Ośrodka Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej 27/35 w Warszawie. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i nabywcom świątecznych ozdób.

Katarzyna Krakowiak, Teresa Czarniecka, Anna Nurzyńska


Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki, które towarzyszyły im podczas zajęć szkolnych oraz uroczystości.

Świętowanie rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Witajcie w naszej bajce” przygotowanym przez koło teatralne pod opieką Pani Renaty Głudkowskiej. Następnie poznaliśmy „Historię pluszowego misia” oraz najsłynniejsze misie z bajek i filmów. Kolejnym etapem naszej zabawy była rywalizacja poszczególnych klas w rozwiązywaniu misiowych zadań i zdobywanie punktów. Pierwsze zadanie polegało na dopasowaniu ilustracji i tytułów filmów do odpowiednich opisów. W drugim zadaniu dzieci musiały wykazać się zręcznością w ułożeniu misiowych puzzli i naklejeniu ich na kartkę. Kolejnym zadaniem było rozwiązywanie „Misiowych zagadek o mieszkańcach lasu”. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja w degustacji „Misiowych przysmaków”. Zadaniem dzieci było rozpoznawanie zjadanych z zawiązanymi oczami misiowych przysmaków oraz zjedzenie miodu z talerzyka bez pomocy rąk.  Wszyscy bawiliśmy się znakomicie śpiewając piosenkę „Jadą, jadą misie”  i częstując się misiowymi przysmakami. Po podliczeniu punktów okazało się, że trzem klasom udało się zdobyć dyplomy „Przyjaciela Pluszowego Misia”. Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkie drużyny zdobyły dla swoich klas odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia i słodycze.

Organizator
Anna Nurzyńska


Szkolny konkurs „Złota polska jesień”

W listopadzie 2017 r. trwał szkolny konkurs plastyczny „Złota polska jesień” adresowany do dzieci z klas I-III. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością i wyobraźnią.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas pierwszych:
I miejsce – Adam Sobczak
II miejsce – Tymoteusz Siemiński

W kategorii klas drugich:
I miejsce – Rozalia Stachura
II miejsce – Kaja Szkoda-Amanowicz
III miejsce – Oliwia Bartnicka

W kategorii klas trzecich:
I miejsce – Dominika Wiśniewska
II miejsce – Matylda Brzozowska,  Anna Wiśniewska
III miejsce – Milena Bartnicka, Natalia Madej

Wyróżnienia:
Julia Celińska
Wiktoria Szymańska

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych!

Jagoda Nowacka


Andrzejki

Dnia 30.11.2017r. świętowaliśmy w świetlicy Andrzejki. Losowaliśmy serduszka z imionami oraz kartki z wróżbą na najbliższy czas. Dzięki wróżbie z książką mogliśmy dowiedzieć się czy spełnią się nasze marzenia. Dużo atrakcji i hałasu wniosła w atmosferę wróżba z balonami. Po przebiciu balonów dzieci mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Było dużo śmiechu i zaskoczeń.

Jagoda Nowacka
Beata Bartczak


Święto Dyni

Dnia 14.10.2017r. tradycyjnie wybraliśmy się na wycieczkę do Folwarku Bródno z okazji Święta Dyni. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji związanych z dynią, jesienią oraz zwierzętami Folwarku, z których chętnie skorzystaliśmy. Wzięliśmy udział w grze terenowej by rozwiązać Poletkowe zagadki. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastyczno-technicznych. Przy scenie głównej odbył się quiz "Sowie Opowieści". Odwiedziliśmy również zwierzęta Folwarku. Skorzystaliśmy z przejażdżki na kucyku oraz z zakupu ekologicznych specjałów.

Jagoda Nowacka
Danuta Okszos


"Wspomnienia z wakacji"

Od 15.09.17r. do 9.10.17r. trwał konkurs plastyczny "Wspomnienia z wakacji" adresowany do dzieci z klas I-IV uczęszczających do świetlicy. Dzieci mogły dowolną techniką "opowiedzieć" o swoim wakacyjnym wspomnieniu. W konkursie wzięło udział wiele dzieci z poszczególnych klas. Oceniane były: pomysłowość, samodzielność, zgodność z tematem oraz ogólna estetyka. Przepiękne prace trafiły na tablice konkursową tuż przy wejściu do świetlicy szkolnej.

Jagoda Nowacka
Katarzyna Krakowiak


IV Białołęcka Olimpiada Świetliczaków

Dnia 08.06.2017r., w Białołęckim Ośrodku Sportu odbyła się IV Białołęcka Olimpiada Świetliczaków, w której wzięły udział dzieci z klas I-III publicznych szkół podstawowych na terenie dzielnicy Białołęka. Organizatorem imprezy była świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 154. Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach sportowych: „Bieg z zamianą piłek”, „Bieg z woreczkami”, „Slalom z unihokejem”, „Slalom gimnastyczny”, „Wyścig slalomem z piłką”. Każda ze szkół miała wierną drużynę dopingującą, która wspaniale spełniała swoje zadanie. Mimo gotowości i chęci rywalizacji, nie udało się nam pokonać przeciwników, ale dobrze się bawiliśmy i będziemy próbować w przyszłym roku szkolnym. Po zakończeniu imprezy odbyło się rozdanie pucharów dla zwycięzców oraz nagród dla wszystkich biorących udział drużyn.

