9 października  odbyło się spotkanie z p. Tomaszem Trojanowskim, autorem książek dla dzieci i młodzieży, który z wykształcenia jest pedagogiem , a na co dzień współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

Nasz gość opowiedział nam jak powstała jego debiutancka książka „ Kocie historie” i ciąg dalszy przygód bohaterów. Oczywiście należy wspomnieć, że są to osobiste pupile pana Tomasza, ukochane koty - Herman, Zofia i Gienek, które były inspiracją do napisania pogodnych opowiadań.  Autor zasypywał uczniów pytaniami, skłaniając do zastanowienia się nad tym, dlaczego czytamy książki. Zdaniem autora „Kocich historii” to właśnie książki pobudzają naszą wyobraźnię, zaś pisanie to magia, a samo czytanie ma wielką moc.

Pan Tomasz opowiedział dzieciom, jak powstają jego książki i zaprezentował swoje osobiste notatki do jednej z jego powieści.

Na zakończenie chętni mogli nabyć książkę Tomasza Trojanowskiego z jego dedykacją i autografem.

Izabela Pietrzak – nauczyciel Bibliotekarz

Pierwsze książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa są już na pólkach w bibliotece szkolnej.

Zachęcam do odwiedzania biblioteki szkolnej i sięgania po nowe, pachnące książeczki.

Na zachętę kilka zdjęć naszych nowości.

BIBLIOTEKA CZEKA !!!

Nauczyciel bibliotekarz
Izabela Pietrzak

Informujemy, iż otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w kwocie 15 tys. złotych.
Celem programu jest  poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
Po konsultacjach z Samorządem Uczniowskim oraz Radą Rodziców wytypowano nowości wydawnicze, które wzbogacą ofertę biblioteki szkolnej.
Zachęcamy do sięgania po książki tych co lubią czytać oraz tych, którzy odkrywają w sobie tę pasję.

Nauczyciel bibliotekarz
Izabela Pietrzak

Przez cały miesiąc październik każdy, kto przeczyta książkę, może się tym faktem pochwalić, dopinając kolorowy listek na drzewku.

Uczniowie klas I – III dopinają listek żółty, klas IV – VI – czerwony, zaś osoby dorosłe( pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie) listek w kolorze zielonym.

Na listku należy napisać swoje imię, klasa  (dotyczy uczniów) oraz imię i nazwisko autora książki wraz z tytułem.

Listków na naszym drzewku przybywa, ale zielonych wciąż jest za mało. Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji.

Uczniów zapraszam do biblioteki szkolnej po książki.

Zapraszam do wspólnej zabawy przez czytanie!

Izabela Pietrzak – nauczyciel bibliotekarz

1 czerwca 2017 uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja polegała na zebraniu uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia oddającego frekwencję i wypełnienie formularza, będącego sprawozdaniem. Pragnę poinformować, że  459 409 uczniów z całej Polski (w tym my) pobiło rekord w ogólnopolskim czytaniu. Przypominam, że ubiegłoroczny rekord wyniósł 432 608 uczniów.
Dziękuję wszystkim za udział w tym fantastycznym wydarzeniu.

Koordynator szkolnej akcji
Izabela Pietrzak