Tematykę Dnia Ziemi w szkole realizowaliśmy od połowy kwietnia. Nauczyciele zachęcili wszystkich uczniów oraz niektórych ich Rodziców do organizowania licznych kreatywnych akcji ekologicznych. Proponowane przez nich działania zmotywowały uczniów do aktywnego w nich  uczestnictwa, tym samym wpajają nawyk dbania o otaczającą nas przyrodę.

Najbardziej popularną aktywnością  w tym miesiącu było sadzenie roślin w klasach, śpiewanie piosenek o Dniu Ziemi, recytacje wierszy, rozwiazywanie rebusów i zagadek, prezentacje medialne, pisanie życzeń do Ziemi i wykonanie prac artystycznych na temat Dni Ziemi.

Wielką uwagą cieszyły się wszystkie formy płaskie oraz przestrzenne. Były to planety, Ziemia jako kula ziemska. Dzieci wykorzystały wszelkie formy plastyczne: malowanie, wydzieranie, wycinanie, formowanie kuli ziemskiej.

W życzeniach do Ziemi uczniowie obiecali zadbać o otaczające je środowisko, aby dookoła było czysto.  Z szacunku do Ziemi uczniowie klas młodszych ubrali się ekologicznie.  Ozdoby, nakrycia głowy, sukienki i dodatki do nich wykonane były z surowców wtórnych.

                Dzięki podjętym działaniom udało  się w ten sposób zaszczepić w dzieciach przyrodniczą pasję. Na podsumowanie każda z klas planuje swoje wycieczki ekologiczne po okolicy, np.  wąchanie jaśminu, obserwacja upraw kwiatowych w ogrodzie, spacery po lesie i rozpoznawanie ptaków.

W imieniu zespołu edukacji wczesnoszkolnej

Halina Olesiejuk

 

 

 

 

W sobotę, 22 kwietnia uczniowie klasy 3c- Sebastian i Władek- wzięli udział w ostatnim etapie

Małej Olimpiady Matematycznej w Szkole Podstawowej Nr 65, która była organizatorem konkursu.

Znaleźli się w gronie najlepszych matematyków klas trzecich w Warszawie.

Wyniki  MOM poznamy w maju.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.    

                                                                                                Koordynator konkursu szkolnego

                                                                                                       Iwona Tolak

Przedstawiam utwory napisane przez uczennice naszej szkoły, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych Tuliszkowski Talent Show.

 

Recenzja książki “Opowiem o tobie gwiazdom”.

    Książka “Opowiem o tobie gwiazdom” to pierwsze dzieło jakie wydała polska pisarka Edyta Prusinowska. Porusza ona tam wiele tematów, z którymi na co dzień musza się spotykać młodzi ludzie. Jest to przede wszystkim strata bliskiej osoby, próba spełniania siebie i swoich marzeń oraz to jak wejść w dorosłe życie z własnym bagażem problemów. Te wszystkie wartości i wskazówki zawarła w przepięknej, lecz i wzruszającej miłosnej historii dwojga ludzi: Plutona i Astrid. Astrid to dziewczyna, która z dnia na dzień musi radzić sobie z pustką po stracie swojej siostry, pewnego dnia postanawia jednak przerwać tą życiową wegetacje i wyruszyć w podróż wraz ze swoim przyjacielem. Do dwójki dołącza, także nowo poznany chłopak- Pluton. W dalszej części książki dowiadujemy się jednak, że nie wszystko jest takie piękne jak nam się wydaje. Pluton jest śmiertelnie chory i w dodatku zrezygnował z leczenia. Astrid wchodzi z chłopakiem w bliższą relacje mimo, iż wie, że w każdej chwili może go stracić. Młodzi kochają się do ostatniej chwili życia Plutona przeżywając najszczęśliwsze chwile w swoim życiu. Ich ostatnie spotkanie po brzegi przepełnione jest miłością i wzajemną troską. Śmierć chłopaka była ogromnym bólem jaki przeżyła Astrid pomimo to nie pozwoliła ona załamać się sobie do końca, postanawiając iść dalej swoją życiową ścieżka. Książka kończy się na tym, że dziewczyna wchodzi w kolejny związek, co nie oznacza, że zapomniała o Plutonie, ponieważ on zawsze będzie w jej sercu. Osobiście uważam, że utwór ten jest idealnie skierowany do młodego pokolenia. Łatwo jest nam w nim znaleźć zrozumienie, porównanie czy wsparcie. Jestem pewna, że większość osób zakochało się w tej książce po jej przeczytaniu i mam nadzieje, że jeszcze więcej osób zdąży ją poznać.

Zofia Młynarska kl.8a

 

 

 

Oda do Ciumków

 

W mojej dzielnicy ktoś super mieszka

- pisarz Paweł Beręsewicz.

I kiedy rzucam: orzeł czy reszka,

Wygrywa on, a nie Mickiewicz.

 

Lekkie pióro, język prosty,

Nasza miłość od lat wielu.

Chcesz mieć dzisiaj dzień radosny?

Sięgaj po Ciumków, drogi przyjacielu!

 

Grzesiek, Kasia, mama, tata

Pomyślicie - nic wyjątkowego.

Ta czwórka w przygody jest bogata!

Każdy dzień – coś szalonego.

 

Wyprawa rowerowa, złamana ręka.

Wiele przygód mają Ciumkowie.

Czytanie o nich książki to nie udręka,

Każde dziecko to szczerze powie.

 

Wyjazd do Szkocji, Potwór z Loch Ness,

Z nimi nudzić się nie sposób,

A kiedy wakacji przyjdzie kres,

W domu narobią niezłego bigosu.

 

Szalona ciocia Kazia, Kasi urodziny,

Co dzień inna tam przygoda.

Kwaśnej miny nie zrobimy,

Skończyć czytać? Wielka szkoda!

 

Każdy wieczór z książką w dłoni,

Zawsze czekam na lekturę,

Nic mnie z łóżka nie wygoni,

Ciumkowie? Temat super na maturę!

 

Rodzinka jakich wiele,

Ale jednak wyjątkowa.

Moi drodzy przyjaciele,

Każda chwila z nimi odlotowa!

                                                                             Zosia Madej, kl. IV c

Dziękujemy Nauczycielom i Uczniom za przygotowanie wierszy i partiotycznych piosenek.

To była bardzo radosna, wzruszająca i biało-czerwona lekcja historii.

 

 

15 marca 2023 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w I etapie Konkursu Recytatorskiego związanego z twórczością Jana Brzechwy, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 367 w Warszawie.

Występujący uczniowie zabrali nas, przedstawicieli szkolnego jury, w tajemniczy świat wierszy Brzechwy widzianych ich oczami. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

Komisja konkursowa, w składzie: p. A. Herman, p. A. Maciejewska oraz p. A. Sztal, wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła zwycięzców, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie dzielnicowym konkursu:

Klasy I:

Donata Sawic, wiersz "Kwoka"

 

Klasy II:

Barbara Osiadacz, wiersz "Kłamczucha"

 

Klasy III:

Martyna Zakrzewska, wiersz "Mops"

 

Podczas etapu dzielnicowego konkursu, odbywającego się w Szkole Podstawowej nr 367, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wystąpienia okazały się być jedynymi w swoim rodzaju. Nasze uczennice otrzymały dyplomy uznania oraz pamiątkowe zakładki do książek. Jeszcze raz dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły!

 

W imieniu szkolnego jury konkursu

Aleksandra Sztal