Jagoda Nowacka
Beata Bartczak


Świetlicowy konkurs wiedzy „Z przyrodą za Pan Brat”

W kwietniu 2017r. odbył się w świetlicy konkurs przyrodniczy „Z przyrodą za Pan Brat”, w którym wzięły udział dzieci z klas 0-III. Laureatami konkursu zostali:

Klasy „O”

Miejsce I - Antoni Godziebiewski, Krystian Mańk

Miejsce II - Magdalena Mazurkiewicz, Oliwier Pstrzoch

Miejsce III - Maria Calik, Karolina Ciupa

Klasy „I”

Miejsce I - Kajetan Osiński, Adam Kondraciuk

Miejsce II - Bartosz Dzik

Miejsce III - Oliwier Lewkowicz

Klasy „II”

Miejsce I - Matylda Szabla, Eryk Strączyński

Miejsce II - Kaja Szkoda Amanowicz

Miejsce III - Rozalia Stachura, Oskar Dłutowski

Klasy „III”

Miejsce I - Kajetan Duda, Maja Smółkowska

Miejsce II - Gabriela Rzeszutek, Julia Puskar

Miejsce III - Mateusz Szczepański

Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Krakowiak
Jagoda Nowacka


Wielkanocna kwesta

W dniach 10-12 kwietnia odbyła się wielkanocna kwesta prac plastycznych wykonanych przez dzieci ze świetlicy szkolnej, Zebrano 639 zł. 25 gr. Kwotę w wysokości 636,50 zł. Przekazano na rzecz Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z pomocą”- Sebastian Nowicki.

Katarzyna Brzezińska


Zdolni warcabiści

Dnia 6 kwietnia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 w Warszawie odbył się Trzeci Dzielnicowy Turniej Warcabowy pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka, w którym udział wzięli reprezentanci aż 9 różnych szkół – zwycięzcy szkolnych turniejów. W tych prestiżowych zawodach uczestniczyli również najlepsi warcabiści naszej szkoły z klas I-III: Bartosz Dzik klasa I A, Aleksander Groszek klasa II A oraz Aleksander Lis klasa III C. Prawie trzygodzinna rywalizacja była zacięta, wszyscy uczniowie pragnęli godnie się zaprezentować. W grze chodziło nie tylko o spryt i umiejętność planowania, lecz przede wszystkim zachowanie koncentracji oraz odporność na stres, czyli cechy przydatne w życiu dorastających uczniów. Nasi reprezentanci walczyli naprawdę dzielnie. Bartosz Dzik zajął trzecie miejsce, Aleksander Groszek i Aleksander Lis znaleźli się na czwartych miejscach. Wszyscy za piękną, emocjonującą walkę otrzymali nagrody w postaci gier planszowych. Laureatom serdecznie gratulujemy w imieniu całej szkoły!

Udział w tak dużym, trudnym turnieju świadczy o tym, że naszych uczniów nie interesują jedynie gry komputerowe. Na pewno będziemy uczestniczyć w podobnych przedsięwzięciach, które łączą dobrą zabawę z pożyteczną nauką.

Opracowała:
Teresa Bączkiewicz


Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Wielkanocna Pisanka”

Komisja konkursowa w składzie:

1. Pani Beata Żebrowska Maciołek

2. Pani Katarzyna Brzezińska

3. Pani Danuta Okszos

po zapoznaniu się z regulaminem konkursu postanowiła nagrodzić autorów prac:

w kategorii klas „0”:

 I miejsce  – Magdalena Mazurkiewicz kl. 0 a

 II miejsce  – Paulina Zakrzewska kl. 0 b

III miejsce  – Tymoteusz Siemiński kl. 0 b

Wyróżnienie – Nikola Łaszczyk kl. 0 b
 

w kategorii klas pierwszych:

I miejsce  – Pola Lotko kl. I a

II miejsce  – Ernest Kursa kl. I a

III miejsce  – Aleksandra Woźniak kl. a

Wyróżnienie – Natalia Madej kl. I a
 

w kategorii klas drugich:

I miejsce  – Natasza Siemek kl. II a oraz Maciej Buzak kl. II c

II miejsce  – Kordian Śmiechowski  kl. II b

III miejsce  – Oliwia Bartnicka kl.II b

Wyróżnienia – Wiktoria Głowala kl. II a, Joanna Rogowska kl. II c
 

w kategorii klas trzecich:

I miejsce  – Kajetan Duda kl. III d oraz Marcin Ziemiński  kl. III a

II miejsce  – Michalina Jastrzębska III a oraz Jessica Witeńko kl. III d

III miejsce  –Magdalena Jońska kl. III b

Wyróżnienia – Zuzanna Jarnicka kl. III b, Andrzej Śliwiński kl. III a , Aniela Szkoda-Amanowicz kl. III d


Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy:
Beata Żebrowska Maciołek
Katarzyna Krakowiak


Rozstrzygnięcie III Świetlicowego Turnieju Warcabowego

W dniach 08-10.03.2017 r. odbył się III Świetlicowy Turniej Warcabowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I - III. Do turnieju przystąpiło 47 graczy.

W trakcie rozgrywek panowała atmosfera skupienia, a między przeciwnikami odczuwalny był sportowy duch walki.  

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

KLASY I

I  miejsce:  B. Dzik   -   kl. Ia

II miejsce:  J. Bigos  -  kl. Ia

III miejsce: M. Bartnicka – kl. Ib

KLASY II

I miejsce: A. Groszek –  kl. IIa

II miejsce: K. Woźniak – kl. IIb

III miejsce: J. Budnicki – kl. IIb

KLASY III

I miejsce: A. Lis – kl. IIIc

II miejsce: K Święcki – kl. IIId

III miejsce: K. Smyczyński – kl. IIId

Zwycięzcom gratulujemy!

