W oddziałach przedszkolnych w roku szkolnym 2016/2017 realizowany jest projekt pt. „Jak bum cyk, cyk! Piękna jest nasza Warszawa”. Celem projektu jest poznanie przez dzieci historii, kultury i tradycji Warszawy.

Mali przedszkolacy podjęli wiele działań związanych z tym wielkim wydarzeniem, m.in.: wykonali szereg prac plastycznych dotyczących Warszawy, w tym makietę Starego Miasta, nauczyli się tańca  „Polka warszawska”, poznają legendy  o Warszawie.

Wychowawca oddziału przedszkolnego,
Elżbieta Gorczyńska

W ładny poniedziałkowy poranek (24 października) oddziały przedszkolne 0 A i 0 B wybrały się na warszawską Starówkę w celu doświadczenia wycieczki z przewodnikiem  po sercu Warszawy. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania z panią przewodnik Kamilą Grzybowską-Kisiel, pod Kolumną Zygmunta. Po zwiedzeniu Placu Zamkowego ruszyliśmy wprost do Pałacu Ślubów, zwiedziliśmy Katedrę i poznaliśmy legendę o zaklętym niedźwiedziu. Następny przystanek był na Rynku Starego Miasta, gdzie poznaliśmy legendę o Bazyliszku i podziwialiśmy podczas krótkiej przerwy pomnik Syrenki Warszawskiej. Gołębie nie odstępowały nas na krok, a dzieci chętnie dzieliły się z nimi okruszkami. Po drugim śniadaniu udaliśmy się wprost na Barbakan i mury obronne, przeszliśmy obok starego domu Kata, po czym udaliśmy się do Pomnika Małego Powstańca. Zakończeniem naszej wycieczki było odsłuchanie hejnału z Zamku Królewskiego o godzinie 11:15.

 Wychowawca 0 B
Kamila Ciunowicz

We wrześniu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w naszej szkole przedszkolaki również miały swoje radosne święto, które dostarczyło im wiele wrażeń i atrakcji. Tego dnia, uśmiech i radość nie opuszczały naszych uczniów. Przedszkolaki po raz pierwszy rozegrały wspólny mecz piłki nożnej, pomiędzy grupami 0 A i 0 B. Dzieci brały udział w wesołych zawodach sportowych, a na końcu wszystkie otrzymały odznaki Wzorowego Przedszkolaka.