W środę 15.03.2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego gościły w swojej sali górników z Okręgowego Urzędu Górniczego w Warszawie. Podczas podczas zajęć przedszkolaki poznały zawód górnika oraz elementy odświętnego stroju, a także wzbogaciły swoje wiadomości z zakresu geologii i górnictwa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wypowiedzi zaproszonych gości. Punktem kumulacyjnym zajęć było oglądanie eksponatów przywiezionych przez gości.

Elżbieta Brzezińska

 

 

Dnia 21 marca w zerówkach odbyła się wycieczka do Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Dzieci podczas pokazu, zobaczyły sceny mitologiczne stworzone z gwiazdozbiorów oraz planety Układu Słonecznego. Następnie obejrzały film pt. „Polaris”.

Po seansie wybraliśmy się na krótki spacer Bulwarami nad Wisłą w poszukiwaniu oznak wiosny.

Anna Polakowska

Anna Kausa-Wójcik

Justyna Szczogryn-Majewska



    8 marca swoje święto obchodziły wszystkie małe kobiety w grupie 0a. W tym szczególnym dniu chłopcy z naszej grupy złożyli dziewczynkom życzenia oraz wręczyli słodkie upominki.
    Dzień ten zostanie w pamięci naszych małych kobiet na długo i będzie miłym wspomnieniem spędzonego w zerówce.


Elżbieta Brzezińska

Dzieci z 0a i 0b gościły u siebie Mamę Tadzia. Gość przygotował warsztaty z wykorzystaniem suchego lodu. Dzieci przeprowadzały eksperymenty, co powstanie, jeśli dodadzą do suchego lodu płynu do mycia naczyń oraz barwniki. Dowiedziały się w jaki sposób jajko może zmieścić się w szklanej butelce. Następnie wspólnie tworzyły sztuczny śnieg, z którego później ulepiły małe figurki bałwanka. U niektórych na koniec warsztatów powstały autorskie slime. Wszystkie zaproponowane, przez naszego Gościa, czynności bardzo dzieciom się podobały oraz rozbudziły ich ciekawość eksperymentami. Mamie Tadzia bardzo dziękujemy za wizytę.

Justyna Szczogryn-Majewska

Anna Kausa-Wójcik

    Dinozaury to stworzenia, które od dawna fascynują, szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. W pierwszym tygodniu marca w grupie „0b” wzbogacaliśmy wiedze na temat tych niesamowitych stworzeń. Dzieci korzystając z albumów i filmów edukacyjnych dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób wyginęły dinozaury. Podczas zajęć dzieci porównywały ich wygląd, określały wielkość, segregowały według cech pożywienia. Z łatwością rozpoznawały ich nazwy, dzieląc się również swoją wiedzą nt. życia dinozaurów. Nie zabrakło ciekawych ćwiczeń ruchowych, zabaw i prac plastycznych, związanych z tematyką zajęć. Zerówkowicze wcieliły się w paleontologów, szukając skamieniałości  oraz układały szkielet z kości wydobytych z piasku. Na podsumowanie tygodnia dzieci stworzyły swoje dinozauro- smoki w oparciu o system Edukacja przez Ruch.

Anna Kausa-Wójcik