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca będą reprezentować szkołę
w konkursie dzielnicowym.

Teresa Bączkiewicz


III Świetlicowy Turniej Warcabowy

W dniach 08-10.03.2017r. w świetlicy szkolnej odbędzie się turniej warcabowy dla klas I-III.

1. 08.03.2017 r.  800 – 1200 rozgrywki klas I.

2. 09.03.2017 r.  800 – 1200 rozgrywki klas II.

3. 10.03.2017 r.  800 – 1200 rozgrywki klas III.

Najlepsi zawodnicy otrzymają medale, dyplomy i nagrody. Zapisy do 03.03.2017r. w świetlicy szkolnej. 

Wychowawca świetlicy Teresa Bączkiewicz


Wizyta w DPS „Pod Brzozami”

Dnia 22.12.2016r., z okazji Świąt Bożego Narodzenia wraz z grupą dzieci ze świetlicy odwiedziliśmy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”, gdzie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Dzieci złożyły Pensjonariuszom świąteczne i noworoczne  życzenia od wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły oraz wręczyły wykonane własnoręcznie aniołki.

Katarzyna Krakowiak
Jagoda Nowacka


Wyniki świetlicowego konkursu „Flagi europejskie”

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Przemysław Jażdżyk

Eryk Strączyński

II miejsce – Bradley Bosinney

III miejsce – Kinga Kobusińska

Mateusz Szczepański

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Puskar

Wiktoria Nowicka

Amelia Maciak

Serdeczne gratulacje!

Jagoda Nowacka


KWESTA BOŻONARODZENIOWA

W grudniu 2016 roku odbyła się kwesta świąteczna prac dzieci ze świetlicy i koła wolontariatu. Dzieci wykazały pełne zaangażowanie i pomysłowość w wykonywanych przez siebie ozdobach. Można było podziwiać i nabyć prace o tematyce świątecznej, wykonane różnymi technikami. Powodzeniem cieszyły się choinki z szyszek, stroiki, bombki i bałwanki. Akcja ta miała również charakter wychowawczy, uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych. Pozyskane środki przekazano na rzecz chorych: Ośrodka Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej 27/35 w Warszawie.

Katarzyna Krakowiak
Hanna Bohdanovich


Świąteczne dekoracje

Zima i święta Bożego Narodzenia w naszej szkole zagościły na dobre. Kominek już od kilku lat stanowi niezbędny element wystroju świątecznego. I chociaż sztuczny, znakomicie ociepla atmosferę szkoły.  Dzieci ze świetlicy ciężko się napracowały, aby osiągnąć efekt deski na domkach przestrzennych wykonanych z pudełek. Płot przed drewnianą wioską również zrobiony jest z pudełek. Oświetlenie całości dopełnia zimową dekorację i wprowadza wszystkich w miłą świąteczną atmosferę.

Nauczyciele świetlicy szkolnej życzą Państwu radości i szczęścia z okazji nadchodzących Świąt Narodzenia Pana oraz pomyślności w Nowym 2017 Roku.

Sporządziła
Katarzyna Brzezińska


Słodki zapach ciastek i ciasteczek

Już od rana w naszej świetlicy świąteczna krzątanina. Na stołach produkty cukiernicze, misy i miseczki, wałki do ciasta oraz przeróżne foremki w kształcie choinek, gwiazdek, serduszek itp. To znak, że nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci czas pieczenia świątecznych ciastek i ciasteczek.

Ubrani w kolorowe fartuchy bierzemy się do pracy: gnieciemy i wałkujemy ciasto, wycinamy fantazyjne kształty, które następnie układamy na blaszki i wkładamy do kuchennego pieca. W całej szkole unosi się smakowity zapach pieczonych słodkości. Aż w brzuchu burczy…

Gdy ciasteczka nabierają w piecu rumieńców, przygotowujemy produkty do dekoracji naszych wypieków: lukry, gorącą czekoladę, kolorowe posypki w przeróżnych kształtach… Czas już wyjmować nasze ciasteczka z pieca. Czekamy chwilę, aż wystygną, i zabieramy się z wielką ochotą do ich dekorowania. Sprawia nam to ogromną frajdę. Z wielką precyzją i fantazją przystrajamy nasze słodkie gwiazdeczki, choinki, serduszka… Nie możemy przy tym oprzeć się pokusie skosztowania choć okruszka.

Wreszcie są już gotowe! Ułożone na półmiskach wołają do nas: „Zjedz mnie!”. My jednak wiemy, że musimy się im oprzeć, gdyż trafią one na świąteczną kwestę bożonarodzeniową.

Katarzyna Godziebiewska,
Judyta Szadkowska


Andrzejki

Dnia 30.11.2016r. świętowane były w świetlicy Andrzejki. Uczniowie zapoznali się z tradycją tego święta, po czym wzięli udział we wróżbach. Podczas wieczoru można było poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość losując z magicznego worka kartki z wróżbą.

Po przebiciu balonów dzieci poznały zawód jaki będą wykonywać w przyszłości.

Dzięki wróżbie z książką, dzieci mogły dowiedzieć się czy ich marzenie się spełni.

Nie zabrakło również wróżby z kubeczków i serduszek losowanych z czarodziejskiego kapelusza.

Zabawa była przednia, a wieczór zakończyliśmy w doskonałych humorach.

