Uczniowie klas 2-4 wygrali rywalizację dzielnicową w corocznie rozgrywanym finale programu „ Od zabawy do sportu”. Dzieci pod opieką Pana Piotra Strefnera już po pierwszej konkurencji pokazali że są faworytami do zwycięstwa. Ogromne zaangażowanie i duch waliki uczniów podczas każdej konkurencji dały pewne zwycięstwo w całym turnieju  i historyczną wygraną szkoły SP 110. 6 grudnia będziemy reprezentowali dzielnicę Białołęka podczas półfinałów Warszawskich. Trzymajmy kciuki za kolejny Sukces !

 

 

   

 

11 listopada po raz XXII dzieci z SP 110 uczestniczyli w Białołęckim Biegu Niepodległości. Jak co roku uczniowie Naszej szkoły bardzo licznie uczestniczą w biegu oraz pomagają jako wolontariusze przy organizacji imprezy. Oprócz bardzo licznej frekwencji zawodnicy uzyskali bardzo dobre indywidualne wyniki w swoich kategoriach wiekowych.

Zmagania w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczęliśmy od Indywidualnych Biegów przełajowych, które odbyły się w parku Picassa. Naszą szkołę reprezentowała duża grupa uczniów z klas 4-8. Małgorzata Gawędzka po niesamowitym biegu i super finiszu zajęła 2 miejsce w dzielnicy w swoim roczniku. W pierwszej 10 (miejsce premiowane awansem na WOM ) znaleźli się również Wiktoria Sadowska, Konrad Sztykiel oraz Franciszek Olszański. Na Warszawskim AWF odbywały się finał Warszawski. Konkurs stał na naprawdę wysokim poziomie, a Nasi uczniowie zajęli miejsce w pierwszych 20-stakach i 30-stkach w swoich rocznikach. W każdym roczniku startowało około 100 zawodników.

Gratulujemy wyników i powodzenia w startach w całym sezonie.

 

 

 

Wrzesień był miesiącem obfitym w wydarzenia sportowe i sukcesy Naszych uczniów. Zmagania rozpoczęliśmy XXIII Olimpiadą Choszczówkową , w której jak co roku startowała bardzo duża liczba Naszych uczniów. Zdobyliśmy 6 medali ,w tym 2 złote, uczennicy klasy V Emilii Gerłowskiej oraz Julii Kaczmarczyk. Bardzo cieszy fakt, że wśród Naszych absolwentów było wielu wolontariuszy, którzy aktywnie działali nad organizacją imprezy pod nadzorem nauczyciela Naszej szkoły Michał Jeżewskiego, który był sędzią głównym zawodów. Dziękujemy za kolejną Olimpiadę i cieszymy się, że tak aktywnie możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

We wrześniu rozpoczęliśmy zmagania Warszawskiej Olimpiady Młodzieży indywidualnymi biegami przełajowymi w Parku Picassa. Michał Jeżewski oraz Piotr Strefner mieli pod opieką bardzo liczną reprezentację Naszej Szkoły. Najlepiej spisała się Izabela Kot, która po dramatycznym finiszu zajęła 4 miejsce i tym samym reprezentowała Naszą Szkołę na ½ Wojewódzkich finałach WOM. Iza uplasowała się na 57 miejscu na 180 dziewcząt z całej Warszawy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i sportowego zacięcia włożonego podczas zawodów.

Kolejną imprezą były Mistrzostwa Warszawy Szkół Podstawowych na ergometrze wioślarskim. Nasza szkoła zbierając doświadczenie podczas Wioślarskiego Tytana Warszawy z roku ubiegłego potwierdziła wysoką formę zajmując 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej warszawskich szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział w 12 uczniów i wszyscy zdobyli medale w swoich kategoriach. Jak widać wioślarstwo jest bardzo mocnym punktem Naszej szkoły i mamy nadzieje na kolejne sukcesy w nadchodzącym roku szkolnym.

Nauczyciele wychowania fizycznego