Zabawy ruchowe – to „tygrysy lubią najbardziej”. Najchętniej na świeżym powietrzu, gdzie mamy do dyspozycji duży kompleks sportowy z pięknym, nowym boiskiem piłkarskim. Gdy jednak aura nie dopisuje, potrafimy świetnie bawić się na mniejszej powierzchni. Organizując zabawy korzystamy z wielu dostępnych przyborów. Mamy skakanki, piłki, obręcze ale też nasze ulubione stoły tenisowe. Do ruchu nie trzeba nas namawiać, bo pamiętamy, że „w zdrowym ciele - zdrowy duch”. 

Beata  Żebrowska-Maciołek

ZAJĘCIA CZYTELNICZE

Książka
Książka dobra jest na chłody,
w niej słoneczne są przygody.
Kiedy czytasz bardzo dużo,
życie ciągle jest podróżą.
Książki to rzecz jest wspaniała,
czyta je dziś klasa cała.
Książka to przyjaciel nasz,
gdy ją czytasz - świat już znasz.
Mateusz Kowalczuk

W naszej świetlicy prowadzone są zajęcia czytelnicze w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie chętnie w nich uczestniczą i czytają kolegom i koleżankom fragmenty swoich ulubionych książek. Młodszym dzieciom czytają nasze Panie. Do poznanych utworów dzieci wykonują ilustracje.

B. Bartczak
A. Nurzyńska

Książka  naszym przyjacielem
W szkolnej bibliotece na półeczce,
stoi książka przy książeczce.
Dzieci często tam biegają,
różne książki pożyczają.
W czasie deszczu, kiedy słota,
dzieci nie chcą więcej błota.
Wtedy książka przyjacielem,
i na co dzień i w niedzielę.
W książce nie ma nigdy nudy,
ni zawiści, ni obłudy.
Za to dużo przyjemności,
w każdej książce często gości.
Estera Bogucka

 

 

Kolorowe, jesienne liście to wdzięczny materiał, który często wykorzystujemy w naszych pracach plastycznych. Tworzymy z nich piękne, niepowtarzalne kompozycje. Ciekawych inspiracji poszukujemy w naszym ulubionym pisemku artystycznym. Tym razem wybór padł na zabawne, pierzaste sowy. Wzór niby ten sam, a każda sowa inna. Różnią się barwą, kształtem i … charakterem. W szare, listopadowe dni będą nam przypominały o „złotej, polskiej jesieni”. 

Beata Żebrowska-Maciołek
Danuta Okszos

 

11 listopada 1918 roku - to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. 
W tym roku przypada już 99 rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji dzieci  w naszej świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach przypominających to istotne dla naszego kraju wydarzenie oraz wykonały okolicznościową gazetkę.

A. Nurzyńska
K. Krakowiak

 

Zbliża się pierwszy listopada, dzień kiedy wszyscy ruszamy w stronę cmentarzy. Dzień Wszystkich Świętych, a po nim Zaduszki to czas jaki poświęcamy tym, którzy już odeszli z tego świata,  jest to czas zadumy i wspominania zmarłych W święto Wszystkich Świętych, a także następnego dnia (Dzień Zaduszny, 2 listopada) Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. W świetlicy odbyła się pogadanka, na temat obchodów święta zmarłych. Oglądaliśmy zdjęcia z uroczystej zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Dzieci z klasy IA i IB malowały chryzantemy. Wydzierały z kolorowego papieru znicze z gałązkami jodły. Dzieci w świetlicy wysłuchały wierszy:

„1 Listopada”, „Zaduszki” oraz opowieści „Zaduszek”.

Halina Skrzecz