Jagoda Nowacka


Pasowanie na Świetliczaka

Dnia 30.11.2016r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet społeczności świetlicy. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona „Świetliczaków”, musiały przejść test gotowości świetlicowej. Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań. Zostali poddani próbom: wiedzy, wygimnastykowania języka, spostrzegawczości, refleksu. Okazało się, że pierwszoklasiści świetnie znają regulamin świetlicy. Wszystkim udało się pomyślnie przejść sprawdzian biorąc udział w zabawach „Prawda czy plotka, „Co się zmieniło”, „Podaj dalej”.

Dzieci doskonale poradziły sobie również z zadaniem, które polegało na rozdzieleniu zmieszanych ze sobą ziaren kaszy i ryżu.

Po pozytywnej ocenie wykonanych zadań, uczniowie złożyli podpisy na pamiątkowych chmurkach z treścią przyrzeczenia „Świetliczaka”.

Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali odznaki pełnoprawnego „Świetliczaka”.

Jagoda Nowacka


98 LAT OD ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W kolejną rocznicę odzyskania przez Polską niepodległości staraliśmy się przybliżyć dzieciom to wydarzenie. Oprócz pogadanek i rozmów o tamtej historii wykonaliśmy także dekoracje, które ukazywały doniosłość tego faktu - po 123 latach niewoli. Uczniowie wykonali chorągiewki biało-czerwone, godło Polski z orłem w koronie i uczyły się hymnu narodowego.

W świetlicy przez cały tydzień przypominaliśmy bohaterów niepodległej Ojczyzny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i uwagą wsłuchiwały się w te treści. Mam szczerą nadzieję, że przyczyni się to do poznania naszej historii oraz do patriotycznego wychowania młodych Polaków.

Katarzyna Krakowiak


Szkolny konkurs plastyczny „Złota polska jesień”

W październiku uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Złota polska jesień”.

Głównymi celami konkursu było uwrażliwienie na piękno świata przyrody, rozwój wyobraźni oraz doskonalenie warsztatu plastycznego.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną w formacie A3, z możliwością wykorzystania materiałów przyrodniczych.

Wyłonienie zwycięzców było wyjątkowo trudne. Podczas oceny uwagę zwracano na staranność, pomysłowość oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik. Przepiękne prace można było podziwiać na wystawie przed wejściem do świetlicy szkolnej.

Bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie, wkład pracy i udział w konkursie. Decyzją komisji konkursowej laureatami zostali:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Natalia Madej

Aleksandra Woźniak

II miejsce – Gabriela Głogowska

III miejsce – Matylda Brzozowska

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Natasza Siemek

II miejsce – Joanna Rogowska

III miejsce – Julia Celińska

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Oliwia Nowak

II miejsce – Anna Woźniak

III miejsce – Anna Kania

Jessica Witeńko

Wyróżnienia otrzymali:

Pola Lotko

Milena Bartnicka

Kaja Szkoda-Amanowicz

Oliwia Bartnicka

Michalina Jastrzębska

Aniela Szkoda – Amanowicz

 Serdecznie gratulujemy! 

Jagoda Nowacka


SZOPKA W MINIATURZE - KONKURS

Pod kierunkiem pani Katarzyny Brzezińskiej dwie uczennice naszej szkoły Kinga Kobusińska i Gabrysia Rzeszutek wykonały w świetlicy miniaturową szopkę, która weźmie udział w konkursie organizowanym przez Pałac Kultury i Nauki. Nasza szopka symbolizuje miejsce urodzenia Jezusa znajdujące się w „Ziemi Świętej”, a zbudowana jest z kamieni. Dzieciątko Jezus wykonane jest z plasteliny.

Katarzyna Brzezińska


Ku pamięci bohaterów – wyjazd w ramach zajęć świetlicowych

W związku z Dniem Wszystkich Świętych, dnia 4 listopada delegacja wychowanków naszej świetlicy z klasy IIIA i IIIB wraz z wychowawcami świetlicy odwiedziła miejsce pamięci przy Kościele pw Narodzenia NMP w Płudach.

Po dotarciu na miejsce, uczniowie złożyli znicze przy symbolicznych tabliczkach upamiętniających ofiary licznych konfliktów i tragedii w historii Polski, m.in.: powstań narodowych, obu wojen światowych, ofiar zbrodni nazistowskich i komunistycznych.

Wyjazd w założeniu miał uwrażliwić uczniów naszej szkoły i młodych obywateli państwa na potrzebę pamiętania o daninie krwi tysięcy patriotów, którzy za byt i pomyślność Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę. Była to też odpowiednia okazja do przeprowadzenia krótkiej, absolutnie podstawowej lekcji poglądowej na temat trudnych polskich dziejów. Uczniowie zachowali odpowiednią do sytuacji powagę.

Opracowała: Beata Bartczak

Jagoda Nowacka


Gdy za oknem jesienna aura…

Kiedy za oknem jesienna aura, nie zawsze zachęcająca do pobytu na świeżym powietrzu, staramy się umilić pobyt w świetlicy naszym uczniom poprzez organizację różnego rodzaju zajęć. W czasie zajęć plastycznych świetliczaki odkrywają w sobie pasje do rysowania i malowania. Dowodem tego są wykonane przez nich prace. Oto niektóre z nich…

Teresa Bączkiewicz
Nauczyciel świetlicy


Piknik szkolny Konkursu Bezpiecznie Tu i Tam

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w Konkursie Fundacji Orange „Bezpiecznie Tu i Tam”. Z tej okazji 20 października nauczycielki świetlicy zorganizowały piknik, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Zarówno dzieci, jak i nauczyciele ubrani byli tego dnia w pomarańczowe barwy, dzięki czemu pięknie się prezentowali na tle dekoracji przygotowanej na tę okazję. W trakcie pikniku przeprowadzone zostały zabawy edukacyjne, przekazujące w ciekawej formie wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci, np. podchody – „Historia Tomka”, „Traf w odpowiedzi”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich zabawach, wykazując się przy tym nie tylko dużą sprawnością fizyczną, lecz także sporą wiedzą na temat bezpieczeństwa online. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem.

