Szanowni Państwo,

informujemy, że uroczyste zakończenie roku odbędzie się dnia 25 czerwca według następującego porządku:

- klasy VIII - godz. 9.00 (spotkanie z wychowawcą godz. 8.50)
- klasy VII  - godz. 11.00 (spotkanie z wychowawcą godz. 10.50)

Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym i przechodzą do klas, a następnie z wychowawcą przechodzą do sali gimnastycznej.

- klasy I i klasy II  - godz. 10.15
- klasy III i klasy IV  - godz. 8.45
- klasy V i klasy VI  - godz. 12.15

Uczniowie spotykają się z wychowawcami na wybiegu szkolnym w wyznaczonej strefie, a następnie z wychowawcami przechodzą do klas.

Rodziców prosimy o pozostanie na boisku szkolnym poza strefą wyznaczoną dla uczniów.

Koniec roku to czas podsumowań.  Z tej okazji angliści chcą podziękować uczniom naszej szkoły, którzy w mijającym roku szkolnym 2020/21 aktywnie brali udział w ogólnopolskim programie nauki słówek InstaLing pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program InstaLing umożliwia naukę słownictwa zgodnie poziomem zaawansowania ucznia. Jest to skuteczne narzędzie do poszerzania zasobu leksykalnego oraz systematycznego monitorowania postępów w nauce. Nasi uczniowie niezwykle regularnie wykonywali sesje słownictwa, co, jak niektórzy przyznają, weszło im już nawyk. Ci najbardziej wytrwali otrzymali dyplomy uznania oraz podziękowania od swoich nauczycieli. Warto też dodać, że sumienna praca naszych uczniów zaowocowała certyfikatami jakości kształcenia, jakie otrzymali nauczyciele od organizatora programu InstaLing.

Dziękujemy raz jeszcze i zapewniamy, że będziemy kontynuować ten program w kolejnych latach.

Udanych i słonecznych wakacji,
Zespół anglistów

 

„Świat już pachnie wakacjami,
Słońce woła w głos, 
że rok szkolny się zakończył, 
że nauki dość.
Książki i zeszyty będą nam potrzebne lecz, 
wcześniej przygód przeżyjemy ile tylko chcesz…..

Złote słońce, złota plaża,
srebrne grzywy fal.
Zieleń łąk i zieleń lasów, kwiatów tysiąc barw.
Szczyty gór, aż tak wysokie,
że sięgają chmur.
Błękit jezior, czar ogniska,
co dogasa już…

Radosnych, spokojnych, bezpiecznych oraz pełnych przygód wakacji!!! 
Życzymy Wam😊

Izabela Radziszewska z klasą 1A

22 czerwca uczniowie klas Va i VIa odwiedzili jedną z największych budowli obronnych w Europie – Twierdzę Modlin. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć zabytkowe fortyfikacje sięgające czasów napoleońskich, wielokrotnie później rozbudowywane, między innymi na potrzeby wojsk carskiej Rosji, potem używanych przez polskie wojsko. Poznali historię umocnień obronnych utworzonych u zbiegu Wisły i Narwi, a także zwiedzili podziemną część fortowych wałów murowano-ziemnych. W drugiej części wycieczki  piąto- i szóstoklasiści wzięli udział w grze terenowej oraz zawodach w strzelaniu do celu pod kierunkiem instruktorów. Zwieńczeniem imprezy było ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek wśród historycznych zabudowań obronnych.

Beata Świderska
Aleksandra Lis
Monika Jakubiak

 

Dnia 21 czerwca uczniowie klasy VIIb, VIIc oraz VIIIb wyjechali na wycieczkę do Lublina.

Głównym punktem wycieczki było odwiedzenie Regionalnego Muzeum Cebularza. Tam, pod czujnym okiem pań prowadzących pokaz, dzieci poznały tajniki tworzenia, a następnie pieczenia tego lubelskiego rarytasu. Najpierw wysłuchały historii o Esterze i początkach cebularza, którego zjadł król. Potem odmierzały poszczególne składniki, tworzyły ciasto, wałkowały i piekły próbne cebularze. Na koniec poczęstowano wszystkich smacznym i chrupiącym cebularzem. To była piękna lekcja historyczno – kulinarna.

W dalszej części uczniowie zwiedzali lubelskie Stare Miasto, Bramę Krakowską, Bazylikę Ojców Dominikanów, Archikatedrę oraz Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim.

Na koniec wycieczki wszystkich czekała świetna zabawa w Escape Roomie, gdzie uczniowie musieli rozwiązać zagadki, aby wydostać się z pokoju. Niezwykle przydatna była tam praca zespołowa oraz logiczne myślenie.

Był to bardzo miło spędzony czas, który na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.

Małgorzata Pietrzak
Agnieszka Jakubowska
Kamila Ciepichał