Dzień ten pomimo, że świętowany w naszej społeczności bardzo przyjemnie i radośnie, niósł za sobą ogromnie ważne przesłanie dla każdego młodego człowieka.  

Dobro dziecka i jego potrzeby są naszym priorytetem oraz drogowskazem w działaniach dydaktycznych i wychowawczych. 

Byliśmy na niebiesko  i mieliśmy świetny nastrój. Były balony i prace plastyczne na niebiesko, plakaty o prawach dziecka i wspólne muzykowanie, niebieskie malunki na buziach i dłoniach zrobione przez dzieci. Były quizy i memory o prawach dziecka, wiersze i opowiadania.

Uczniowie klas 7-8 naszej szkoły biorą udział w warsztatach “Ja lider, moje wybory należą do mnie”, „Stres pod lupą”.

Na chwilę zatrzymujemy świat. Tak, aby młodzież odpowiedziała na pytanie: Co u Was słychać? Jak się czujecie? Czy są tematy, które Was męczą i o których chcielibyście porozmawiać? Podczas spotkań wzmacniane są postawy radzenia sobie w życiu uczniów, wzmacniana jest pewność siebie uczniów, postawy liderskie, radzenie sobie z emocjami. Uczniowie ćwiczą sposoby podniesienia samooceny poprzez m.in. pokonanie negatywnego myślenia, dokonywanie wyborów sprzyjających rozwijanie pasji, zdrowego stylu życia.

Jako społeczność szkolna zebraliśmy misie dla dzieci z Warszawskiego Dziecięcego Hospicjum Domowego.

W ramach akcji Samorząd Uczniowski naszej szkoły zajął się organizacją kiermaszu ciast, podczas którego zebrano 1301,78 zł! Cała kwota została przekzazana na zakup misiów.

Zakupione przez rodziców, uczniów i nauczycieli z SP 110 oraz Panią Wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka - Izabelę Ziątek misie, zostały umieszczone w tymczasowym domku - przy wejściu głównym.

Z góry dziękujemy za dary, a Pani Burmistrz za podsumowanie akcji.

Dołączamy do akcji SZLACHETNA PACZKA!

Czasu na zebranie potrzebnych funduszy jest niewiele, ale wierzymy, że z Waszym wsparciem osiągniemy cel. Bo kto, jak nie My??!!

W przyszłym tygodniu w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Bożononarodzeniowy.

Zachęcamy Was i bardzo prosimy, abyście przygotowali ozdoby świąteczne (choinki, bombki, stroiki itp.) oraz słodkości (ciasta, ciasteczka, muffinki, pierniczki na choinkę) i w ten sposób wsparli nas w zebraniu funduszy na zakup produktów z listy potrzeb rodziny Pani Alicji (mikser, żywność, ubrania, pościel, chemia). Historię rodziny możecie przeczytać na tablicy Samorządu Uczniowskiego. 

Nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, podczas której wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. 

Dzięki tej akcji włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.