Rodzice biorący udział w pikniku mieli okazję na własne uszy usłyszeć, co dzieci wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z zasobów sieci internetowej. Wielu z nich na pewno zaczęło się coraz mocnej zastanawiać nad tym, co robią dzieci w sieci oraz jak nauczyć je ostrożności i wspierać w rozwoju przy pomocy nowych mediów.

Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie „Bezpiecznie Tu i Tam” nasi uczniowie będą potrafili stawiać czoła internetowym zagrożeniom, a ich rodzicie będą wiedzieli, jak pomóc dzieciom w świadomym korzystaniu z cyfrowego świata. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i zdobywania punktów dla szkoły!

                                                                                                                                                                                                                                                        Judyta Szadkowska

                                                                                                          Nauczyciel świetlicy


Światowy Dzień Zwierząt

Tegoroczny Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy uczciliśmy wykonaniem gazetki okolicznościowej, cyklem zajęć o zwierzętach oraz wycieczką do Folwarku Bródno. Podczas zajęć dzieci poznały tryb życia, strefy występowania, zwyczaje oraz ciekawostki dotyczące wybranych gatunków zwierząt. W poszczególnych grupach dyskutowaliśmy o problemach zwierząt i uczyliśmy się właściwej opieki nad naszymi pupilami. Włączyliśmy się także w akcję zbierania plastikowych nakrętek na rzecz schroniska w Józefowie.

Podczas wycieczki do Folwarku Bródno mieliśmy okazję podziwiać wiele gatunków zwierząt hodowlanych oraz poszerzyć wiedzę na ich temat.

Danuta Okszos


„Co jesień w darze niesie?”

Od kilku miesięcy Szkoła Podstawowa nr 110 uczestniczy w ogólnopolskim programie „Zdrowo jem, więcej wiem” , dlatego  21 października (piątek) w naszej świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone warzywom i owocom.  Uczniowie pierwszych klas przystąpili do interaktywnej i integracyjnej zabawy, której motywem przewodnim były „dary jesieni”, czyli zbierane o tej porze warzywa i owoce.  Podczas zabawy uczniowie zostali uświadomieni , że warto jeść  „dary jesieni” ze względu na zawartość witamin.

Opracowała: Beata Bartczak


Święto Dyni

Dnia 15.10.2016 r. uczniowie klas III-VI uczestniczyli w wycieczce do Folwarku Bródno z okazji Święta Dyni. Wybraliśmy się tam, jak co roku mamy w zwyczaju, aby wziąć udział w zabawach i konkursach związanych z obchodami tego dnia.

Przy wejściu do Folwarku rozdano karty konkursowe. Dzieci miały za zadanie przejść kilka etapów konkursu. Wzięły udział w jednej z konkurencji sportowych oraz quizie na temat zwierząt w Folwarku.

Dzieci poznały wiele nazw rosnących tam roślin. Miały okazje obejrzeć wiele ciekawych gatunków zwierząt gospodarskich oraz skorzystać z przejażdżki na kucyku.

Należało również rozszyfrować hasło dnia z ukrytych na terenie Folwarku liter co dostarczyło wielu dodatkowych emocji. Na imprezie pojawiły się stoiska z rękodziełem, zabawkami, produktami „Eko”. Można było zakupić również różnorodne, ozdobne dynie.

Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się w Chacie Folwarku.

Po wypełnieniu karty konkursowej i otrzymaniu wszystkich niezbędnych pieczątek, dzieci odebrały nagrody. Po skorzystaniu z mocy atrakcji wróciliśmy zadowoleni do domu.

Opracowała: Jagoda Nowacka


Konkurs plastyczny „Wspomnienia z wakacji”

Skończyły się kolejne wakacje, czas wycieczek, plażowania i innych rozrywek. To już miły wspomnień czar… Uczniowie wynieśli z odchodzącego lata kolejne doświadczenia. Konkurs „Wspomnienia z wakacji” miał im pomóc zachować jego miłą cząstkę. Prace napływały przez cały miesiąc. Ostatecznie do konkursu stanęło 19 młodych twórców, głównie z klas I-III.

Wyłonienie zwycięzcy nie było łatwe, ponieważ wiele dzieł, wykonanych dowolną techniką artystyczną, stało na bardzo wysokim poziomie, w związku z tym zwyciężyło dwoje uczniów: Pola Lotko z klasy I a oraz Filip Pstrzoch z 0 a. Drugie miejsce zajęli Maciej Buzak z II c oraz Antonina Irzyk z 0 a, podium uzupełnili ex aequo Oliwier Lewkowicz z I b i Bartosz Dzik z I a. Każdy młody artysta otrzymał pamiątkowy dyplom. Wszystkim laureatom, uzdolnionym uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Opracowała: Beata BartczakOLIMPIADA ŚWIETLICZAKÓW

Dnia 07.06.2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „III Białołęckiej Olimpiadzie Świetliczaków”, organizowanej przez świetlicę szkolną Szkoły Podstawowej nr 257 w Warszawie. Impreza sportowa była przeznaczona dla dzieci uczęszczających do świetlicy z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na terenie dzielnicy Białołęka.  

