W dniu 5 listopada dzieci z grupy 0b świętowały Dzień Postaci z bajek. Dzieci były ubrane w bluzeczki ze swymi ulubionymi bohaterami bajkowymi. Zostały zaproszone do grupy 0a, która zorganizowała pokaz bajek z dawnych lat w "Starym kinie". Dzieci kupowały bilety i popcorn, zajmowały miejsca w rzędach, tak jak w prawdziwym kinie i oglądały pokaz kreskówek: "Miś Uszatek", "Reksio", "Bolek i Lolek", "Koziołek Matołek" i wiele innych. Po seansie kinowym dzieci rozwiązywały Quiz polegający na odgadnięciu z jakiej bajki pochodzi wybrana melodia, później  dzieci wróciły do swojej sali, gdzie lepiły postać Reksia, z masy solnej. Efekty pracy dzieci zamieszczony na załączonym zdjęciu.

W bieżącym tygodniu dzieci z grupy 0B w ramach tematu kompleksowego „Jesienna muzyka”, nasłuchiwały dźwięków - zarówno tych, które nas otaczają, jak i tych granych przez orkiestrę w filharmonii. Dzieci, dowiedziały się, ze muzykę można zapisać- służy do tego pięciolinia, klucz wiolinowy i nuty. Dzieci podejmowały próby grania na różnych instrumentach, wykonały samodzielnie instrumenty z materiału recyklingowego. W ramach realizowanego w naszej szkole  programu „Piękna Nasza Polska Cała”, poznały postać wybitnego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Dzieci dowiedziały się, że jego talent odkryto gdy miał zaledwie kilka lat. Słuchały skomponowanej przez niego muzyki i malowały muzykę słuchając Preludium z Op. 28 Nr 15 (tzw. "deszczowe") w bardzo dobrej interpretacji Janusza Olejniczaka. Poznały ciekawostki z życia Fryderyka Chopina z czytanej przez nauczyciela książki pt. „Opowieści o Chopinie widzianymi oczami dzieci”.

Wśród różnych świąt, które obchodzimy w naszej kulturze szczególne miejsce zajmuje 1 XI, tradycyjnie nazywane „Świętem zmarłych”. To czas wspominania zmarłych, odwiedzania cmentarzy i zapalania symbolicznych lampek. Także dzieci lubią spacery wśród alejek i pięknych nagrobków, bo wizyta na zabytkowych cmentarzach może stać się dla nich cenną lekcją historii i szacunku dla tych, co nas poprzedzali.

Kontynuując cykl dotyczący postaci sławnych Polaków dzieci z oddziału przedszkolnego 0B, poznały postać Mieszka I -pierwszego historycznego władcy Polski. Dowiedziały się, że pod rządami Mieszka I powstało Państwo o zbliżonym do obecnego terytorium,  nazwane Państwem Gnieźnieńskim. Obok plakatu z portretem Mieszka I znajdował się plakat z portretem Bolesława Chrobrego. Zadaniem dzieci było opisać postać zamieszczoną na portrecie i odpowiedzieć na pytanie: kim może być ta osoba? Jakie ma nakrycie głowy? O czym ono świadczy? Dzieci dowiedziały się, że Bolesław Chrobry był I królem Polski. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie elementy stroju postaci zwykle wskazują, że jest ona królową lub królem. Dzieci, dowiedziały się, że atrybuty króla to korona, berło i jabłko. Obejrzeliśmy także reprodukcje portretów różnych polskich królów autorstwa J. Matejki.

Z okazji Światowego Dnia Rolnika w naszej szkole najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ogłaszamy konkurs plastyczny pt. "Praca rolnika oczami dzieci", celem którego było promowanie talentów plastycznych dzieci oraz upowszechnianie i wzbogacenie wiedzy dzieci o wsi i pracy rolnika.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-1 oraz 2-3. 

W kategorii klas 0-1  

1 miejsce - Szymon Domański
2 miejsce - Barbara Wiencek
3 miejsce - Gabriela Frąckiewicz

wyróżnienia: Greta Kudlik, Alicja Markowska.

W kategorii klas 2-3:

1 miejsce -  Wiktoria Szlaska
2 miejsce - Anna Sobczak
3 miejsce - Amelia Śnieżek

wyróżnienia: Nina Kudlik, Maja Kątna, Adrian Markowski, Hanna Piotrowska.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.