27 lutego nasze przedszkolaki z obu oddziałów uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się z czego i jak powstaje mydło.

Wykonały własnoręcznie kolorowe i pachnące mydełka z przeróżnych produktów wedle własnych preferencji.  Zabawy było co niemiara.

 

Magdalena Brzezińska

Izabela Radziszewska

W piątek tuż przed feriami zimowymi tj. 07.02.2020 roku dzieci z grupy 0A odwiedziła p. Joanna Rzeszutek, która z wykształcenia jest magistrem inżynierem sanitarnym. Pani Joanna opowiedziała dzieciom: jak wygląda praca na budowie, co wchodzi w zakres obowiązków pracownika budowy, jakie są warunki jej pracy, z czego składa się strój pracownika budowy i jakie elementy stroju są obowiązkowe. Grupa 0A dowiedziała się, że kask z lampą i okularami oraz kamizelka odblaskowa to elementy obowiązkowe w wyposażeniu pracownika budowy. Dzieci dowiedziały się, że kask w kolorze czerwonym noszą elektrycy oraz hakowy, biały- osoba nadzorująca budowę, żółty kask- robotnik.

W piątek 17.01.2020 roku na 3 godzinie lekcyjnej odbyło się podsumowanie projektu Jestem zdrowy i bezpieczny dotyczącego zdrowego stylu życia, korzyści z niego płynących, dbałości o zdrowie, bezpieczeństwa własnego i innych.Spotkanie zostało zorganizowane przez klasę 3B.
Uczniowie oddziału przedszkolnego w ramach podsumowania projektu podczas apelu zaśpiewali Piosenkę Kąpielową oraz wzięli udział w quizie dotyczącym zdrowego żywienia, dbania o higienę oraz bezpieczeństwa. Dzieci, które dobrze odpowiedziały na zadane pytanie otrzymały mały upominek.
 
Podczas spotkania zostały wręczone również nagrody za zajęcie 1 miejsca w konkursie plastycznym " Zdrowe nawyki- czas start". 1 miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 0A Marysia. Pani Ewelina Winiarska- anglistka wręczyła również dyplom uczennicy klasy OA  Zuzannie za zajęcie 1 miejsca w konkursie z języka angielskiego. Zuzanna wykonała najpiękniejsza kartkę świąteczną w naszej szkole.
 
 
                                                                                         Izabela Szmigiel

 

W dniu 27.01.2020 odbył się Bal Karnawałowy. Bal rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał półtorej godziny. Motywem przewodnim balu był klimat i muzyka disco. Uczniowie zerówek podczas balu świetnie się bawili i tańczyli. W balu karnawałowym wzięły udział również nauczycielki klas 0A I 0B.Każdy uczeń oraz uczennica był/była przebrany/przebrana. Dużo dziewczynek ubranych było w cekinowe sukienki, część natomiast przebrana była za księżniczki, jednorożce. Chłopcy natomiast przebrani byli za policjantów, wojowników itp. W chwili wolnej dzieciom zostały zrobione zdjęcia indywidualne, natomiast zdjęcia grupowe zostały zrobione na górnym korytarzu tuż po zakończonym balu.

 

Izabela Szmigiel

Halina Skrzecz

W dniu 15.01.2020 uczniowie oddziału przedszkolnego wyruszyli na warsztaty ceramiczne do pobliskiej Galerii B.S mieszczącej się na ulicy Łazanowickiej 18. Podczas wycieczki dzieci wykonały miseczki z gliny z myślą o zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka. Uczniowie dowiedzieli się również: jak powstaje glina oraz otrzymali informację od Pani Barbary prowadzącej warsztaty, że ich miseczki zostaną wypalone w raku i gdy już będą gotowe zostaną przywiezione do szkoły, a dzieci będą mogły wówczas dokończyć ich ozdabianie. Po zakończeniu pracy i zabawy w glinie wszystkie dzieci wzięły udział w krótkiej dyskotece.
 
                                                                                                Izabela Szmigiel