W tym roku startowało dwunastu zawodników, w trzech konkurencjach rekreacyjno - sportowych: „Chomiki”, „Woda w rurze” oraz „Wyścig narciarski”. 

Dzieci z zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Wszyscy zawodnicy wykazali się szybkością i zwinnością podczas wykonywania poszczególnych zadań.

Wszyscy walczyli bardzo dzielnie. Impreza odbyła się w bardzo przyjaznej atmosferze i rywalizacji według zasad „fair play”.

Po zakończeniu wszystkich rozgrywek rozdano dyplomy i nagrody. Nie zajęliśmy zaszczytnego miejsca, ale bawiliśmy się świetnie i bardzo chętnie za rok spotkamy się na kolejnej olimpiadzie.

Opracowały: Jagoda Nowacka,
Dominika Zuchalska


DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNY

Dzieci uczęszczające do świetlicy naszej szkoły wzięły udział w dzielnicowym konkursie plastycznym pt. „Nie ma przeciętnych kotów” organizowanym przez świetlicę szkolną Zespołu Szkół nr 43 w Warszawie. Dnia 18.05.2016r. w ZS nr 43 odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Dyrektor Szkoły pani Bożena Smoczyńska serdecznie przywitała gości oraz zaprosiła do obejrzenia wystawy przepięknych konkursowych prac.

Uczniowie ZS nr 43 przygotowali na tę okoliczność program artystyczny oraz przezabawną część multimedialną o „Nieprzeciętnych kotach”. Następnie pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu oraz podziękowania nauczycielom pod opieką, których powstały konkursowe prace.

Uczennica naszej szkoły, Aleksandra Woźniak z klasy Ib otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

Opracowała: Jagoda Nowacka


PODZIĘKOWANIA

Uczniowie świetlicy szkolnej serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, dzięki Wam mogliśmy wpłacić na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą” na rzecz Sebastianka Nowickiego - brata naszej uczennicy - kwotę 2008 złotych.


Konkurs Plastyczny pt. „Mój czworonożnych przyjaciel”

W świetlicy naszej szkoły odbył się konkurs plastyczny pt. „Mój czworonożnych przyjaciel”.

W kategorii dzieci starszych Jury przyznało I miejsce pracy uczennicy klasy II C,  Ali Litwińskiej.

Drugie miejsce w tej kategorii przyznało pracy wykonanej przez uczennicę klasy III B Maję Ćiećwierz.

Trzecie miejsce Jury przyznało dwóm pracom: pracy uczennicy klasy IIIC, Antoniny Wożniak i ucznia klasy II C, Krzysztofa Litwińskiego.

W kategorii dzieci młodszych Jury I miejsce przyznało pracy wykonanej przez uczennicę klasy I B, Lenę Kowalczuk.

Miejsce drugie Jury przyznało pracy uczennicy klasy I B, Amelki  Ćiećwierz i pracy uczennicy klasy I B, Karoliny Ceranki.

Trzecie miejsce zajęły prace dwóch uczennic: króliczek Kai Szkody – Amanowicz z klasy I B i kotek Oli Suskiej z klasy I D.

Wyróżnienie zdobyły dwie prace uczennic z klasy I B: Oliwii Bartnickiej i Basi Kuchcik.


II Świetlicowy Turniej Warcabowy

W dniach 17-19.02.2016r. odbył się II Świetlicowy Turniej Warcabowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I - III. Do turnieju przystąpiło 50 graczy.

W trakcie rozgrywek panowała atmosfera skupienia, a między przeciwnikami odczuwalny był sportowy duch walki.  

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

KLASY I

I  miejsce:  A .Groszek  i W. Angerhoefer   -   kl. Ia

II miejsce:  K. Woźniak  -  kl. Ib

III miejsce: M. Kozłowski – kl. Id

KLASY II

I miejsce: K. Święcki –  kl. IId

II miejsce: K. Smyczyński – kl. IId

III miejsce: J.Puszkar – kl. IIb

KLASY III

I miejsce: W.Kiełbasiński – kl. IIIc

II miejsce: D. Grochowski – kl. IIIc

III miejsce: W. Łapiński – kl. IIIb

Zwycięzcom gratulujemy!

Teresa Bączkiewicz,
Jagoda Nowacka


Młodzi Chemicy - doświadczenia i eksperymenty edukacyjne

Słynny chiński filozof, Kartezjusz, znalazł klucz do łatwego i przyjemnego zdobywania wiedzy:

Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż mi, a zapamiętam,
pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

W ramach cyklicznych zajęć w świetlicy szkolnej przeprowadzane są różnego rodzaju eksperymenty. I choć wydawałoby się, że takie dziedziny jak fizyka i chemia są dla uczniów zbyt trudne, to pokazanie ich w postaci doświadczeń pozwala przybliżyć i zrozumieć zjawiska występujące w przyrodzie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach. Uczniowie poznali już zjawisko napięcia powierzchniowego, napompowali balon dwutlenkiem węgla powstałym w reakcji sody z octem, zobaczyli jak reaguje gorący olej z wodą, dowiedzieli się dlaczego uderzenie pioruna rozsadza drzewo, a także jak sprawić, by piłeczka lewitowała. Mamy nadzieję, że przeprowadzone doświadczenia zainspirują naszych uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy.

