W dniu 08.11.2019 roku o godzinie 11:11 uczniowie klasy 0A uczestniczyli w uroczystym śpiewaniu hymnu narodowego. Wydarzenie te odbyło się na sali gimnastycznej. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas 0-8, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Każdy z  uczniów ubrany był na galowo a w swojej ręce trzymał flagę państwową.

Celem uroczystości było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.

W środę 23 października dzieci z grupy 0A wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. W czasie wycieczki  dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka.  Obejrzały skrzynkę pocztową, mogły zobaczyć co jest w środku.  

Każde dziecko wysłało swoją kartkę. Wizyta na poczcie poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Przedszkolaki mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

17 października 2019 r. dzieci z oddziałów 0a i 0b wybrały się do Białołęckiego Ośrodka Kultury na spektakl muzyczny „Kraina bajek”. Dzieci z oczarowaniem oglądały kompilację między innymi takich utworów jak: Stonoga, Małpa w kąpieli, Samochwała, Lokomotywa, O Grzesiu kłamczuchu. Pomagały szukać okularów Panu Hilaremu. Poznały Tomasza Zapominalskiego oraz Pawła i Gawła. Wspólnie śpiewały dobrze znane wszystkim piosenki z Akademii Pana Kleksa. Zrobiły również „Pranie”, a z Leniem posiedziały na tapczanie. Niektóre dzieci miały okazję wystąpić na scenie i pomóc dziadkowi wyrwać rzepkę.

Jesienią i zimą na polskich stołach króluje kapusta kiszona. Z tego powodu dzieci z 0b zrobiły własną. Poznały sposób przyrządzenia i zasady higieny oraz bezpieczeństwa w kuchni.  Porozmawialiśmy przy tym o wartościach jakie kapusta kiszona w sobie zawiera oraz zaletach jej spożywania, nie tylko jesienią.