Opracowała: Dominika Zuchalska


Świetlicowy konkurs czytelniczy  „SPOTKANIE  Z  POEZJĄ  J.TUWIMA”

    Świetlicowy konkurs czytelniczy  „SPOTKANIE  Z  POEZJĄ  J.TUWIMA” odbył się  28.01.2016 r. W konkursie wzięli udział uczniowie klas  I-III.

    Konkurs miał na celu:

  • rozwijanie zainteresowań utworami  J.Tuwima;
  • zachęcanie uczniów do czytania poezji;
  • utrwalanie wiedzy o twórczości J. Tuwima.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce – klasa IIIb

II miejsce – klasa Ic

III miejsce – klasa Id i IId

Wyróżnienie klasa II c.

 

Gratulujemy!

Opracowała: Teresa Bączkiewicz


Z wizytą w DPS „Pod brzozami”

Jak co roku z okazji Dnia Babci i Dziadka, odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Pod Brzozami". Dla poprawienia samopoczucia osób starszych, nierzadko samotnych i opuszczonych, uczniowie klasy 3C przygotowali przedstawienie. Było wiele śpiewu, tańca oraz poezji, związanych z życiem i miejscem w rodzinie babci oraz dziadka. Występ artystyczny wieńczyło wręczenie wszystkim podopiecznym Domu Pomocy Społecznej serduszek, uszytych własnoręcznie przez uczniów podczas zajęć na świetlicy. Seniorzy nie kryli radości i wzruszenia, my zaś cieszyliśmy się ich radością. Dwa różniące się tak znacznie wiekiem pokolenia mile spędziły ze sobą czas.

Opracowała: Beata Bartczak


Dzień Babci i Dziadka


Przygotowywanie masek karnawałowych

Karnawał to czas licznych zabaw. W naszej szkole również zorganizowany został Bal Karnawałowy. Wychowawczynie świetlicy postanowiły wprowadzić uczniów w klimat karnawału poprzez zajęcia plastyczne.13 stycznia uczniowie otrzymali szablony masek oraz różne artykuły do dekoracji. Do dyspozycji mieli cekiny, brokaty, farby, kredki, mazaki oraz materiały. Jedynym ograniczeniem była wyobraźnia dzieci, która jak zwykle nie zawiodła. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Fantazyjne maski zostały wyeksponowane na tablicy w świetlicy szkolnej.

Opracowała: Dominika Zuchalska,
Danuta Okszos


II Świetlicowy Turniej Warcabowy

W dniach 17-19.02.2016 r. w świetlicy szkolnej odbędzie się
turniej warcabowy dla klas I-III.

 

  1. 17.02.2016 r.  800 – 1200 rozgrywki klas I.
  2. 18.02.2016 r.  800 – 1200 rozgrywki klas II.
  3. 19.02.2016 r.  800 – 1200 rozgrywki klas III.

     

Najlepsi zawodnicy otrzymają dyplomy i nagrody.
Zapisy do 29.01.2016 r. u pani Teresy Bączkiewicz.

 

 

 

 

 

 Opracowała: Teresa Bączkiewicz


Z wizytą w DPS „Pod brzozami”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 17.12.2015 r. uczniowie z oddziału przedszkolnego razem z wychowankami świetlicy odwiedzili Dom Pomocy Społecznej „Pod brzozami”. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny. Seniorzy z zainteresowaniem słuchali recytowanych wierszy i śpiewanych kolęd.  Po części artystycznej uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie przygotowane karty świąteczne.

 

Opracowały: Anna Nurzyńska,
Kamila Ciunowicz


Kwesta bożonarodzeniowa

Jak co roku dzieci w świetlicy szkolnej, pod czujnym okiem wychowawczyń grup, przygotowały ozdoby świąteczne. Zgodnie z tradycją naszej szkoły zostały one przekazane na kwestę, z której datki zostaną przeznaczone na Hospicjum przy ul. Tykocińskiej.

Z kolorowej krepiny, cekinów, kawałków drewna i innych darów natury powstały istne cuda: mieniące się różnymi kolorami bombki, świeczniki ozdobione kasztanami, żołędziami, orzechami, choinki wykonane ze świerkowych szyszek, makaronu i płatków kosmetycznych. Dzieci włożyły w wykonanie ozdób dużo serca i wysiłku, gdyż przyświecał im szczytny cel.

Wierzymy, iż wykonane przez uczniów ozdoby zagoszczą w Państwa domach...

Opracowała: Katarzyna Godziebiewska
 


Dekoracje bożonarodzeniowe


Dekoracje zimowe


Pasowanie na Świetliczaka

Dnia 30.11.2015r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet społeczności świetlicy. Zanim jednak zostali przyjęci do grona „Świetliczaków”, musieli przejść test gotowości świetlicowej. Dzieci miały do wykonania kilka zadań. Uczniowie zostali poddani próbom: wiedzy, zwinności, spostrzegawczości, wygimnastykowania języka. Okazało się, że pierwszoklasiści doskonale znają regulamin świetlicy i radzą sobie z każdym zadaniem. Brali udział w zabawach „Co się zmieniło”, „Prawda czy plotka”, „Kto pierwszy”. Wszystkim udało się pomyślnie przejść sprawdzian.

Dzieci miały również za zadanie rozdzielić wyłącznie za pomocą zmysłu dotyku różne kształty cukierków. Z tym zadaniem również świetnie sobie poradziły.

Po pozytywnej ocenie wykonanych zadań wspólnie odczytali przyrzeczenie „Świetliczaka”.

Następnie złożyli podpisy na pamiątkowym sercu z treścią przyrzeczenia.

Wszyscy pasowani wychowankowie otrzymali odznaki pełnoprawnego „Świetliczaka”.

Cała impreza przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.

Opracowała: Jagoda Nowacka


Wieczór wróżb andrzejkowych

Dnia 27.11.2015r. zorganizowaliśmy w świetlicy wieczór andrzejkowych wróżb. Uczniowie zapoznali się z tradycjami tego święta, po czym wszyscy chętnie wzięli udział we wróżbach.

Każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z kubeczków. Wylosowane przedmioty symbolizowały życie w przyszłości (oczywiście z przymrużeniem oka).

Z kapelusza losowano serduszka z imieniem przyszłej żony lub przyszłego męża. Zaś z kart, dzieci  miały możliwość poznania swojej najbliższej przyszłości.

Były również wróżby w balonach. Tutaj dzieci miały szansę dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać.

Wieczór przebiegł w bardzo wesołej atmosferze.

Opracowały: Jagoda Nowacka,
Beata Żebrowska – Maciołek

 


Dekoracje Andrzejkowe


Święto Niepodległości


Szkolny Konkurs plastyczny „Złota polska jesień”

W październiku uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Złota polska jesień”.

Głównymi celami konkursu było doskonalenie warsztatu plastycznego, uwrażliwianie na piękno świata przyrody oraz rozwój wyobraźni plastycznej.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną w formacie A3, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów przyrodniczych. Oddano piękne prace, wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Podczas oceny uwagę zwracano na staranność, oryginalne ujęcie tematu oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas pierwszych: 

I miejsce – Rozalia Stachura

II miejsce – Natasza Siemek

III miejsce – Joanna Rogowska

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Anna Młyńska

II miejsce – Anna Woźniak

III miejsce – Jessica Witeńko

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Dawid Jendernal

II miejsce – Hanna Mazurczak

Wyróżnienia:

Julia Celińska

Wiktoria Głowala

Aleksandra Woźniak

Opracowały: Jagoda Nowacka,
Beata Żebrowska-Maciołek


ŚWIĘTO DYNI

Dnia 10.X.2015r. odbyła się wycieczka do Folwarku Bródno na Święto Dyni. Wybraliśmy się tam w celu poznania i obejrzenia różnych gatunków zwierząt gospodarskich oraz skorzystania z dodatkowych atrakcji z okazji tego dnia. Poznaliśmy wiele gatunków ptaków, królików, owce, kozy, no i oczywiście Kuce. Dzieci miały okazję skorzystać z przejażdżki na Kucyku co dostarczyło wiele radości.

W sprzedaży pojawiły się piękne pomarańczowe dynie oraz różnorodne dynie ozdobne. Wybór był trudny. Wśród wystawców pojawili się również wytwórcy pieczywa, oscypków, miodów, ozdobnych pierników.  Można było zjeść pysznie na miejscu lub zakupić regionalne, ekologiczne specjały. Nie zabrakło też rękodzieła, a jego twórcy trafili w gust każdego z nas.

Przy Chacie Folwarku odbył się konkurs przyrodniczy.

Animatorzy Folwarku zorganizowali konkursy z nagrodami dla młodszych i starszych dzieci. Uczestnicy naszej wycieczki wzięli udział w konkursie przyrodniczym. Dzieci mogły popisać się wiedzą z dziedziny przyrody w czym pomogła wcześniejsza rozgrzewka poprzez wypełnienie ankiety przy botanicznych poletkach.

Po skorzystaniu z wielu atrakcji wróciliśmy zadowoleni do domu.

Opracowała: Jagoda Nowacka
Danuta Okszos


  JESIENNE DEKORACJE

Idzie łąką, idzie polem
Pod złocistym parasolem.

Gdy go zamknie – słońce świeci.
Gdy otworzy - pada deszcz.

Kto to taki? Czy już wiecie?
Tak! To właśnie jesień jest!


T. Śliwiak

 

Złota polska jesień rozgościła się w naszej szkole na dobre. Już od wejścia wita uczniów piękna dekoracja przygotowana przez wychowawczynie świetlicy oraz dzieci.

W kąciku przyrodniczym podziwiać można całą gamę wspaniałych darów natury - kolorowych liści, kasztanów, żołędzi, dyń o wymyślnych kształtach, wrzosów...

Duże wrażenie na uczniach robią ręcznie wykonane sowy ze słoików wypełnionych kasztanami, wełniane ptaki - wróble i sroki - które przysiadły na gałęzi, papierowe czerwone muchomory i wiele innych ozdób zrobionych przez dzieci w świetlicy szkolnej.

Gdy za oknem aura, która nie zawsze sprzyja spacerom, po wejściu do szkoły przysiąść można na ławeczce wtopionej we wspaniałą kompozycję jesienną i choć na chwilę poczuć atmosferę parku. W blasku latarni, podziwiając przyrodę szykującą się do zimowego snu, uczniowie mogą odpocząć od szkolnego zgiełku i oddać się jesiennej nostalgii.

 

Opracowała: Judyta Szadkowska

 


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

 

 

Kochani Pedagodzy!

 

W jednym z ważniejszych dni

w całym roku szkolnym,

za trudną pracę z nami

i okazane serce,

chylimy przed Wami głowy

w ogromnej podzięce.

 

                                    uczennice i uczniowie

                                      Szkoły Podstawowej Nr 110